Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Идвам на Вашия бряг....

  1. #1
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default Идвам на Вашия бряг....

    Здравейте нов съм тук. Много съм си харесал Алфа 156 и даже вече съм си набелязал "белисима" Така, че искам да попитам, като цяло как стоят нещата с тази кола. Поразгледах обстойно целия раздел и ми беше много интересно...а сега малко за конкретната кола...
    Колата е 2.0 1998 година, бензин, без газ! Сменяни са ролки и ремъци преди около 1000 км, както и предните 2 носачи съединителя. Има и цял списък с неща, които са сменяни, но сега не е пред мен. Цената й е 3500 лв.
    Искам да питам дали си заслужава тази кола, като цяло и някакви по-големи особености при нея?! Нещо, в което трябва да внимавам....иначе май ще ми трябва и читав майстор, който да я погледне преди да я купя, за това вече мисля, вие можете да ми препоръчате някой...и така ще се радвам на всякакви мнения, все пак тепърва прохождам! Весели празници на всички!

  2. #2
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Добре дошъл колега,
    Аз лично не бих те посъветвал да я купуваш ако не ти е много на сърце. Защото определно тази кола не е "най-нечупливата". Доста неща са сменени по тази кола и тази цена малко ме съмнява определно трябва да я види майстор, ако си от София можеш да погледнеш в общ технически раздел там има доста сервизи. Не искам да те отказвам да я купиш, но тази кола е вече на годинки както виждаш и поне при мен всички неща аз ги смених и продължавам да и сменям... ако е подържана добре няма да имаш проблеми.
    Весели Празници и на теб.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  3. #3

    Default

    Колега от къде мислиш да купиш колата?Нов внос ли е,частен продавач или автокъща?

  4. #4

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Колата е 2.0 1998 година, бензин, без газ! Сменяни са ролки и ремъци преди около 1000 км, както и предните 2 носачи съединителя. Има и цял списък с неща, които са сменяни, но сега не е пред мен. Цената й е 3500 лв.
    156 e готина кола, но ако е стегната и подържана като хората, ако е занемарена е голяма кочина и предизвиква много ядове......
    Че така като гледам какво изброяваш, мога да ти кажа че така както го казваш, вероятно ще попаднеш на голяма кочина, за три и половина бона никой няма да ти смени ролки и ремъци, с носачите и съединителя това е ремонт за 1000 лева, демек 2500 ти я дават - сори ама цените на 156 не са паднали толкова.....
    Ся може и да сгреша, но това е моето мнение....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Thumbs down

    Може някой да ми се смее но моята кола под 7 бона в момента няма да я дам та ако ще с пръчка да ме бият.Онзи ден оглеждах за кола по автокъщите из цяла София мога да кажа че прословотите екземпляри за по 5,500лв. са в плачевно състояние (сравнявам с моята),и салоните им са безобразни.Нито една 156-ца не видях доближаваща се до тази която карам в момента.Ако тази паплъч по автокъщите говори за спада на цените на 156 значи просто спирам да коментирам.Българина явно доста е смъкнал критерия за хубава и потдържана кола.За това са навкарвали кочините,щото има балъци.Аз лично неможах да си намеря кола до 7 000лв. която бих заменил за моята,без значение марката и това колко е по-нова,милионници нещем!
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by JACCOMO View Post
    прословотите екземпляри за по 5,500лв. са в плачевно състояние (сравнявам с моята),и салоните им са безобразни.Нито една 156-ца не видях доближаваща се до тази която карам в момента.
    Изцяло съм съгласен с теб!!! Така мисля и аз за моята 156

  8. #8
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    3500? Цената звучи толкова нереалистично. Тая кола е преди да хвърли пешкира. Ако нямаш още няколко бона за ремонтче, не се захвашай. Погледни я в сервиз, но за тази цена е просто ......успех и да се похвалиш. На вашето мнение съм колеги, хубав запазен екземпляр с екстри в прекрасен вид си струва парите, аз лично се радвам толкова мн на моята белисима, след близо 14 месеца още не съм и се нарадвал

    Gulfstream G650 with Italian design...

  9. #9
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Правилно си се ориентирал-читав майстор, отивай в Лисан сервиз /Сашо/ и се уговори за преглед.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  10. #10
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Еййй колко много мнения, супер! Колкото до ремонтите...надали, която и да е нова кола да взема ще ми се стори евтина, на фона на това, което карам в момента. Сега карам Лада 2105, на която и правя предницата веднъж в годината, не защото я разбита, а просто защото ме кефи и целия ремонт ми е максимум 100 лева всичко! Двигателя е супер, само дето за кола на 25 години, някои неща, нормално е да си отиват, колкото и да се сменят! А и все пак Ладата е италиански автомобил, италианска концепция и за това си позволявам да я намеса в темата си! Много съм доволен от колата си, но все пак да си с Лада в днешно време е малко или много несериозно, колкото и да те кефи!

    Колкото до Алфата...момичето ми каза, че я е купувала преди 6 месеца от човек, който я е внесъл от Швейцария. Списъкът с нещата които е сменила не е в мен, но самата тя ми каза, че е дала много пари за смяна на досто части, което ме навежда на мисълта, че все пак колата е донякъде поддържана и силно се надявам, че няма да е чак такъв гроб, каквито са повечето примерно по автокъщите и като цяло от ваши мнения, а и мои гледам, че е по-добре да купиш колата от "човек", отколкото от автокъща...
    Last edited by milev86; 25-12-2009 at 11:39.

  11. #11
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Колега, на фона на Лада... Алфа 156 е друго измерение.
    Съответно поддръжката и е в пъти по-скъпа.
    Не знам що за екземпляр е този за 3500... нека някой добър майстор от тук (Лисан, Бобо - виж в раздела за сервизи) я огледа много подробно ако решиш да я вземаш, да няма скрити изненади.
    Но пак си помисли, можеш ли да си позволиш 5 или повече пъти повече пари за поддръжка на автомобил.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  12. #12
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Определено от човек е в пъти по-добре отколкото от автокъща. Просто тази цена е съмнителна, или жената не разбира мн или те мята по палмите, щото като става дума за пари, никой не е идиот.
    Отивай в сервиз, вижте я, лично мен ме съмнява че двг е читав, за да гледа да се отърве, но все пак това са само предположения.

    Мнението ми е че когато се купува кола от човек се спестявам най-малко 1500лв: регестрация, еко-такса, номера, застраховка, каско ако има, ремъци и ролки, масло, водна помпа, накладки, дискове понякога, все неща които предният собственик е сменил навярно. Е как колите от автокъщите да не са по-ефтини

    Поддръжката на година:
    - масло и фитри на всеки 8к км, два пъти в годината - 220лв
    - данък + застраховка + каско = 700лв
    - Нещо като се обади веднага се сменя
    Поддръжката на година отива доста над 500лв в най-добрият случай, и се гордея с моята красавица, за мен тя е на пътво място, после аз...
    Last edited by rusiq86; 25-12-2009 at 11:52.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #13
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Пич, да кажеш ще си купиш за 3500, свястна 156, си в грешка, това е просто мението на колегите. (Само екстрите от подписа ми струват толкова ).Но както виждаш вс му казват да се насочи към сервизче. Щото 156-ци с некаъв плюш, махагон и 15 телефонна шайба на пазара бол, вми тая кола с нищо няма да се отличава от останалите. Цената паднала, паднала е колко да е паднала?! Никой не ти говори за цени на нашите коли, говорим че тази цена е съмнителна и да види за кво иде реч в некое сервизче, щото верно ако видиш за 10к лв 159 ще ти се стори съмнително!
    Успех колега с колата и да постнеш снимки като я вземеш, ако...Една кола ако е запазена и добре изглеждаща, се отличава на един паркинг с коли
    Автокъща на загуба кола не продава, защото се купуват само дараци от разните европейски гробища. Имам пр който вкарва коли от европа, и днес си говорихме кви коли е вземал и за какви пари ги е продавал...смешно. Да не говорим че като купиш кола от автокъща и посел минимум 1000лв разхода да я пуснеш в движение. Да не говорим ако има още нещо по нея.
    Last edited by rusiq86; 25-12-2009 at 20:34.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  14. #14
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Колеги, впечатлен съм от активността ви и определено ми помогате много, дори и с коментарите си! Благодаря Ви! Колкото до колата, обезателно като взема пари и реша да я взимам, ще мина през въпросния Лисан. Разбрах, че това е най-добрия "алфаджия" в София и определено ще мина през него да я види основно...

    Първо искам да питам каква ще е според вас цената за такъв преглед, основен..

    И второ...замислих се, върху това, на практика не ли по-оферта да търся кола на нафта, отколкото такава на бензин, главно заради това, че определено ще ми излиза по-евтино, било то "на дълго" или в града, говорим за разхода за нафта или бензин...

  15. #15
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Читавото JTD е много добър вариант.Друго няма да кажа,защото съм пристрастен.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •