Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Ламбда сонди, черни пушеци и високи разходи!

  1. #16
    ALFA 146 1.6 TWIN SPARK Nikinew's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    78

    Default

    Я не се вманиачавайте!
    Сменял съм ламбда сондата, понеже ми я отчиташе като грешка на елкон теста, не че нещо.
    Оставам с впечатление че компютрите на Алфите като цяло разчитат показателите на сондите като НЕКОРЕКТНИ, дори няма особено значение дали е вкл. или изкл. "щепсела" на самата сонда /важното е да е добре "завинтена" за да уплътнява тръбопровода към ауспуха/.
    И преди и сега разхода ми на бензин си е в рамките на каталозите.
    Last edited by Nikinew; 02-01-2010 at 17:35.
    ALFA 146 1.6 TWIN SPARK 2000 г. 120 к. с.

  2. #17
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by Nyte View Post
    Да, и аз това сега установих. Намерих тука един канал за обществено ползване до нас и се навирах, но нямах подходящ ключ да я развия да видя какво е положението. Утре по светло ще ходя с френския ключ да се пробвам. А ако си взема нова ламбда имаш ли представа дали трябва да я мажа с някаква паста преди да я монтирам, май нещо такова съм чувал?
    Може да намажеш леко резбата с графитна грес. А може и нищо да не слагаш И НЕ Я ПИПАЙ отпред. Или пък да не си помислиш да я чистиш с нещо.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #18
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Може да намажеш леко резбата с графитна грес. А може и нищо да не слагаш И НЕ Я ПИПАЙ отпред. Или пък да не си помислиш да я чистиш с нещо.
    Мерси, колега. Това с чистенето беше полезно, защото мислех тъкмо това да направя със старата... Не, че нещо де, тъй или иначе скоро сигурно заминава в коша.

    @Nikinew: А колега, според теб на какво друго може да се дължи такъв разход и тая черна пушилка от ауспуха? Всяка информация ще ми е полезна при идентифициране на проблема
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  4. #19
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Някой има ли идея дали запушени инжектори не са възможна причина за такъв висок разход + черния дим от ауспуха (също се усеща мирис на неизгорял бензин като взема да душа извън колата)? Почнаха да ми се прокрадват някакви съмнения, че причината е единствено в ламбда сондата. Навсякъде пише, че при прецакана ламбда сонда разходът може да се качи с до 30%, а моя се е качил с едва ли не 80-90%
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  5. #20
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    До сега вместо да се чудиш какво е да си беше купил една ламбда и да си разрешиш проблема.Гледам че си от Пловдив можеше да отидеш до Формулата да ти направят една бърза диагностика и да спреш да се чудиш във ред ли е тази ламбда или не.А колата ти продължава да си гори по много и колкото повече се моташ все повече влизаш навътре.Успех.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  6. #21
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    До сега вместо да се чудиш какво е да си беше купил една ламбда и да си разрешиш проблема.Гледам че си от Пловдив можеше да отидеш до Формулата да ти направят една бърза диагностика и да спреш да се чудиш във ред ли е тази ламбда или не.А колата ти продължава да си гори по много и колкото повече се моташ все повече влизаш навътре.Успех.
    Колега, ходих на диагностика като си бях в Благоевград, закачаха я на FIAT'ски examiner и ламбда сондата отчита грешка (дава доста високи стойности). Въпросът е обаче, че аз имам вече сериозни съмнения, че проблемът е в нея! Доколкото знам ламбдата се използва от ECU'то за да се дообогатява или дообеднява горивната смес, но ми е доста съмнително това да е до такава степен, че колата да пуши черно. Отделно, че тоя черен пушек се наблюдава и при разкачена сонда, което малко или много е показателно, че проблемът е другаде. Напатил съм се от "кадърни майстори" и за момента се опитвам сам да си локализирам/реша проблема. А и нали форума е затова, предполагам че не са кой знае колко много причините за богата смес. Та по метода на изключване ще гледам да открия къде горе-долу е проблема...
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  7. #22
    ALFA 146 1.6 TWIN SPARK Nikinew's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    78

    Default

    Quote Originally Posted by Nyte View Post
    @Nikinew: А колега, според теб на какво друго може да се дължи такъв разход и тая черна пушилка от ауспуха? Всяка информация ще ми е полезна при идентифициране на проблема
    Като развиеш ламбда сондата, изфорсирай и/или покарай малко без нея. Ако пушекът излизащ преди катализатора продължава да е черен значи имаш сериозен проблем. Ако обаче усетиш осезаемо положителна разлика в движението и цвета на пушека, значи ти се е разпаднало средното гърне и отломки запушват задното - имах сходен проблем с Ескорта от снимката.
    Last edited by Nikinew; 03-01-2010 at 17:04.
    ALFA 146 1.6 TWIN SPARK 2000 г. 120 к. с.

  8. #23
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by Nyte View Post
    Колега, ходих на диагностика като си бях в Благоевград, закачаха я на FIAT'ски examiner и ламбда сондата отчита грешка (дава доста високи стойности). Въпросът е обаче, че аз имам вече сериозни съмнения, че проблемът е в нея! Доколкото знам ламбдата се използва от ECU'то за да се дообогатява или дообеднява горивната смес, но ми е доста съмнително това да е до такава степен, че колата да пуши черно. Отделно, че тоя черен пушек се наблюдава и при разкачена сонда, което малко или много е показателно, че проблемът е другаде. Напатил съм се от "кадърни майстори" и за момента се опитвам сам да си локализирам/реша проблема. А и нали форума е затова, предполагам че не са кой знае колко много причините за богата смес. Та по метода на изключване ще гледам да открия къде горе-долу е проблема...
    Гледам се въртиш във някакъв кръг но ти си знаеш от много умуване фаида няма трябва да се деиства проблема мисля е ясен.Късмет.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  9. #24
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Nikinew View Post
    Като развиеш ламбда сондата, изфорсирай и/или покарай малко без нея. Ако пушекът излизащ преди катализатора продължава да е черен значи имаш сериозен проблем. Ако обаче усетиш осезаемо положителна разлика в движението и цвета на пушека, значи ти се е разпаднало средното гърне и отломки запушват задното - имах сходен проблем с Ескорта от снимката.
    Не знам дали съм те разбрал правилно, но аз съм откачил самата букса на ламбдата, има като че ли малка разлика във вървенето, но като се форсира все си го има черния пушек. Стойностите, които покзва на диагностика сондата мисля, че са следствие от проблема, а не причина за него. Във форума на VW четох за подобна ситуация и един колега беше споделил, че ламбдата рядко влияе толкова осезаемо, че чак черни пушеци да излизат. А иначе що се отнася до гърнетата - преди няколко месеца ми махнаха катализатора и на негово място ми сложиха ?резонантно? гърне ако не се лъжа, не знам доколко има връзка това.

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Гледам се въртиш във някакъв кръг но ти си знаеш от много умуване фаида няма трябва да се деиства проблема мисля е ясен.Късмет.
    Мерси. И това е верно за файдата, но въпроса е, че съм се надавал на пари при пишман-майстори и се стремя да локализирам сам доколкото е възможно проблема, пък и в такива ситуации човек най-мотивиран да научи повече за каляската си! За теб може и да е ясен, ама за мен си е все така необясним. Утре все пак мисля да я водя при Джими от Елегант сервиз на Карловско пък да видим какво ще каже той.
    Last edited by Nyte; 03-01-2010 at 19:28.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  10. #25
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Малко развитие по въпроса в случай, че на някой му е интересно. Днеска колата я водих на сервиз. Оказа се, че ламбда сондата е напълно умряла. Майстора предложи да слагаме нова (оригинална универсална BOSCH'овска) за да може да елиминираме една по една възможните причини за моя проблем. ОК. Сменяваме сондата. Колата продължава да подава богата смес, при форсиране чури като за световно Майсторът ме беше посъветвал да взема и стария дебитомер... Позачистихме го, монтирахме го и... чудо! Никаква чернилка, никаква пушилка, горивната смес е почти идеална (тъй или иначе моя стар дебитомер си е тръгнал към оня свят). Причина за проблема: мъртва ламбда сонда + неподходящ/фалшив дебитомер. Внимавайте какво си купувате! Аз моя го взех от Александър Ауто, убедиха ме, че бил за моята кола и че щял да ми свърши работа... Да ама не. Борбата продължава на друг фронт, ще гледам да си върна парите за ментето, което са ми продали!
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Usa
    Posts
    61

    Default Дебитомер

    Колега, може ли да кажеш номера на дебитомера който са ти пробутали от ААуто и с какъв е колата ти сега?

  12. #27
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    2 години гаранция трябва да има, така че си търси парите, те тия са уникални.
    точка

  13. #28
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Moris_zh View Post
    Колега, може ли да кажеш номера на дебитомера който са ти пробутали от ААуто и с какъв е колата ти сега?
    Колега, честно казано тоя дето ми го продадоха в Александър Ауто нямам си и на идея вече с какъв номер е бил. То е само сензор и ми го издириха по VIN, аз още тогава имах съмнения, че ще е баш за мойта Алфа, ама нейсе. Сега проблемация... А моя е с Бошовски номер 0 280 217 102
    Quote Originally Posted by kolev View Post
    2 години гаранция трябва да има, така че си търси парите, те тия са уникални.
    Ще си ги търся есте'. Всяка стока в БГ по закон е с 2 години гаранция независимо от това какво твърдят търговците. А отделно не ми дадоха и касова бележка, така че ако имат неблагоразумието да не ми върнат парите ще сигнализирам в КЗП и ще подам сигнал в данъчното! Няма прошка за мошениците! За малко повече информация относно дефектни стоки и за това как да си търсите правата можете да прочетете тази статия: http://www.kenanoff.com/blog/archives/190 Мен лично ме надъха доста и откакто съм я прочел си търся правата при всеки удобен случай, когато ми бъдат нарушени!
    Last edited by Nyte; 04-01-2010 at 21:59.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    вкъщи
    Age
    42
    Posts
    72

    Default

    Е без касова бележка какво правиме? Ще дойда с теб и аз да взема един дебитомер. Т.е. откъде ще знаят че съм го купувал от тях ...

  15. #30
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Mupo View Post
    Е без касова бележка какво правиме? Ще дойда с теб и аз да взема един дебитомер. Т.е. откъде ще знаят че съм го купувал от тях ...
    E мен вече ме знаят по име там, колега, аз им правя егати оборота Оказаха се разбрани иначе, говорих с тях и утре майка ми ще ходи да върне дебитмера и да ми върнат парите, че аз не съм си в града
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •