Results 1 to 14 of 14

Thread: шум от съединителя

  1. #1
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default шум от съединителя

    Здравейте колеги,честита Коледа и безаварийно каране.Преди месец и половина ми смениха съеденителя ,сложих VALEO ,но от 2-3 дена като запаля колата и започва едно страховито стържене откъм съеденителя,като натисна педала всичко изчезва,и като го пусна и ужас все едно си пуснал траш метал.Даите съвет.Благодаря предварително

  2. #2
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Здравейте колеги,честита Коледа и безаварийно каране.Преди месец и половина ми смениха съеденителя ,сложих VALEO ,но от 2-3 дена като запаля колата и започва едно страховито стържене откъм съеденителя,като натисна педала всичко изчезва,и като го пусна и ужас все едно си пуснал траш метал.Даите съвет.Благодаря предварително
    Дефектен лагер на съединителя - гаранционен ремонт и си в джаза пак
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #3
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    А дали има някаква вероятност да се е скапало нещо по съеденителя

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Едва ли е нещо друго,но не е препоръчително да я караш така!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Благодаря Ви за бързите реакции,утре сутринта съм в сервиза
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    38

    Default

    Аз имам същия проблем.Преди два месеца смених съединителя с Валео - турски - но стържещия звук не изчезна. От сервиза ми казаха, че е от скоросната кутия.Като отстраниш проблема, напиши от какво е било.
    Алфа Ромео 145 1.6 Boxer

  7. #7
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Вчера бях в сервиза/Италбулком/,за съжаление съеденителя е наред -според майстора,и както каза колегата Vatev,проблема идва от скоростната кутия,но след празниците съм взел час пак, и ще я отварят,и ще пиша какво е било
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    абе я ги накарай първо да ти сменят аксиалния лагер на съединителя преди да почнат да ровичкат в скоростите иначе скоро няма да я караш тая кола. 20 лева струва лагера и би трябвало да са го сменили със съединителя.
    точка

  9. #9
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Днес след като ви писах не се здържах и от идох при друг майстор-та човека ме прати да ми долеят масло в кутията и шумът изчезна.Пробката незнаино как липсваше и бях почти на сухо.Разминах се с 17.90 лв.,за маслото
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  10. #10
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Днес след като ви писах не се здържах и от идох при друг майстор-та човека ме прати да ми долеят масло в кутията и шумът изчезна.Пробката незнаино как липсваше и бях почти на сухо.Разминах се с 17.90 лв.,за маслото
    кво е тва масло 17.90...то толкова и литър 75в80 не е....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  11. #11
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Днес след като ви писах не се здържах и от идох при друг майстор-та човека ме прати да ми долеят масло в кутията и шумът изчезна.Пробката незнаино как липсваше и бях почти на сухо.Разминах се с 17.90 лв.,за маслото
    Е как незнайно как - като са ти сменяли съединителя са източвали кутията познай сега къде ти е пробката
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #12
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    И аз, смених маслото в скоростната кутия - излезе ми сто лева - но шумът не изчезна. Най вероятно е лагер на основния вал.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Posts
    230

    Default

    И аз страдам от същия проблем...При по-ниски скорости се чува адски гаден стържещ шум и при натискане на съединителя изчезва...Ходих на майстор,който твърди,че е заминал лагер на скоростната кутия.Този лагер струвал около 200 лв,абе с две думи за цялостен ремонт ще ме одерът жив,а пък скарастна кутия за боксер на 146 нямало шанс да се намери лесно.Ще ходя да ми сменят маслото,пък дано има някакъв ефект
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer '95


  14. #14
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Здравейте колеги и за много години ,наистина пробката се оказа в сервиза"Италбулком",за всички от Плевенския регион които мислят да ходят там-НЕДЕЙТЕ-големи мърлячи са тия,скапания майстор се готвеше да мине с едно ИЗВИНЯВАЙ ПИЧ!Колкото се однася до моя вече в миналото проблем-добре че я хванахме на време,че ако бях изчакал още малко щеше до стане голяма поразия.А маслото е на Q8 и беше един от най евтините варианти,като изключим българското за трансмисии въпреки ,че по показатели на етикета по нищо не отстъпва на другите и си е с вискозитет 80W90.Струва около 11 лв.,а имаше и по 36 лв.,пак със същия вискозитет.За да бъда точен изсипахме 0.85-0.90л.от маслото.Колега "goro",пиши като смениш маслото при теб има ли ефект.
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •