Results 1 to 13 of 13

Thread: Ремонт на нивомера в резервоара

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Аз проблема си го "реших" по Соломоновски - стигне ли стрелката до 1/2, пълня догоре.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  2. #2
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Да ама някои нямат възможността да го пълнят всеки път Но аз имам въпрос изчетох много много теми защото и мойта стрелка все не показва точно ... сипя 20 лв и се дигне с 2 милиметра седи на това място 100 км и после за 20 км стигне до лампата ... и не знам като карам в движение се дига на горе после пак отива там ... Въпросът ми е защото колата е от подписа по същия начин ли да подходя или при 156 е различно ?
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    Да ама някои нямат възможността да го пълнят всеки път Но аз имам въпрос изчетох много много теми защото и мойта стрелка все не показва точно ... сипя 20 лв и се дигне с 2 милиметра седи на това място 100 км и после за 20 км стигне до лампата ... и не знам като карам в движение се дига на горе после пак отива там ... Въпросът ми е защото колата е от подписа по същия начин ли да подходя или при 156 е различно ?
    При 156 е различно конструктивното изпълнение. Там няма тръба с поплавък а поплавъкът представлява въртящо се рамо. Иначе принципът на отчитане е същият и проблемите все се свеждат до нарушен контакт в реостата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    При 156 е различно конструктивното изпълнение. Там няма тръба с поплавък а поплавъкът представлява въртящо се рамо. Иначе принципът на отчитане е същият и проблемите все се свеждат до нарушен контакт в реостата.

    Мерси колега
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  5. #5
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Аз каго го отварях графитената оребрена писта беше надрана от поплавака. Чистих го, натиснах пластината на вън, ама пак не почна да отчита правилно. Има ли някакъв начин за възстановяване на графита ?

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Начин за възстановяване в домашни условия няма. Единственото, което може да помогне е да огънеш плъзгача или да импровизираш нещо, така че плъзгачът да върви по неизносен участък.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •