Results 1 to 8 of 8

Thread: Защо се включва АБС-а

  1. #1
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default Защо се включва АБС-а

    Не мога да си обясня защо като съм с летни гуми май абс-а се включва по-лесно.

    Мислех си, че е от гумите - преди бях с Гуудиър и Мишлен. Сега като съм с Йокохама 359 пак същата работа.

    Мислех да не е от дискове и спирачки - сега съм с брембо и пак така.

    Сега си мисля, че може да е от абс-а. Дайте идеи от какво е?

    Знам, че абс-а е гадна работа, но не мога да си обясня защо със зимните барумки се включва по-трудно.

    Размерите са мо 185/60/14 зима и 195/50/15 лято, т.е еднакви.


  2. #2
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Ами зимните гуми са много по меки, а летните на тези температури в момента не могат да загреят хубаво и затова като ги смениш сега найстина летните се хлъзгат повече.Сигурно и пилиш по лесно. Споко и при мене е така.

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Moже и да си прав.

    Като им направя наколко палежа до пушек, Йокохамата става доста по-добра. Много е хубаво да е истина и не ми се вярва.

    Мене ме съмнява да не е датчик?


  4. #4
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    И аз съм така.Споко. Има голяма разлика и в спирането.А и при потегляне докато пипнеш газта пищях гумите.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  5. #5
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Nikiboy
    Moже и да си прав.

    Като им направя наколко палежа до пушек, Йокохамата става доста по-добра. Много е хубаво да е истина и не ми се вярва.

    Мене ме съмнява да не е датчик?
    Ако е датчик ще ти светне грешка на таблото и ще се изключи абс-а системата е с много голяма сигурност и няма начин да се включва ако няма разлика в скоростта на колелата

    Възможно е при кофти сходимост да го прави - отиди на преден мост ако не си ходил Ако е наред карай и се небой гумите са ти дървени явно
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #6

    Default

    Напълно възможно е,ако носачите са ти заминали ABS-a се включва.Мисля,че е свързано с разместване на правилната геометрия на предното окачване.
    '99 156 1.9 JTD SP3

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Не е от носачите защото цялата ходова част е сменяна прени 2-3 хиляди километра. на две места я гелдах за геометрия и сходимост, всички параметри са си ок.

    Гумите, не знам щем мислите, че гуудиър, мишлен и йокохама са дървета? А зимния ми барум е по-добър?????????

    Не знам дали си внушавам, но подозирам, че може да е регулатора на спирачното усилие за задните колелета. Защото май има разлика според наклона, т.е къде е тежестта на колата. вчера само един път се ключва абс-а, може би защото вече не съм толкова старателен да набивам педала до долу, но подозирам регулатора.


  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    ЧУДО!

    Покарах 500 км. и вече започнаха да държат много яко . Явно са искали повче палеж в началото


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •