Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 49

Thread: Стряскащ разход

  1. #16
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Определено е заради СТУДЪТ! Особенно щом я караш 5км. тя изобщо не е качвала над 50 градуса...Таа няма оправия....Моят преди Ситроен ЗХ 1.4 дава градско в София 7-8 до 10 многооо трудно качваше...А зимно време при пак такова каране 5км. +5км. ми удряше 15 много лесно.... Та и според мен е от времето...

    Преди ми трябваха 5мин преди да започна да вкарвам алфата в 7 000 оборота, а сега чак след 20мин каране

    П.П А термостата как ти е?
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  2. #17
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    термостат може да предизвиква такава бензинозагуба
    другото е сондата да ти работи, ама не баш... и на мен ми е горяла 20/100 и си вървеше на поразия.
    Сондата бе при мен сдала и бензина яко нагоряла

    За сравнение и аз минавам по 10-15км на ден и тъкмо е добре загряла и се гаси - разхода средно е 13.3/100 в момента!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #18
    Запален алфист Petronii's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    125

    Default

    И аз да се включа. Нормално е мисля при зимни условя подобни разходи на гориво да имаме. При тези температури около 0 -та и карайки на къси разстояния тя колицата няма време себе си да стопли. Аз съм и на ГАЗ и на бензин и с едни и същи кинти минавам приблизително еднакви разстояния - 10 лв. ГАЗ -70 км; 10 лв бензин - 65 км
    Е лятото с 10 лв газ градско около 100км, а извън градско 130 км. Не мисля, че газовата ще реши много финансовата страна на разхода през зимата.
    Alfa Romeo 166 2.0 TS 2001

  4. #19
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Наско, проблема в разхода на Милена се оказа не само от студа - сцепен е маркуча за бензина точно на снадката с рейката за инжекцията - течеше си цяла струйка, и то върху генератора ... Не ми се мисли какво е можело да стане ... Прегледай си маркучите и ти, че да не стане белята !
    Ето как изглеждаше пущината като я свалихме :
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Photo048.jpg  
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Определено е заради СТУДЪТ! Особенно щом я караш 5км. тя изобщо не е качвала над 50 градуса...Таа няма оправия....Моят преди Ситроен ЗХ 1.4 дава градско в София 7-8 до 10 многооо трудно качваше...А зимно време при пак такова каране 5км. +5км. ми удряше 15 много лесно.... Та и според мен е от времето...

    Преди ми трябваха 5мин преди да започна да вкарвам алфата в 7 000 оборота, а сега чак след 20мин каране

    П.П А термостата как ти е?
    Термостата ми е 6...и да ти кажа 70 градуса по уред си ги дига докато ги мина 5 км.,все пак има и светофари...

    ---------- Post added at 19:05 ---------- Previous post was at 19:03 ----------

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    термостат може да предизвиква такава бензинозагуба
    другото е сондата да ти работи, ама не баш... и на мен ми е горяла 20/100 и си вървеше на поразия.
    Сондата бе при мен сдала и бензина яко нагоряла

    За сравнение и аз минавам по 10-15км на ден и тъкмо е добре загряла и се гаси - разхода средно е 13.3/100 в момента!
    Абе да ти кажа и мен ме съмнява,че може да е в зимна дрямка сондата...на диаг не ми я лови,но не е сигурно,че не е позаспала!

    ---------- Post added at 19:07 ---------- Previous post was at 19:05 ----------

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Наско, проблема в разхода на Милена се оказа не само от студа - сцепен е маркуча за бензина точно на снадката с рейката за инжекцията - течеше си цяла струйка, и то върху генератора ... Не ми се мисли какво е можело да стане ... Прегледай си маркучите и ти, че да не стане белята !
    Ето как изглеждаше пущината като я свалихме :
    Точно тоя маркуч го гледах преди месец и беше като нов,така че отпада...аааа като гледам на Милена направо е разяден.Не миришеше ли на бензин тая кола бе,бахти цепката!
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  6. #21
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Бе понамирисваше си - затова и се захванахме да търсим къде е причината ...
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  7. #22
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    е то мойта ми дава по-малък разход а карам при идентични условия (4км ми е до работата като половината по цариградско където си я изцеждам) повече от 16 вече не дава (миналата зима стигнах до 20 с прбан термостат и необслужена). пробвай с друга бензиностанция
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  8. #23
    член на клуба Димитър's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    софия
    Age
    55
    Posts
    36

    Default

    Аз също си купих една 155ца 1.8 с осем клапана.Карам сутрин по 5 км и вечер 5км. Разход от 16 до 20 литра на сто бензин. газ нямам. Веднага след като я взех я закарах на Сашо-Лисан сервиз и смених кабели, свещи, ламбда сонда и маркучи за бензин и под 16-20 литра не падам. По телефона го питах Сашо и той ми каза същото , че е нормално. На дълъг път ми пада 7.5 на сто. И сега пробвам друго - на место я загрявам до 60 градуса преди да тръгна ама в този студ пристигам и тя пак си е на 60 градуса .Основния проблем са ни късите разстояния мисля....
    Ако имах 100 бона,ще си купя Брера.Но имам Спринт 1500.82г.не е QV

  9. #24
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Изкючи двете букси на ламбдата!
    И си карай смело.
    Сондата не може да достигне оптимална температура за 5 км. и дава некоректни стойности на мотроника, който ти налива повече бензин в мотора. Да не говорим, че подледните два дни беше - 13 - 15градуса
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Изкючи двете букси на ламбдата!
    И си карай смело.
    Сондата не може да достигне оптимална температура за 5 км. и дава некоректни стойности на мотроника, който ти налива повече бензин в мотора. Да не говорим, че подледните два дни беше - 13 - 15градуса
    И какъв ще е ефекта,в смисъл ще влезе некви заводски режими еку-то,но дали е удачно...освен това ще запише и грешка...знам ли...
    Ако си убеден,че ще помогне тва ще го пробвам...
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  11. #26
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by 155_8000rpm View Post
    И какъв ще е ефекта,в смисъл ще влезе некви заводски режими еку-то,но дали е удачно...освен това ще запише и грешка...знам ли...
    Ако си убеден,че ще помогне тва ще го пробвам...
    Последните 10000км съм минал без сонда... Ефекта е само положителен (поне при мен)...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  12. #27
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Изкючи двете букси на ламбдата!
    И си карай смело.
    Сондата не може да достигне оптимална температура за 5 км. и дава некоректни стойности на мотроника, който ти налива повече бензин в мотора. Да не говорим, че подледните два дни беше - 13 - 15градуса
    Тц екуто много добре си разпознава стойностите от сондата и ако не работи си я слага на ... освен това Екуто по показанията разчита до кога сондата е "студена"

    ---------- Post added at 23:00 ---------- Previous post was at 22:59 ----------

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Последните 10000км съм минал без сонда... Ефекта е само положителен (поне при мен)...
    Положителен кво значи щото положителен ефект за теб може да бъде отрицателен за колата
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #28
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Тц екуто много добре си разпознава стойностите от сондата и ако не работи си я слага на ... освен това Екуто по показанията разчита до кога сондата е "студена"

    ---------- Post added at 23:00 ---------- Previous post was at 22:59 ----------



    Положителен кво значи щото положителен ефект за теб може да бъде отрицателен за колата
    Положителното при мен е ,че след като я разкачих сондата разхода на гориво драстично ми се подобри...
    Карам колата всеки ден и чесно казано в момента ме интересува само разхода на гориво като доиде времето за ремонт тогава ще го мисля... Колата се кара на газ и ГИ-то си го настроих наново след като откачих сондата... Двигателя си работи без проблем а разхода в момента на газ е към 12.5 градско...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #29
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    По тая тема не ми се говори....
    ..някой ден ще й върна старият разход 8-10л/100км..независимо от пътни условия и време)...толкова трябва да харчи, когато не ти тежи особено десният крак!
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #30
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Разхода е висок,заради кратките разстояния които изминаваш и заради ниските температури.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •