Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 63

Thread: Xenon на 156-настройка,коментари...

  1. #16
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Свиленград
    Posts
    18

    Default

    Колеги аз си взех ксенон, обаче нещо имам проблем при слагането на късите, ксенон крушката е по дълга от оригиналната и се опира във шапката,вие махнали ли сте шапките или как ? А за да махна шапката трябва да махна и фара а на него му пречи и бронята и става панаир .моля дайте ми савет. 156 е алфата

  2. #17
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    има различни видове крушки аз моите ги поръчвак тук от форума мисля че от ТЪРТЕЙ ги взех цял комплект ксенон и нямах проблем с монтажа крушката влезе свободно .На скоро едната изгоря и се наложи смяна мой комшия ми донесе по 20лв крушката да ама не дойде дълга и опира в дефлектора(шапчицата)и не става тогава се наканих да си монтирам лупите и за тях вече няма значение каква е крушката
    156 1,9JTD 2000

  3. #18
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Така е щот крушките са от "хубавите", предполагам и ксенона е такъв. Варианта е смяна на крупките или отваряне на фара.

    ппБорко от'де имаш лупи за 156
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #19
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    и бей
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #20
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Свиленград
    Posts
    18

    Default

    видях тука във форума този сайт http://www.power-hid.com/ и от него си взех ксенона

  6. #21
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Поискай съдействие от тия момчета, май колегата САНТО ТРАФИКАНТЕ предлагаше такива продукти, питай него.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #22
    catch me if you can R-156's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    126

    Default

    Quote Originally Posted by nishtodrygo View Post
    значи ти си с бялата алфа с 1.6 мотор дет са познавате с вальо
    Да, който от днеска е и той с ксенон

    Да попитам, макар тук да не е мястото 156 фейслифта е с лупи нали?
    156 TS
    ex. Spider TS

  8. #23

    Default

    След някои от прочетените мнения, искам дакажа следното.
    Първо мерете, а после купувайте, че парите никой няма да ви върне за несъответствия в размерите. Второ, гаранцията трябва да е две години, а не 12 месеца, както са се изхитрили да пишат някои тарикати.
    Законът ги задължава да слагат 24 месеца гаранционен срок. Пазете си касовите бележки, защото тези ксенончета от 99лв. имат проблеми с повишаващите трафове.

  9. #24
    catch me if you can R-156's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    126

    Default

    + това ксенончетата от 99лв имат 3 или 6 месеца гаранция на крушките
    156 TS
    ex. Spider TS

  10. #25
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Oх кога ще дойде моментът да ги забранят в България,както в повечето Европейски страни, товага да ви питам тия ксИнони от "дивиндисе леа" къде ще си ги слагате. Повечето вадят очи на поразия, те и за тва са забранени, както и осрамската крушка "даркбрейкър" (или нещо такова май беше).Наскоро се возих в едно Волво с такива електрожени, светкат насреща хората, а ония вика "е..л съм ги", е до кога така?
    Аз мисля направо да си купя едни нови фарове вместо да слагам евтенки ксенони.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #26
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    Колеги модела на късите светлини за156 2.4 е H7 а ако се слага ксенон дават да е D2S.Така ли трябва да е.Това имам предвит.http://www.lighting.philips.com/in_en/consumer/carlighting/1_car_lighting/car_which_lamp_to_buy.php?main=gb_en_consumer_ligh ting&parent=89083467512&id=in_en_car_lighting〈=en или аз бъркам нещо
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  12. #27
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    КсИноните от 200 и нагоре лв не струват действително толкова, цената им е зачишена в пъти. Слим ксенони от 300лв по нашите родни магазини струват не повече от 100лв, така че, това че се продават ефтини ксенони за 100 лв и те дават проблеми, не означава че ще светят зле, просто качеството им е по лошо. А относно светенето каквата и да е крушка ако не е регулирана ще заслепява. това е положението. Няма никога да се забранят, носят пари, а и повишават качеството на осветеност и не умарят толкова очите както жълтите крушки!
    Има и ксенончета за под 90 лв слим кит с 12 месеца гаранция, който търси намира

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #28
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    има решение за всичко стига всеки да си има малко мозък в главата и да помисли и за насрещния а не само за себе си.Варианти има като лупи за вграждане в рефлекторни фаровеhttp://xenonpower.bulboard.com/vt110.html или може направо нови фарове с лупи което е по скъпия вариант но всеки сам си решава.Аз съм решил да си сложа на дългите(защото така или инъче не ги ползвам късите са достатъчни) едни електрожени 12000к и насреща дойде ли някой модерен с ксенонче дето да ти вади очите бам дългите и да бяга да играй друго решение нема всеки има възможност да отдели по някой лев за ксенон а за едни лупи няма така ли.Моите струват 50лв макар да не са от тип за вграждане аз ги направих и всичко си им работи ,просто треби малко повече старание и време
    156 1,9JTD 2000

  14. #29

    Default

    Няма никога да се забранят, носят пари,
    И цигарите носят пари, ама виждате как се затяга положението. Забраните, които имат за цел да спасяват животи се правят под давлението на застрахователното лоби. Помислете малко и ще се убедите, че е точно така. Обезщетенията за смърт на пътя са най-големи и са трън в очите на застрахователните компании. Когато в един момент решат, че има прекалено много катастрофи, причнени от заслепяване от некадърни ксенони, бъдете сигурни, че ще ги забранят. Въпрос на време е.

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by plamen76 View Post
    Колеги модела на късите светлини за156 2.4 е H7 а ако се слага ксенон дават да е D2S.Така ли трябва да е.Това имам предвит.http://www.lighting.philips.com/in_en/consumer/carlighting/1_car_lighting/car_which_lamp_to_buy.php?main=gb_en_consumer_ligh ting&parent=89083467512&id=in_en_car_lighting〈=en или аз бъркам нещо
    Не и ксенона е Н7
    156 2.4JTD 136+ PS

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •