Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Идвам на Вашия бряг....

  1. #16
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Читавото JTD е много добър вариант.Друго няма да кажа,защото съм пристрастен.
    Даммм, а ако попаднеш на "нечитаво" ще се вкараш в голям филм. Икономията през г*** ще ти излезе.

    Ако се насочиш към JTD, задължително си предвиди оглед в сервиз. Така може да се застраховаш донякъде от скъпи, ама наистина скъпи ремонти.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  2. #17
    започва да се пристрастява dragonaz's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    85

    Default Дизел или Бензин

    Дизелът е за предпочитане, ако колата е чисто нова.
    За кола втора употреба, както споменават колегите,
    ако не вземеш (което си е доста често и късмет)
    запазен дизел, ще береш огромни ядове.

    Най-малкото в половината бензиностанции в България
    продават една нафта, която зимата често вземе та замръзне

    И аз не мисля, че читава Алфа ще се продаде за 3 500 лв.

    Проблемът на, колегата е, че ако я заведе на сервиз за преглед преди покупката и всичко се окаже нормално ще извади голям късмет,а ако колата излезе морга ще изпита огромно разочарование, защото той така или иначе има ограничен бюджет и се е надявал.

    И все пак за малко пари и добро качество Алфите са
    най-предпочитани.

    Дали пък да не погледне и за някоя 146 ?

  3. #18
    Запален алфист Mony's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    179

    Default

    Ниската цена не е задължително свързана с много проблеми по колата. Мойта когато я взех даже и платих реално над пазарната цена, като по всичко личеше,че е читав екземпляр. Ама се оказа, че е тотален гроб. Да вече е перфектна, но колко пари съм затрил по нея... просто не е реално. Помпа на хидравлика, алтернатор, носачи, ламбда, дебитомер, пак дебитомер(оказа се, че е спукана кутията на въздушен филтър и лапаше какво ли не), вариатор(не ремонтен комплект), рефреш на скоростите и за капак - мотора на дроб и следователно основен ремонт, даже с нови бутала, че беше изяла блока +пак нов вариатор, маслена помпа.. абе от целия мотор май остана шлайфания блок, шлайфан колянов вал и главата с клапаните.. А да и 3 биели останаха. 100% даже изпускам неща, че не е кратък списъка. Та съвета ми е независимо от цената - карай я при читав майстор да я огледа както си трябва. Аз лично съм обиколил де що сервиз има - алекс ауто(да не си посмял да стъпиш там), итал сервиз, вантотрейд.. и се е имало изцепки. Сега колата се обслужва при Бобо (Екстрийм Сервиз) и смея да кажа, че работят повече от перфектно. Карай я там да я огледат на какво дередже е и после решавай дали ще я взимаш.
    Компромис между науката и религията: Човек е произлязъл от маймуната, която Бог е създал по свой образ и подобие.

    Alfa Romeo 146 ti (само с чип и филтър )
    Fiat Brava JTD

  4. #19

    Default

    Цената не определя състоянието на колата. Вагона си го купих за смешни пари преди 9 месеца и още не е родил (засега). Доста народ я е виждал колата и знае за какво става въпрос. Беше на 100 000 км. Сега е на 115 000 на целата газ я карам постоянно. Хвърлил съм повече от колкото съм я взел пари, но нищо от нещата не е било наложително, сменявам наред щото съм "вманиачен" според всички . Та колега ако си в София звънни 0898 511225 може да идем заедно да видим колата, се има какво да ти помогна и да погледна.


    П.С Лафове че не е на реалните километри моята кола ги опровергавам веднага при Бобо срещу някои лев.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #20
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Дизел струва малко повече от бензин. Ако имаш ограничен бюджет вземаш бензин-а за който говориш, стига да е читав и му слагаш една газова след време и си готов.
    И за дизела и за бензина ако вземеш и има някакъв проблем 1000лв са си доста като ги намяш в изличък. Каквато и да вземеш стига да е добра и да се провери в сервиз. Възползвай се от услугите на колегата също. Успех и Весели празници на вс!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #21
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Аз колата я видях, не искам да ангажирам за сега колеги, все пак съм нов и не ми е удобно. Когато стане време ще я закарам направо основно на сервиз да я претледат и така.
    Тук един колега спомена за пропан.бутана. Аз съм чувал, от много места, че това да сложиш газ на алфа, е все едно да сипеш пликче пясък в отвора за масло, на двигателя. Чувал съм, че слагането на газ е съпътствано с огромни проблеми, нови повреди и гърмене на колекторите при ниски обороти на предавка! Ладата, колата която имам в момента, работи на газ много по-добре отколкото на бензин и даже на -15 тези дни палеше на газ от раз, но мисля че разликата между карбуратора и инжекцията е голяма...за Ладата мога да говоря много, но за Алфите разчитам на вас...

  7. #22
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Има раздел и за газовите изпълнения - има хора дето ги разбират, питай там.
    И пак си помисли за една 146 ца, да не се окажеш неприятно изненадан от поддръжката.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  8. #23
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Тук един колега спомена за пропан.бутана. Аз съм чувал, от много места, че това да сложиш газ на алфа, е все едно да сипеш пликче пясък в отвора за масло, на двигателя. Чувал съм, че слагането на газ е съпътствано с огромни проблеми, нови повреди и гърмене на колекторите при ниски обороти на предавка! Ладата, колата която имам в момента, работи на газ много по-добре отколкото на бензин и даже на -15 тези дни палеше на газ от раз, но мисля че разликата между карбуратора и инжекцията е голяма...за Ладата мога да говоря много, но за Алфите разчитам на вас...
    Това за пропан бутана и пясъка в отвора за масло не знам кой ти го е казал, но аз лично карам с Газов инжекцион от около 22-3 000км и нямам НИКАКЪВ проблем с газта....Вече много зависи и каква "газова" ще сложиш, при кой ще я сложиш, той как ще ти я монтира и тн. Ако не караш много, обаче няма смисъл от газ...

    Лично аз, правя по средно 50-80км в Софийските задръствания ВСЕКИ божи ден - и при мен нямаше вариант да не сложа газ
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #24
    Запален алфист BatGergi's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    102

    Default

    Здравейте и от мен аз също карам на газ от 2г. около 30000 х км нямам никакъв проблем но това зависи както каза колегата от монтаж газов инжекцион и куп други причини прави са колегите като ти казват да приготвиш доста над 100лв на година ако си вземеш АР но искам да ти кажа какво е лично моето мнение карал съм много луксозни коли за тези пари и за това качество което предлага АР няма друга такава кола а и всяка стотинка която съм дал си е стувала нека не звучи пристрастно защото имам такава кола това е моето мнение дано да съм помогнал а и да не ме псуваш ако излезе някоя кочина тая дето си решил да купиш весело посрещане на новата година на всички !
    АР 156 1.8 ТС 2000г

  10. #25
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Заключвам темата и ви съветвам да попрочетете съществуващите теми по този въпрос
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •