Results 1 to 1 of 1

Thread: Съединителите при трансаксиалите

  1. #1
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default Съединителите при трансаксиалите

    Една тема посветена на съединителите.
    Трансаксиалните модели на алфа ромео се оборудват с няколко вида съединители. Малък и голям обикновенни съединители. Еднодисков и двудисков обратни съединители.
    Малкият обикновен съединител се монтира на 1.6 моторите и до колкото знам на първите 1.8. По-големият обикновен съединител се монтира на 1.8, 2.0 (с карбуратори или с инжекцион), както и на 2.0 ТС. Има го и на 2.0 ТД. Обратните съединители се монтират на 2.5 и 3.0 V6 моторите както и на 2.4 ТД. Аз лично съм срещал двудисков обратен на 2.5 както и на 2.4 ТД. Еднодисковият обратен съм намирал в 3-литрови 75, но и в 2.5. Общо взето не е ясно кой кога слагат. Знам със сигурност, от колегата Nikoror, че 75-те внос в щатите са само с еднодисков обратен, независимо дали са 3.0 или 2.5.
    За по-малкият нормален съединител, знам че е спрян от производство повече от 10-години и притискател е почти невъзможно да се намери нов. По-големият се намира все още. Важно е да се знае, че ползват еднакъв лагер, вилка и работен цилиндър.
    При обратните моят опит с двудисковия даде да разбера, че зацепването е изключително меко, плавно и комфортно.
    Добавям няколко снимки на двата типа обратни съединители от последните ремонти на моята кола.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20122009(014).jpg   20122009(015).jpg   20122009(017).jpg  
    Alfa Romeo 75 24V

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •