Results 1 to 14 of 14

Thread: Въпрос към Роби за газов инжекцион Стефанели

  1. #1

    Default Въпрос към Роби за газов инжекцион Стефанели

    Колата е 156 1.8 ТС, та тва Стефанели ми го предлагат тук в Пловдив със софтуер на Фобос за 1080 лв с включен евро клапан в цената (разбах че е един вид предпазителен клапан). Имаш ли наблюдение върху качеството на тази марка?

  2. #2
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Няма ли по-евтини ...за цената си трябва да са перфектни.
    То има обяви по газджииниците в Софя за цени от 850лв ,за инжекцион.Ама Роби да си каже тежката дума,той е про.в тая област.

  3. #3
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by fulcrum View Post
    Колата е 156 1.8 ТС, та тва Стефанели ми го предлагат тук в Пловдив със софтуер на Фобос за 1080 лв с включен евро клапан в цената (разбах че е един вид предпазителен клапан). Имаш ли наблюдение върху качеството на тази марка?
    Цената е нормална /даже занижена/ за Стефанели.За Фобос не знам защото не работя с тях. Комбинацията между двете е плод на формирането на цена от страна на някой колега. Софтуер на Фобос означава Компютър с кабелаж на Фобос. При всички случай това е сбор от уредби. Така ,че конкретен отговор на въпроса не мога да ти дам.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  4. #4

    Default

    По скоро ме интересуваше качествени ли са компонентите на Стефанели, примерно сравнени с Ловато и Ланди

  5. #5
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Досега не съм имал проблеми с тях. Просто не знам какво ще използвате от Стефанели. Различното при тях са Дюзите които са мембранен тип - следователно са по леки и прецизни./Следователно -капризни/.Доколко е съвместим компа на Фобос с тях -не знам. Ако и те не са Стефанели остава само изпарителя който общо взето е все тая какъв ще бъде.
    Last edited by robygas; 19-12-2009 at 20:00.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  6. #6

    Default

    Благодаря ти за компетентното мнение. Кофти че не си в Пловдив да ми поставиш газта ми та занимавам тук.

  7. #7
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Нямаш ядове, тоя форум е за това. Просто това което казваш не ми се връзва за комбинация ,пък и информацията е оскъдна. Обикновено когато се правят такива комбинаций /а те се правят непрекъснато/ за марка на уредбата се съобщава марката на компа и софтуера. Другото са изпълнителни устройства които при правилен подбор могат да се комбинират по-добре и по-евтино отколкото е определил вносителя.
    А за другото - добри колеги и свестни хора има навсякъде така ,че не ти трябвам аз.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  8. #8
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Като не ти се идва до София за монтаж - свържи се с qni3 той поне ти е съвсем наблизо.
    Роби имаш ли му телефона под ръка ?
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Просто това което казваш не ми се връзва за комбинация .
    Така ми беше предложено..........незнам! За това попитах.Между другото потърсих в google статии за Стефанели и лошо мнение не открих, излиза че ,е малко над средния клас като марка.
    Last edited by fulcrum; 20-12-2009 at 11:18.

  10. #10
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Стефанели е от средният сегмент на пазара. Напоследък е една от малкото чиято цена за внос в БГ беше намалена от производителя с оглед икономическата ситуация. В момента аз я монтирам на тази цена с целия кит на марката, затова се чудя по каква причина ще се правят комбинаций.
    Другите марки реагират различно.
    "Ренцо ланди" купиха "Ланди"/която е от по-ниския сегмент/ и предлагат различни цени и по-скъпи и по-евтини.
    "Би-газ" направиха разработка с по-малък изпарител и поевтиниха произвотството с по-лек комп.
    Вносителя на "Стар газ" купи техен лиценз и произвежда някои компоненти.
    Така всеки се стреми да предложи и уредби за средния клас и като цена и като добро качество, защото всички тези фирми не скапват уредбите си с цел поевтиняване , а правят различни разработки в зависимост от еволюцията на автомобилите.

    Колегата Янко работи в Пазарджик и телефона му е : 0878 601688
    Last edited by robygas; 20-12-2009 at 15:18.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  11. #11

    Default

    Роби да не отварям нова тема, да попитам тук какви са тези "японски" дюзи дет били уж най - добри

  12. #12
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Дюзите са "Кейхин". Определението "най-добри" едва ли е подходящо но в сравнение с масовите "Валтек" и "Рейл" са по-бързи. По точно бяха защото Валтек имат нова разработка. За това което ме питаш всъщност - стават, добри са.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  13. #13

    Default

    Какво Ви е мнението за ГИ Ловато ?
    Предлагат ми на 1150лв... с 40л. бутилка и 18м гаранция.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Дюзите са "Кейхин". Определението "най-добри" едва ли е подходящо но в сравнение с масовите "Валтек" и "Рейл" са по-бързи. По точно бяха защото Валтек имат нова разработка. За това което ме питаш всъщност - стават, добри са.
    Благодаря ти нямам повече въпроси!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •