Results 1 to 8 of 8

Thread: При превклчюване на газ глъхне!

  1. #1
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default При превклчюване на газ глъхне!

    Паля си колата и докато не превклчи на газ не потеглям. Миналата година ми го направи тоя номер няколко пъти и сега пак. Като стане по-студено(под 0лата), след като достигне необходимата температура за превключване от бензин на газ и колата като че ли се задави и оборотите спаднаха на може би 100/200 потресе така около 3-4 секунди и се оправи! Миналата година когато бяха около -12 -15 колата гаснеше при превключването.
    Това го прави еднократно. След това ако си натисна копчето си превклчюва без проблем и глъхнения и така до следващата сутрин! Смени ми майстора някакво филтъче( но само едно ,че инжекциона ми нямал филтър на изпарителя)но разлика нямаше. Газовата е от тоя българския инжекцион,май фобос беше. Та въпроса е изпарителя ли предава богу дух или нещо дюзи трябва да се чистят!?!??!

  2. #2

    Default

    Има още едно филтърче, да погледне и него, ако не е от това да ти обогати малко ниските обороти .

  3. #3
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Моя майстор ми направи диагностика (това беше преди 2 месеца) и каза,че всичко е ок, но проблема го имаше и миналата година и тази. А също така ми каза,че съм само с един филтър ..... и аз зяпах около изпарителя, но няма друг фитър там. И още нещо като превкючи на газ и изпарителя малко мирише и единия маркуч около скобата е леко като "влажен" и това(мокрото) като го пипам е малко мазно . Явно е за смяна на маркуча ......... !А за диагностика ми взе 40 лв. и мисля да не ходя скоро там че цифра ми се види....

  4. #4
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Моята е абсолютно същата. Било си нормално като тръгне студената газ да заглъхне или дори ако е мн студено - да загасне. Ако е в движение няма проблем.

  5. #5
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    колеги всичко идва от температурата на газовата бутилка,и сега ще се обоснова!Миналата зима на 2-3 пъти ми се случва в движение колата да угасне,и като погледна в багажника цялата бутилка е в лед , като се поразтуши малко и всичко се оправя,просто газта в бутилката имам чувството, че замръзва от части.Прост пример от битието на почти всеки един от нас-на село като гътнем прасето и започнем да го пърлим , къде слагаме ботилката с газта-в лиген с вряла вода.Аз си купих от тези вентилаторчета с реотаните,поиграх си малко с монтажа и инсталацията на бутон за включване , и сега нямам проблеми.Опитаите и ще се уверите.
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  6. #6
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Около празниците колата не беше палена 7-8 дена .... в един хубав слънчев ден температурата показваше 4 градуса( в гаража) паля колата оставям да работи идва момента да превключи на газ и колата гасне ...паля наново ...пак гасне .... след което решавам да държа около 3000 об/мин и тогава при превключване на газ двиг. заглъха, оборотите паднаха на около 1000 и след това нещата се стабилизираха и проблема изчезна ... От тогава не имало студени дни и като я паля всеки ден нямам проблеми ........ Явно някъде нещо е запушено .........

  7. #7

    Default

    Колега, аз имах подобен проблем с оборотите. Колата не гаснеше, но оборотите падаха до 200-300. Караях я на "икономичен" режим. Газаджията ме посъветва да карам на "нормален" режим, след което ми смени филтъра на газта и този на газовия клапан. Включи инжекциона към компютър, какво прави нямам представа, но каза че само е обогатил нещо си(негови думи). В резултат на тези действия проблема с оборотите изчезна и с 22.5 литра газ вече минавам около 260 километра, а преди около 190км.
    Газовият ми изнжекцион също е "ФОБОС", газовия клапан "BRC", а останалото е "LOVATO" - пълна сбирщина.
    146 1.4Twin Spark 16v 1998

  8. #8
    започва да се пристрастява krasisashkov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    гр.Видин
    Age
    62
    Posts
    85

    Default

    Софтуерите на що годе добрите газови инжкциони, имат тъй наречените корекции по температура на газта и ''антифриза'',корекция по налягането на рейката и корекция по МАП (много важен и правеш много проблеми при рески промени на атмосферното налягане,тъй като с това се променя и процента на кислорода в въздуха ),по-презумция в много софтуери на отделните фирми производители таз опция не е включена,а (и без да се засягат колегите) много от сервизите незнаят и да се оправят с тях.Когато ситемата не прави таз корекции или ги прави не точно и при промяна на околната температура агрегата започва при преминаване на газово гориво меко казано да се държи неедекватно.Много от системите нямат и тъй наречената опция предварително ''подгряване'' на газовите дюзи(тъи като матреалите от които са направени отделните елементи на дюзата са различни и имат различно температурни разширение,а е възможно да има и полепнал водн конденз които при ниски температури може и да замъзне и да влоши работата на същата) , което доплнително влошава количеството на подаденото гориво и затова много от хората които ''карат'' на газ им се налага есен и пролет да се запознават с сервиза монтирал им газова система за да се корегират опредлени сектори от ''картата'', която управлява времето на отваряне и затваряне на дюзите ,поради това ,че системата не може сама да си направи корекции.
    Системата ''Фобос" в новият си софтуер има тез опции ,но трябва да се апдеитва ЕЦУ и да се въведат необходимите корекции за определения агрегат,които не са универсални!!! ,а строго индивидуални и ''уникални'' за всеки агрегат .Подобно е на дрехите и обувките, които носим-еднакви като кройки ,но различни по номер и размер
    Last edited by krasisashkov; 31-01-2010 at 03:49.
    Alfa Romeo 155 1,8 8V TS ; Suzuki Vitara

    Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •