Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 56

Thread: GTV diesel ?!

  1. #31
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by RoMeO_156_GTA View Post
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 200 кс - 1470 кг
    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 150 ks - 1370 кг
    Alfa Romeo GTV 1.9 JTD 105 - пак около 1370 кг

    Брерата разполага с доста повече кончета . А защо не са и сложили 1.9 дизел .
    Производството на GTV започва пред 1995г . Тогава инжинерите са имали уникалната възможност да сложат 1.9 TD 90 на спортен автомобил , може би пък и 2.5 TD VM За втората фаза е можело да сложат 105 или 136 коньов дизел , но пак са пропуснали . Някой спомена чип . Ами всички ли дизели се репамват . Огромна част от тях си остават сток . Тук си се кефим на дизелите заради това , че не са акцизни , лесно могат да станат на конете на акцизна и харчат прилично

    Само този майстор да не е сложил мотор от Пунто или Стило софт 80 кс Щом е казал Фиат 2000г , те пак са си 105 фабрично ...

    А за извращение - то и на Порше сложиха дизел
    Не се замислих за това в годините което спомена от 95... Добре де, можели са поне от 2001 да ги сложат
    Лека поправка: 156 1.9 115 коня тежи точно 1300 кг. Теглихме такава на кантар.

  2. #32
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Що го приемате за извръщение да се сложи дизелов мотор на хубава кола! Не го разбирам това и тоя спор. Мн ми харесва брера, но никога не бих си купил бензин от нея.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #33
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    И защо не би си купил ,защото гори много ли ?? На Brera-та разхода и е най малкият проблем ,както и на GTV-то
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  4. #34
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    И защо не би си купил ,защото гори много ли ?? На Brera-та разхода и е най малкият проблем ,както и на GTV-то
    Мммм там вече влизаме в една друга сектантска материя - бензина там е Опел ..............
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  5. #35
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Ще дам толкова пари за кола, нема се притеснявам за разхода, не ме кефи бензина, нито звука, нито нищо, просто не съм фен. За мен дизеловият двг е по-здрав, по малко електроника има, определено за мен е по-добрият. Колко да гори 10-12 литра. Извращение е за мен да дам 35 бона за кола и после да ме вкарва в бокса на месец, щото двг все нещо му става . Ако си купувате 159, що все дизел се купува, същото...
    Last edited by rusiq86; 03-01-2010 at 13:51.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #36
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    159 не е Brera !!!!!!!
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  7. #37
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Кой е казал, че е колега, това са си две отделни коли, и двете имат скъпа поддръжка и са си добри. и на двете бих се качил

    Gulfstream G650 with Italian design...

  8. #38
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Не ми се спори колеги
    МИР
    Last edited by mochko1; 03-01-2010 at 14:50.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    От кой град си? Искаш ли да направим залог за 156 ( на едни килограми са с гтв-то ) 115 к.с. с чип срещу твоетo GTV?
    Би било унижение за колата ми,освен това не искам парите ти-имам си достатъчно!
    Добре е да правиш разлика между спортна кола и семеен седан.Ще ти изнеса една кратка лекция,защото виждам,че не знаеш и се излагаш пред много хора.
    1)спортна кола се нарича спортна,защото се различава от семейните коли
    2)спортната кола е по-лека,по-бърза,с по-висока максимална скорост,по-висок въртящ момент
    3)спортната кола е със спортно окачване различно от това на семейните коли
    4)спортната кола е с различна аеродинамика,което още вдига характеристиките й
    5)спортната кола има и различна спирачна система,защото трябва да може и да спира

    Спортната кола не е ниска,за да изглежда яко само,дизайна на ГТВ не е мислен единствено за да е як.155 коня не са за украса,по-високия въртящ момент не е някаква простотия,по-високата максимална скорост и ускорение също имат значение.ГТВ е по-лека освен това.

    Ама е излишно да ти обяснявам,ти имаш вълшебен чип купен от ибей или пазара и той превръща семейния седан в спортна кола!!!Как не се сетих,ами се чудя защо ПИНИНФАРИНА и другите инженери и дизайнери са направили ГТВ,като той е неуспешен проект за спортна кола и така зле продаван

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by MaxPayne View Post
    Би било унижение за колата ми,освен това не искам парите ти-имам си достатъчно!
    Добре е да правиш разлика между спортна кола и семеен седан.Ще ти изнеса една кратка лекция,защото виждам,че не знаеш и се излагаш пред много хора.
    1)спортна кола се нарича спортна,защото се различава от семейните коли
    2)спортната кола е по-лека,по-бърза,с по-висока максимална скорост,по-висок въртящ момент
    3)спортната кола е със спортно окачване различно от това на семейните коли
    4)спортната кола е с различна аеродинамика,което още вдига характеристиките й
    5)спортната кола има и различна спирачна система,защото трябва да може и да спира

    Спортната кола не е ниска,за да изглежда яко само,дизайна на ГТВ не е мислен единствено за да е як.155 коня не са за украса,по-високия въртящ момент не е някаква простотия,по-високата максимална скорост и ускорение също имат значение.ГТВ е по-лека освен това.

    Ама е излишно да ти обяснявам,ти имаш вълшебен чип купен от ибей или пазара и той превръща семейния седан в спортна кола!!!Как не се сетих,ами се чудя защо ПИНИНФАРИНА и другите инженери и дизайнери са направили ГТВ,като той е неуспешен проект за спортна кола и така зле продаван
    Ясно... Значи те е страх. Айде карай си колата и не се обаждай като нямаш топки да докажеш това което говориш.

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    Ясно... Значи те е страх. Айде карай си колата и не се обаждай като нямаш топки да докажеш това което говориш.
    И кво сега,да ти кажа 1000лв залог или 10 000лв и ти да ми кажеш добре,да те победя както за всички е ясно,че ще стане,ти да почнеш да ми го овърташ,да ме влачиш с парите,да почна да те търся,щото аз съм от хората които си държат на думата и когато те намеря кво?Има ли смисъл всичко тва?Способен ли си да поемеш риска?

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by MaxPayne View Post
    И кво сега,да ти кажа 1000лв залог или 10 000лв и ти да ми кажеш добре,да те победя както за всички е ясно,че ще стане,ти да почнеш да ми го овърташ,да ме влачиш с парите,да почна да те търся,щото аз съм от хората които си държат на думата и когато те намеря кво?Има ли смисъл всичко тва?Способен ли си да поемеш риска?
    Пиши ми на личен ако си заинтересован. Ако не, трай си и не се обаждай без да си пробвал.

  13. #43
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Гтв, е една прекрасна спортна кола, но това не значи че не може да бъде съборена, било то от 115кс с чип. Направете гонката и да видим. Иначе има определено спортно излъчване.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  14. #44
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Ае да си остане разговора по темата и псевдо рацери да си спорят за супер бягащите коли в темите предоставени за целта . Човека пита в първият си пост дали има такава кола - GTV 1.9 JTD - ОК заводско няма и някой си е правил ТНТМ . В крайна сметка темата се изроди и заприлича на 95% от темите в "Моторспорт и рейсинг" Нито е мястото нито е раздела за такива спорове . После пак в раздела "Относно Форума" ще наискачат теми от рода на - Защо пак имам предупреждение или наказание .

    П.С. Моля някой с права да поразчисти и да заключи темата по която общо взето няма какво повече да се каже .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  15. #45
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Мдаа сънни е много прав Сега остава някой да мушне дизел в спайдер и да споделя с нас с къв мегаизвънземен шампоан си мие врата след като се повози
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •