Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Температурата на двигателя пада

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Аз съм с нов термостат и 90 градуса не държи, постоянно стой около 84 градуса, качва 90 в големи задръствания. Загрява сега в тея студове на по минус няколко както и на + няколко градуса за 2,3 км е на над 50 градуса, колата я държа отвън.
    Като се спускам на баир 3 км и моаят пада на 70, и на място охлажда за секунди. И да кажа еми така си работи правилно според мен.
    Каква марка ти е термостата?
    Защото на мен ми стои на 75 градуса, качва първия път до 90 и пада на 75, а съм с термостат на 8 месеца и така си стоеше още като нов!!!
    Преди се говореше за някакъв датчик, но така и не се разбра какъв точно. Моля помогнете!!!
    Last edited by Jivko7777; 22-12-2009 at 09:44.
    156 2.4JTD 136+ PS

  2. #17
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Каква марка ти е термостата?
    Защото на мен ми стои на 75 градуса, а съм с термостат на 8 месеца и така си стоеше още като нов!!!
    Попаднал си на менте като мен.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  3. #18
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Каква марка ти е термостата?
    Защото на мен ми стои на 75 градуса, качва първия път до 90 и пада на 75, а съм с термостат на 8 месеца и така си стоеше още като нов!!!
    Преди се говореше за някакъв датчик, но така и не се разбра какъв точно. Моля помогнете!!!
    Сега в студовете трудно се дигат 90 градуса,особенно ако си избичил парното,но ако ги е достигнала един път,не е нормално да пада под около 80 градуса мин.Стрелката трябва съвсем слабо да се колебае под отметката на 90.
    Датчикът е върху корпуса на термостата,леко в ляво.От него излиза букса с три кабелчета.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #19
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by vata13 View Post
    тръгнал е,колега.требва да си държи 90гр.
    Колега, това как го разбра, че му е тръгнал термостата? Защото и при моя е същото поведение, ама си е напълно наред. Диагностиката показва най-точно, кое какво е. При мен точно въпросната чертичка преди 90C на уреда в купето ми отговаря на 82C реални. И това е напълно погрешно, че при бензина в градско и извунградско стрелката трябвало да е като закована на 90 градуса. Просто няма такова нещо, защото в града (на място) може да стигне температурата и до 105-110C, а като се движиш постоянно (извънградско) да ти e 85-90C. Термостата на нашите мисля започваше да отваря някъде към 84C и при 105 или 110C (не си спомням точно), трябва да е отворил напълно. Точните стойностти ги пише в документацията.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  5. #20
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by 156Selespeed View Post
    и на мен ми казаха днес същото ,че си е студено времето сега и охлажда...и да се радвам че не грее ! Иначе за тази чертичка преди 90 градуса казах на ей така че е 70 може и повече да е .. Пък и тооо термостат или е заминал или работи според мен средно няма ама знам ли ..
    Там където мислиш, че са 70 то ако закачиш компютър или измерип реално температурата ще видиш, че са 82 - 84 градуса. Не се лъжи по стрелката. И при мен е така зимата, че и лятото когато се движа със висока скорост по магистралата. И наистина радвай се, че не загрява
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #21
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Имайте предвид че дизелът по-бавно загрява, особено в студено време. Сега в студовете като набичим парното пък хептен. А и на място, или в движение без натоварване, изстива, не е като бензина. Мойта примерно вдига до 90 градуса доста бавно сега в студа. Особено пък ако трябва да я карам с малко газ. Като я пусна по наклон на скорост почва да пада температурата, почти до чертичката м/у 50 и 90. В същото време маркучът към радиатора е студен, т.е. термостатът си е затворил.

    съжалявам че се отклоних от темата (авторът е с бензинова алфа) но мисля че е добре да се знае.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  7. #22

    Default

    дам и моята са като постегна времето седи на 80-тина градуса некъде според стрелката
    156 2.4jtd 170+к.с.(remap) 2001г. Sportwagon -EX
    Brera 2.4jtd 200 + к.с.

  8. #23
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Вернет ми е термостата.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  9. #24
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Това предполагам сте го видели, но все пак: http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ead.php?t=9365 Сега видях, че не се отваря. Има температурите на отваряне на термостатите. По спомени бяха около 82 градуса.
    Last edited by rossenvn; 23-12-2009 at 09:22.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  10. #25
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Аз съм с нов термостат и 90 градуса не държи, постоянно стой около 84 градуса, качва 90 в големи задръствания. Загрява сега в тея студове на по минус няколко както и на + няколко градуса за 2,3 км е на над 50 градуса, колата я държа отвън.
    Като се спускам на баир 3 км и моаят пада на 70, и на място охлажда за секунди. И да кажа еми така си работи правилно според мен.
    Да не ти дреме и моята е така, единствено ми загря натоварена с 5 човека преди година, на един баир на излизане от Солун, температурата беше около 38 градуса ), ма карах и на четвърта бавно.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  11. #26
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    и моят термостат е заминал но не знам какъв да си купя има няколко марки и нз на коя да се спра а имам и друг въпрос в axm-auto има термостат с датчик за температурата и без има ли значение какъв ще взема??
    марката беше behr
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  12. #27
    Старши алфист drajko145's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    sofia
    Posts
    124

    Default

    Е не е лошо някой да отваря капака и да види че антифриза е под минимума ! После що като пусна парното истива до 40 градуса
    BUSHON RACING SERVICE


  13. #28
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Доливай си с разтвора който ползваш - примерно -20 или -30 градуса, а да ти е мирна главата, може и концентрат.При условие, че спада е минимален
    Last edited by fred; 26-12-2009 at 23:49.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  14. #29
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by 156Selespeed View Post
    Я кажете когато е под минимума антифриза с какво е добре да се долее .. говорим за ниво при загрял двигател със малко под минимума . Антифриза ми го мериха и е на -35 градуса ... ама имам малка загуба .Обикновенна водица ли да долея?
    Дестилирана или омекотена вода.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  15. #30
    майка ми си ме харесва... vata13's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Bulgaria.sofia
    Posts
    11

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Колега, това как го разбра, че му е тръгнал термостата? Защото и при моя е същото поведение, ама си е напълно наред. Диагностиката показва най-точно, кое какво е. При мен точно въпросната чертичка преди 90C на уреда в купето ми отговаря на 82C реални. И това е напълно погрешно, че при бензина в градско и извунградско стрелката трябвало да е като закована на 90 градуса. Просто няма такова нещо, защото в града (на място) може да стигне температурата и до 105-110C, а като се движиш постоянно (извънградско) да ти e 85-90C. Термостата на нашите мисля започваше да отваря някъде към 84C и при 105 или 110C (не си спомням точно), трябва да е отворил напълно. Точните стойностти ги пише в документацията.

    колега,говоря от личен опит.
    моя термостат си беше екстра в града,но излезех ли извънградско температурата падаше на предишната черта,която мисля,че отговаря на 70гр.притсняваше ме това,че просто усещах как мотора се мъчи,а не че не лепи на 90гр.познавам си колата и просто ми направи впечатление,че губи мощност и работи малко по-шумно.от Т&N си земах Бер за 79 лева,антифриз и след смяната стрелката просто се залепи на 90 градуса.извънградскодско преди около 2 седмици в големия студ пътувах до свиленград-нито на магистралата нито после с по-бавна скророст толеранса не надхварляше 5 градуса или 2 милиметра около стрелката на 90те градуса.колата беше видимо в по-добро състояние от преди.не съм маняк,но си познавам колата и щом сега седи залепена на 90гр,а преди падаше на 70,значи според мен му е тръгнал термостата или е попаднал на калпаво менте.
    Last edited by vata13; 05-01-2010 at 12:30.
    159.5 та поред алфа...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •