Results 1 to 11 of 11

Thread: Как се разглабя километража на 156 - 2000г.

  1. #1

    Default Как се разглабя километража на 156 - 2000г.

    Интересува ме как се отваря средната част от километража между двата основни цифреблата(както е показано на снимката).
    Предполагам че ако се помъча ще си го отворя и сам. Ама по добре първо да попитам, защото може да има чалъм!

    Благодаря!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Poderg_Alfa-57564.jpg  

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  2. #2
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Издърпва се напред, държат го две метални скоби отзад. Ако извадиш оборотомера можеш от там да го избуташ напред, да не нараняваш кората с отверки.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  3. #3

    Default

    Е няма ли начин да се извади директо, без да се разкача оборотомера?

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  4. #4
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Подпъхваш отред отвертка м-у пластмасата и кората и излиза.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  5. #5

    Default

    От горната или долната страна подпирам. До колкото забелязах отгоре има малка квадратна дупчица и ми се струва че вътре има щипка.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  6. #6
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Моя го извадих случайно, като бърниках отзад кабелите през дупката на оборотомера. Просто го натиснах и то подаде напред. Не съм го заглеждал отпред, но има логика през процепа да натиснеш пластинката и да издърпаш напред.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by cassillas View Post
    От горната или долната страна подпирам. До колкото забелязах отгоре има малка квадратна дупчица и ми се струва че вътре има щипка.
    Не само ти се струва, а направо си има щипка, с нещо леко подкривено натискаш тавм, като същевременно се опитваш да издърпаш навън, не е нужно да се маха оборотомер или километраж......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Не само ти се струва, а направо си има щипка, с нещо леко подкривено натискаш тавм, като същевременно се опитваш да издърпаш навън, не е нужно да се маха оборотомер или километраж......
    С клемна отверка ще стане ли?

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by cassillas View Post
    С клемна отверка ще стане ли?
    Сори, не знам как изглежда.......трябва да е нещо с поне 60-70градуса ъгъл, и 2-3 санти рамо.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10

    Default

    От опита с каручката се съмнявам че като бъзикам нещо работещо(в случая оборотомера) само ще стане по зле И някакси не ми се разглабя нищо друго освен средната част.

    * между другото сега си спомням преди повече от година като си купих кристални странични мигачи от Алекандър ауто. Там в магазина продавача ми вика" – Ооо за да смениш мигача трябва да свалиш предната гума и подкалника, друг начин няма"
    А тука в форума ми казаха "–Взимаш една отверка, подпираш, лекичко буташ и си 6"
    Еми така и стана

    Та затова ми се иска по някакъв директен начин да го сваля

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  11. #11
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Колега, ужасно лесно се сваля обортомера или скоростомера. Развиваш един винт на гривната и след това двата винта на конкретния уред. Издърпваш го - кабелите са свързани посредством букса, която е стабилно захваната, така че няма от какво да се притесняваш. След това си пъхаш ръката в отвора и с пръст избутваш средния прибо. Единственото, което евентуално може да се случи е после някоя от лампите за подсветката да не проработят вследствие на вибрацията и последващото от това прекъсване на жичката й. На мен не ми се е случвало, въпреки, че доста пъти съм ги разглобявал, но ми се случи с единия прибор (бензиномера) на малката конзола.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •