Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Нереални километри :-)

  1. #1
    започва да се пристрастява georgievd's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    96

    Default Нереални километри :-)

    От просто любопитство искам да попитам, възможно ли е кола 2001.05 производство да навърти над 930000км?

    На работа с един колега я вързахме, той смята по някакви формули и го изкара толкова.

    След това ходих в Extreme.
    Човека каза, че по електрониката няма проблеми, разгледа двигателя, и там нямаше забележки. Но като я закачихме да видим км не знаеше какво да каже.

    (147JTD - внос Италия)
    I came, I saw, I ran away screaming

  2. #2
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by georgievd View Post
    От просто любопитство искам да попитам, възможно ли е кола 2001.05 производство да навърти над 930000км?

    На работа с един колега я вързахме, той смята по някакви формули и го изкара толкова.

    След това ходих в Extreme.
    Човека каза, че по електрониката няма проблеми, разгледа двигателя, и там нямаше забележки. Но като я закачихме да видим км не знаеше какво да каже.

    (147JTD - внос Италия)
    Доколкото знам и на диагностиката при нас даде толкова НО може да е сменяно ЕКУ и какво ли не още иначе да възможно е
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #3
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by georgievd View Post
    От просто любопитство искам да попитам, възможно ли е кола 2001.05 производство да навърти над 930000км?

    На работа с един колега я вързахме, той смята по някакви формули и го изкара толкова.

    След това ходих в Extreme.
    Човека каза, че по електрониката няма проблеми, разгледа двигателя, и там нямаше забележки. Но като я закачихме да видим км не знаеше какво да каже.

    (147JTD - внос Италия)
    Ами честно казано, ако това не е било някаква служебна кола (такси е изключено с тези две врати) с която се е пътувало ежедневно, не виждам как може да се навъртят тези километри. Лична кола от класа на 147 с толкова километри е почти изключено да има. Това са грубо по 100К на година, което значи че на ден трябва да са минавани по 400 километра, а това са си 4 часа при 100км/ч средна скорост. Но все пак не е невъзможно и има хора всякакви. Преди време четох, че един японец от началото до края на работната си кариера е пътувал с влака всеки ден по 4-5 часа, защото работата му била на незнам си колко стотин километра. Затова и не би ме учудило ако е била собственост на някоя такава откачалка. Днес на този свят всичко е въможно. А възможно е и да е съвсем друга (банална) причината и километрите да не са реални. В крайна сметка аз например отдавна не робувам на пробег, ами на това в какво състояние е автомобила. Че то е изпъстрено с примери за автомобили с малко километри, ама истински кочини.
    Last edited by AlfaMan; 12-12-2009 at 22:09.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  4. #4
    Запален алфист E.Stoimenoff's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Имам приятел с Мерцедес Е250 ,който е беше преди месец на 441к км ...а той го кара от 60к км и 1 дюза му направи проблем ...което е нормално все пак за такива км ....Иначе за 930к това такси да беше за 120 месеца се пада по ~ 9117 км на месец....средно по 300км на ден...

  5. #5
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Е па ти ставаш за работодател....как го нареди човека да бачка цял месец нон стоп
    Най-вероятно е там някъде причината, където я споменава Bobo
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  6. #6

    Default

    Що да не е нормално.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Напълно нормално , просто не са и върнали километрите като за Горублене
    Скептиците да порагледат ТАЗИ тема и ще намерят още такива попадения .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  8. #8

    Default

    Ами ако е била "куриер" ??? Нормално .

  9. #9

    Default

    Ако е на толкова километри това говори сериозно за Алфа, въпреки че дано не е на такива.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  10. #10
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by sunny2006 View Post
    Напълно нормално , просто не са и върнали километрите като за Горублене
    Скептиците да порагледат ТАЗИ тема и ще намерят още такива попадения .
    Да нормално е за служебна кола работеща в режим "баничарка", и никой не го отрича. Обаче има един друг момент - човека казва, че мотора й е ОК и няма забележки, а нали се сещаш, че даже и прословутите класически "вечни" дизели на мерцедес от едно време при 1М километра също сдават багажа и плачат за основен ремонт. Именно затова се изказва съмнение, че тези километри не се отнасят за сегашния мотор и е много по-вероятно да е сменян отколкото това да е оригиналният й.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  11. #11
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Е то там има и дето не са баничарки
    Ама ние сме свикнали да са на по 80-120к в автосалоните (автоморгите) . Иначе да - не е невъзможно да е сменян мотора или ECU-то . Имам познат с Тико на 1,2 милиона Км който на 700к за пръв път отвори мотор .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Да нормално е за служебна кола работеща в режим "баничарка", и никой не го отрича. Обаче има един друг момент - човека казва, че мотора й е ОК и няма забележки, а нали се сещаш, че даже и прословутите класически "вечни" дизели на мерцедес от едно време при 1М километра също сдават багажа и плачат за основен ремонт. Именно затова се изказва съмнение, че тези километри не се отнасят за сегашния мотор и е много по-вероятно да е сменян отколкото това да е оригиналният й.
    Никой никъде не е твърдял че мотора не е ремонтиран и въпреки това съм склонен да мисля че дори да е ремонтиран са му сменени сегменти защото в момента си имаме едно такова жтд на над 550 х.км. което е с оригинално всичко
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #13
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    Ето това беше едно от нещата които ме спря да си купя дизелова кола за каквато се бях засилил.не ме плашат километрите,една кола ако е потдържана дори и ремонтирана километрите не са от значение.но аз обиколих 500 автокъщи и дизеляка си личеше от 1 километър със измореният си и захабен вид.Като я погледнеш детаил по детаил всичко е ОК но най общо.... трагедия!Салоните немога да кажа че са протрити и захабени чак толкова,но си личеше че е ползвана много тая кола,седалките стояха се едно има седнал човек върху тях, като легени.Всеки път като застана с моята на бензиностанцията и се проклинам защо не взех дизел за да карам на половина по евтино, до момента в който не се кача в някой дизел на ен-милион километра и не осъзная че колата ми е класи над тяхното състояние.Тогава забравям и за харч и за сичко.Е**М ти икономията ако карам някой никролог!

    ПС. Като гледам на къде водят отговорите на въпроса на колегата,май темата трябва да я прекръстите на "Реални километри"
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by JACCOMO View Post
    Ето това беше едно от нещата които ме спря да си купя дизелова кола за каквато се бях засилил.не ме плашат километрите,една кола ако е потдържана дори и ремонтирана километрите не са от значение.но аз обиколих 500 автокъщи и дизеляка си личеше от 1 километър със измореният си и захабен вид.Като я погледнеш детаил по детаил всичко е ОК но най общо.... трагедия!Салоните немога да кажа че са протрити и захабени чак толкова,но си личеше че е ползвана много тая кола,седалките стояха се едно има седнал човек върху тях, като легени.Всеки път като застана с моята на бензиностанцията и се проклинам защо не взех дизел за да карам на половина по евтино, до момента в който не се кача в някой дизел на ен-милион километра и не осъзная че колата ми е класи над тяхното състояние.Тогава забравям и за харч и за сичко.Е**М ти икономията ако карам някой никролог!

    ПС. Като гледам на къде водят отговорите на въпроса на колегата,май темата трябва да я прекръстите на "Реални километри"
    Абсолютно съм съгласен с тебе. И аз бях така 2 седмици обикалях цяла Югозападна България и нищо. Пълно беше с дизели милионници. Накрая пак добрия стар ТС си взех и добре че съм му свикнал, ако е някои с по слаби нерви да се е гръмнал вече.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  15. #15
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    чи ко му е на твин спарка...В най-лошия случай даваш 1500-2000лв и си ТИ поне за следващите 100 000км
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •