Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49

Thread: 166-156(комби

  1. #1
    Младши алфист pacolin5's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    перник
    Posts
    8

    Default 166-156(комби

    колеги много се двуомя дали да направя бартер 166-2,4 за 156-комби2,4, какво ще ме посаветвате?

  2. #2
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by pacolin5 View Post
    колеги много се двуомя дали да направя бартер 166-2,4 за 156-комби2,4, какво ще ме посаветвате?
    Колега, такова решение е строго индивидуално - не може да се даде съвет.

    Като за начало, би било добре да споделиш разсъжденията си по този въпрос, след което може да чуеш няколко чужди мнения и накрая да си направиш изводите. Например, защо ти е комби, какъв клас кола искаш, кое те наведе на тая мисъл за бартера и т.н.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  3. #3
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Колега, според мен няма особен смисъл но Коки е прав - напиши какво те кара да правиш такъв бартер за да можем да сравним нещата по-конкретно
    Tormentvm In Dvm Demens

  4. #4
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by pacolin5 View Post
    колеги много се двуомя дали да направя бартер 166-2,4 за 156-комби2,4, какво ще ме посаветвате?
    Aко те блазни думата "комби" е хубаво да знаеш, че 156 събира по-малко багаж от 156 седан, която събира доста по-малко багаж от 166.
    Интериорно 156 е в пъти по-зле от 166, не е така добре обезшумена и естествено отстъпва много в екстрите. Като пътно поведение е по-зле, но окачването на 156 е и по-слабо. Поддръжката на 156 също не е по-евтина от тази на 166. Единственият плюс е, че се паркира по лесно, все пак е по-малка.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  5. #5
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Aко те блазни думата "комби" е хубаво да знаеш, че 156 събира по-малко багаж от 156 седан, която събира доста по-малко багаж от 166.
    Интериорно 156 е в пъти по-зле от 166, не е така добре обезшумена и естествено отстъпва много в екстрите. Като пътно поведение е по-зле, но окачването на 156 е и по-слабо. Поддръжката на 156 също не е по-евтина от тази на 166. Единственият плюс е, че се паркира по лесно, все пак е по-малка.
    Хайде да видим как ще прекараш миялната машина на жената примерно в 166-цата или 156-цата седан, щом са с по-големи багажници.
    А пък и примерно как се събира в багажника количка за близнаци, която е по-висока от 50см
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #6
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Хайде да видим как ще прекараш миялната машина на жената примерно в 166-цата или 156-цата седан, щом са с по-големи багажници.
    А пък и примерно как се събира в багажника количка за близнаци, която е по-висока от 50см
    Нямах това придвид. В литри Комбито събира по-малко - факт.
    То теб ако те пита някой по-добре човека да си взема Пасат комби.
    Другото което не ми е ясно е защо чака досега и не си даде компетентното мнение, а реши да спориш, вместо да дадеш независимо мнение по темата.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  7. #7
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Нямах това придвид. В литри Комбито събира по-малко - факт.
    То теб ако те пита някой по-добре човека да си взема Пасат комби.
    Другото което не ми е ясно е защо чака досега и не си даде компетентното мнение, а реши да спориш, вместо да дадеш независимо мнение по темата.
    Ами точно независимо мнение изказвам. Без пристрастия.
    Багажника на комбито по каталог се дава до щората, тоест при минимален обем. Хайде да се пробваме аз с комбито ти с 156-ца седан или 166-ца да събереш повече багаж и да видим кой ще е "напред".
    Та за това казвам - щом колегата пита за комби, явно има идея. Най-срещаната идея за смяна от седан към комби е това, че чакаш дете
    Ако трябваше да препоръчвам щях да напиша да си вземе Капа комби, къде отиде при "колегите"
    Last edited by BO; 29-12-2009 at 18:00.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #8
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Абе какво почнахте да спорите на тема какво се събира в багажника, като човекът не е казал какво точно иска да постигне? Може дилемата да не е непременно "комби-некомби". Изборът наистина е личен и зависи от много фактори. Комби може да се купи и за 1000 лв без да се продава лимузината. Ама за един 1000 лв са нищо, а за друг са много. Няма какво да гадаем, ако човекът се вълнува от темата, ще пише подробности и тогава ще даваме мнения. В крайна сметка, който иска мнения, ще даде някаква насока - в него е топката.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  9. #9
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Това с миялните машини всеки ден ли го правите това упражнение...
    За количките - има и сгъваеми който се събират - да - за близнаци и лично аз съм събирал такава а имам и туба в багажника. (колко време дечицата ще са с количка...и колко време ще имаш колата) Толкова за багажниците...
    В крайна сметка Коки е прав... каквото му е на душата на човек това да взима И - да не слуша жената!
    Ако бях послушал моята щях да карам астра комби...
    Last edited by ACEHOB; 29-12-2009 at 22:41.

  10. #10
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    ...Ако бях послушал моята щях да карам астра комби...
    Тая немска тоалетна ли бе???
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  11. #11
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    Това с миялните машини всеки ден ли го правите това упражнение...
    За количките - има и сгъваеми който се събират - да - за близнаци и лично аз съм събирал такава а имам и туба в багажника. (колко време дечицата ще са с количка...и колко време ще имаш колата) Толкова за багажниците...
    В крайна сметка Коки е прав... каквото му е на душата на човек това да взима И - да не слуша жената!
    Ако бях послушал моята щях да карам астра комби...
    В този случай има само едно решение -> нека колегата пуснал темата да каже точно каква е идеята, защото започваме да си говорим глупости.
    Ще използвам на колегата от Фиат форума снимка, да видиш какво означава да си на път с багаж. Ако ти се налагаше на теб да прекарваш багаж вярвай ми, че трудно ще си позволиш "туба" в багажника. Просто представата ти за път и багаж е малка
    http://gall.fiat-bg.org/v/BGALL/bach..._3071.JPG.html
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #12
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    В този случай има само едно решение -> нека колегата пуснал темата да каже точно каква е идеята, защото започваме да си говорим глупости.
    Добро утро

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Колега, такова решение е строго индивидуално...Като за начало, би било добре да споделиш разсъжденията си по този въпрос...Няма какво да гадаем, ако човекът се вълнува от темата, ще пише подробности и тогава ще даваме мнения. В крайна сметка, който иска мнения, ще даде някаква насока - в него е топката.
    Quote Originally Posted by BO View Post
    Ще използвам на колегата от Фиат форума снимка, да видиш какво означава да си на път с багаж. Ако ти се налагаше на теб да прекарваш багаж вярвай ми, че трудно ще си позволиш "туба" в багажника...
    Интересното е, че човекът с темата изобщо не се е включвал, може и да е забравил, но тук се заформят яки спорове вече.

    Ако ми се налага да прекарвам багаж, имам си Ланча комби. В нея мога да вкарам и миялната и пералнята заедно. Който си няма:

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    ...Комби може да се купи и за 1000 лв без да се продава лимузината...
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  13. #13
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    ... а имам и туба в багажника... :
    Туба с нафта ли ве
    Tormentvm In Dvm Demens

  14. #14
    Младши алфист pacolin5's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    перник
    Posts
    8

    Default

    ами колеги замислих се за бартера със комби защото имам 2-деца а багажа е неизминна част от тях. и така искам да разбера коя е по практична?

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by pacolin5 View Post
    ами колеги замислих се за бартера със комби защото имам 2-деца а багажа е неизминна част от тях. и така искам да разбера коя е по практична?
    Колега, имал съм спален вагон, да ти кажа багаж може да събираш само във височина,не много, ако те устройва....Ако питаш мен, това НЕ Е комби, в което да си товариш багажа на голямото семейство, само така му викат....

    П.С Лично мнение
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •