Results 1 to 9 of 9

Thread: Проблем при стартиране

  1. #1
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default Проблем при стартиране

    Колеги имам едно питане от вчера ми се появи един проблем.При завъртане на контакт на 2 пъти цъка нещо до акумолатора и не върти изобщо да запали и като размърдам малко кабелите и една букса до това дето цъка пали дали имам хлабава връзка, някъде или нещо друго ще се радвам да изразите мнения . Мерси предварително
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  2. #2

    Default

    Бъди по конкретен кое е това нещо до акум, бушоните ти на него ли са, или по отзад, от района на релетата......."до акумул" е много широко понятие, има отвратително много неща около него........
    Като дадеш на конт, светва ли таблото.......и ако да, след 4-5-6-7 сек изгасва ли инж. лампа????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Залагам на слаб акумулатор.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  4. #4
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Исгасва си инжекциона като дам на контакт преди бушона е има една букса при мен е бяла . Преполагам че е от нея ама не съм сигорен
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Погледни си акумулатора и клемите дали са добре почистени първо. Погледни и въпросната букса, ако е окислена я почисти и се надявай да тръгне работата. Би трябвало да си се сетил вече за тия неща, нали си ел.техник.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #6
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Сетих се искам просто мнения за подобни проблеми утре ще направа тази манипулация . Нали за това е форум да споделяме .
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  7. #7
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    Исгасва си инжекциона като дам на контакт преди бушона е има една букса при мен е бяла . Преполагам че е от нея ама не съм сигорен
    е щракни една снимка да видиме де
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  8. #8
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Дано се оправи, пиши какво е станало като го оправиш.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #9

    Default

    На мен колата ми правеше проблеми от известно време.
    Присвяткваше лампата на акумулатора, на АBS-a, по някое време дискотека ставаше и за капак днес, като завъртях ключа, се чу само едно цък и всичкото ток изчезна яко дим. Ма няма на контакт, няма гявол. Помислих, че е избила клетка, ама акумулатора чисто нов. Вдигам капака, хващам плюса, размърдвам го, а той се върти кат балерина в Большой театър. Явно нещо от вибрациите на дизела в комбинация със студа и свиването на металът е довело до тази ситуация. Така, че изводът за мен е застудее ли да се притегнат клемите. Моите като ги затегнах, не мога да си позная колата, стартерът върти като луд.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •