Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Проблем с вратите

  1. #1
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default Проблем с вратите

    Колеги от много време имам проблем с вратите и по-точно със задните. При пеминаване през по-големи неравности или скосения на асфалта вратите тракат.

    Все отлагах да пиша по проблема, но немога да се оправя с това, колкото. И сега срам не срам пиша за помощ.

    Как ли не ги регулирах. Натиках машунките на вътре за да могат да се затварят по-стегнато и по прилепнали към купето. Нещата се пооправиха, защото преди и по малките неравности хлопаха, но сега при големите пак си хлопат.

    Всичко е стегнато по пантите. При отворена врата като я хвана и да напъна на горе - на долу не усещам луфтове. Много стегнато, но като са затворени се удрят в калника и тропат. Не мога да вдигна машинките на горе много защото пък се затваря трудно самата врата. И гледам калника точно на S-образната форма е потрита боята от контакта с вратата.

    Някой има ли такива проблеми и решил ли ги е някак?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Що не пробваш с други оплътнители, вземи от някой колега за проба. Това като идея само... Иначе и аз гледам на едната ми врата нещо протрито, но все още няма тропания. Та ще следя темата, занапред може да ми е от полза.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Уплътненията са ми здрави навсякъде. Аз на вратите имам едни лайсни предпазни. Като се отваря вратата и се буфне някъде да не се нарани самата врата. И те може би опират, но и на други коли без такива пак им тропат вратите съм забелязал. Ще пробвам да ги махна въпреки, че веднъж ми спасиха вратата... и ше видя дали ше тропа пак.

    Или другия вариант е да я вдигна леко на горе от самите панти. Мисля с 1 мм ако я вдигна ще млъкне, но и "линията" ще се размести. Та незнам....
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4

    Default

    И аз брах ядове когато 4 червени врати, от две различни червени коли, трябваше да забода на кола на която нямаше нищо.......има едни подложки дето се слагат под пантите(между тях и рамата) и с тях е регулира навътре навън вратата......
    Като цяло вратата се регулирва от двете панти, и закопчалката в която влиза, не мисля че някой може да ти даде смислен съвет от разстояние, при положение че ти на място с колата пред себе си срещаш трудности - фащаш шестограма и почваш......едната панта нагоре, другата надолу - гимнастика си е, но друг начин няма....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    И аз брах ядове когато 4 червени врати, от две различни червени коли, трябваше да забода на кола на която нямаше нищо.......има едни подложки дето се слагат под пантите(между тях и рамата) и с тях е регулира навътре навън вратата......
    Като цяло вратата се регулирва от двете панти, и закопчалката в която влиза, не мисля че някой може да ти даде смислен съвет от разстояние, при положение че ти на място с колата пред себе си срещаш трудности - фащаш шестограма и почваш......едната панта нагоре, другата надолу - гимнастика си е, но друг начин няма....
    Пантите не съм ги бутал. Само закопчалката регулирам. Ще взема да си поиграя с пантите малко.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Задавам си въпроса, дали си се замислял че тракането може да е вътре във вратите?
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Задавам си въпроса, дали си се замислял че тракането може да е вътре във вратите?
    Вътре вратите са изолирани Това беше вървото което направих когато купих колата. Скъцаха от вътре и с ъм ги изолирал добре. Там няма проблеми.
    Last edited by fiore; 13-12-2009 at 13:59.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Вътре вратите са изолирани Това беше вървото което направих когато купих колата. Скъцаха от вътре и с ъм ги изолирал добре. Там няма проблеми.
    с какво се изолират от вътре вратите, че май и на мен ми трябва
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  9. #9
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Вътре вратите са изолирани Това беше вървото което направих когато купих колата. Скъцаха от вътре и с ъм ги изолирал добре. Там няма проблеми.
    И все пак е възможно нещо да се е откачило нали? Не е възможно да ти тракат вратите когато са затворени от панти или брава, освен ако бравата ти не затваря добре.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  10. #10

    Default

    Аз в случая вече не мога да разбера вратата като цяло ли хлопа, или се чува притракване от вратата - щото ако е второто да не се аба да пиша, щото има поне 10 неща вътре дето могат да се разхлабят и да тракат, и едно разглобяване ще има 100 пъти по голям ефект от каквото и да е писане и коментиране....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #11
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    аз като си пусна музика и като надуя се чува едно тракане от всички врати,някакви идеи за отстраняване на този дразнещ шум

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Аз в случая вече не мога да разбера вратата като цяло ли хлопа, или се чува притракване от вратата - щото ако е второто да не се аба да пиша, щото има поне 10 неща вътре дето могат да се разхлабят и да тракат, и едно разглобяване ще има 100 пъти по голям ефект от каквото и да е писане и коментиране....
    разглобявах я точно тази дето трака най-много на скоро. Вътре всичко е наред. Жената се вози днес отзад и вика "не е от вратите". Нещо от зад е. Ма аз го чувам точно зад главата си.

    Незнам горе шапките на амортесьорите имат едни тампони, да не там да има нещо да трака... но като се постопли тогава ще я човъркам.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Човеко, формулирай се тогава правилно. Тук питаш за врати. Сега се оказва че не е от врати. Вече започвам да си мисля че си събираш информация за това кое какво е и как работи.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  14. #14
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    разглобявах я точно тази дето трака най-много на скоро. Вътре всичко е наред. Жената се вози днес отзад и вика "не е от вратите". Нещо от зад е. Ма аз го чувам точно зад главата си.

    Незнам горе шапките на амортесьорите имат едни тампони, да не там да има нещо да трака... но като се постопли тогава ще я човъркам.
    В 90% от случейте 147/156 не тракат от вратите а от седалките и кората под задния джам
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #15
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    В 90% от случейте 147/156 не тракат от вратите а от седалките и кората под задния джам
    На кората имам говорители от зад и магнитите опират в долната кора и тя седи уплътнена. Не може от там да трака, но ще го проверя.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •