Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 63

Thread: Xenon на 156-настройка,коментари...

  1. #1
    catch me if you can R-156's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    126

    Default Xenon на 156-настройка,коментари...

    Колеги сложих ксенон 5000к на късите на 156-цата, ама нещо не мога хубаво да ги настроя ли ддз и все не свети както искам. Ходих на стенд-още по-лошо от мен ги направиха даже 1 от врътките ми я счупиха /тази за ляво/дясно/...
    Цялата работа е там, че като направя късите добре и дългите ми бият много горе или обратното...

    Целта на темата е, колегите които са с ксенон доволни ли са? И как са го центровали, че като няма лупи е много гадно.
    И има ли вариянт счупената врътка да се оправи?

    И още 1 въпрос: Ксенона ми ползва захранване от ориг. кабели, а не дир. от акумулатора и тока е 10волта на фаровете. При, което при пускане на дълги, ксенона премигва?! На какво се дължи това?!
    Last edited by R-156; 28-12-2009 at 00:35.
    156 TS
    ex. Spider TS

  2. #2
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Аз си ги регулирах сам, не е трудно, и нямам проблеми с дългите. А за премигването май и при мене е така като ги пусна, премигва за част от секундата, но май си е нормално това.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #3

    Default

    И при мен го има същото премигване от преминаване от къси на дълги и обратно според мен се дължи на товра които се получава в момента на превключване а до колкото за реглажа по добре си го направи в някои сервиз в които са в час и имат специалнта техника и нека да ги пуснат с една идея по надоло понеже фара не е с лупа и пръска светлината навсякъде.Успех.
    Alfa Romeo 1.8 16v Twin Spark+



  4. #4

    Default

    Врътката трудно подлежи на ремонт, представлява пласмасова зъбчатка, около оребрено метално валче, обикновенно валчето ръждясва там където контактува с пластмасата извън фара и се чупи.....вариант е да се върти директно валчето, но е много шибано, и трудно става......
    Иначе аз си ги регулирам сам, заставам на един равен мегдан, пускам фаровете, и с един черен плат закривам единия да не свети, намествам снопа на другия, после обратното, 50 метра заставам пред колата да видя дали се заслепява, и тва е....моя начин......има и други.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    catch me if you can R-156's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    126

    Default

    Абе то регулирането и аз така го правя...Ама като наглася дългите да светят нормално, късите отиват много долу и малко се губи смисъла от ксенон Ще си поиграя още с настройката явно...
    Last edited by R-156; 28-12-2009 at 10:36.
    156 TS
    ex. Spider TS

  6. #6
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    Quote Originally Posted by R-156 View Post
    Абе то регулирането и аз така го правя...Ама като наглася дългите да светят нормално, късите отиват много долу и малко се губи смисъла от ксенон Ще си поиграя още с настройката явно...
    И аз го имах подобен проблем.
    Виж първо дали хубаво е влезнала крушката на мястото си, че малко да не е както трябва и фокуса отива по дяволите и няма настройване.
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  7. #7

    Default

    Знаете ли, че в Хонг Конг ви заплашва 10 000$ глоба и 6 месеца затвор, ако си сложите ксенони. Разрешени са само фабричните ксенони с лупи. Да ви кажа направо се вбесявам, когато някой некадърник вечер ме заслепява с "Направи си сам" ксенони. Не разбират ли, че може да станат неволни убийци? Мислете и за другите, като слагате ксенони

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Vanco View Post
    Знаете ли, че в Хонг Конг ви заплашва 10 000$ глоба и 6 месеца затвор, ако си сложите ксенони. Разрешени са само фабричните ксенони с лупи. Да ви кажа направо се вбесявам, когато някой некадърник вечер ме заслепява с "Направи си сам" ксенони. Не разбират ли, че може да станат неволни убийци? Мислете и за другите, като слагате ксенони
    Според мен проверката за настройката на фаровете трябва да стане задължителна част от годишният технически преглед!

    А по темата подкрепям колегата INTEGRALE за положението на крушките, ако е някой "бюджетен" ксенон обикновенно крушките са криви и не застават във фокуса на рефлектора и според мен от там се получава и разминаването с дългите.
    Аз имах подобен проблем с не добре легнала в леглото халогенна крушка на дългите, когато купих моята кола и симптомите бяха абсолютно същите!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  9. #9
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Според мен проверката за настройката на фаровете трябва да стане задължителна част от годишният технически преглед!

    А по темата подкрепям колегата INTEGRALE за положението на крушките, ако е някой "бюджетен" ксенон обикновенно крушките са криви и не застават във фокуса на рефлектора и според мен от там се получава и разминаването с дългите.
    Аз имах подобен проблем с не добре легнала в леглото халогенна крушка на дългите, когато купих моята кола и симптомите бяха абсолютно същите!
    Ами, че то проверката си е задължителна и сега. Опираме вече до това как се минава на преглед - всички знаем отговора.

    А мое лично наблюдение - ксенон на Голф-3 и АР 156-ца е възможно най-гадното и заслепяващо нещо, което виждам.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #10

    Default

    Абе колега - какви крушки ти сложиха - Н1 или Н7.....знам че оригинално са Н7 ама да питам че имам такива едни наблюдения....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #11
    catch me if you can R-156's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    126

    Default

    H7 и ксенона не е баш от боклуците, има си TUV сертификат

    Иначе и аз съм твърдо против "заслепяващите фарове" и гледам да не съм от тях. Ако става въпрос то и няма ориг. ксенон без пръскалки на фаровете, а повечето алфи /и моята/ нямат.
    Но все пак караме стари коли, а искаме да са като новите

    едит: Днеска с колегата haljscho
    центровахме супер ксенона и сега бяла кола, бял път свети супер и не заслепява.

    Last edited by R-156; 28-12-2009 at 22:47.
    156 TS
    ex. Spider TS

  12. #12
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F1%E5%ED%EE%ED
    имаше и един от колегите ми беше показал схемата как да се свърже кондензатора но не можах да я открия сега кондензатора поддържа ксенона да не загасва при превключване и като изгасям фаровете има едно забавяне от порядъка на 1до2 секунди но не е проблем а за фаровете има лупи за вграждане които се монтират лесно.Аз сложих лупи но не са от тия за вграждане а от някаква кола малко силикон малко настройка на око и всичко е ок.Всичко работи по реглажа и ел реглажа абе друго си е с лупата

    ---------- Post added at 17:29 ---------- Previous post was at 17:23 ----------

    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2X-VA...Q5fAccessories
    моите лупи са такива малко играчка има ама се получи .
    Успех на всеки захванал се
    156 1,9JTD 2000

  13. #13
    Запален алфист ziko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Разград
    Age
    37
    Posts
    140

    Default

    Колега изпревари ме с пускането на тая тема и аз имам сащия проблем.При мене и дългите са ксенон какви ли не настройки съм пробвал не става и не става или далгите са много нагоре или късите са много надолу.УЖАС
    При мене не премигват при преминаване от къси на дълги и обратно.
    Last edited by ziko; 30-12-2009 at 08:18.

  14. #14
    catch me if you can R-156's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    126

    Default

    О, ти си се прецакал с тея дълги Правиш късите макс. долу и стават като халогени, и тогава ще ти са г/д добре и дългите.
    156 TS
    ex. Spider TS

  15. #15
    Запален алфист ziko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Разград
    Age
    37
    Posts
    140

    Default

    Абе ще взема тоз ксенон от дългите и ще го сложа на халогените,а пък щe съм с обикновени крушки на дулгите и работата е уредана,но защо така да е

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •