Results 1 to 7 of 7

Thread: Стандартни пружини + Bilstein B6 Sports ?

  1. #1
    Запален алфист CTOMAHATA's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    140

    Default Стандартни пружини + Bilstein B6 Sports ?

    Върти ми се муха в главата да си сменя вече шест годишните пружини с нови. Тази тема допълнително засилва бученето в главата.

    В същото време ми се иска да си подобря малко окачването, без да го снижавам. След няколко дни четене на най-различни форуми се спях на Bilstein B6 Sports. За съжаление всички останали версии снижават колата, която и без това е изключително ниска.


    Молбата ми е за мнение главно от хора които имат подобна конфигурация, или алтернатива.

    Ще съм благодарен ако споделите цена за комплект амортисьори и пружини, както и за мястото от което могат да се закупят.
    156SW 1.9JTD 16V

  2. #2
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Едно добро алтернативно окачване на тази марка е над 1000 лв!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #3
    Запален алфист CTOMAHATA's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    140

    Default

    Да скъпички са, но след дълго мислене и чакане се обзаведох с предни. Въобще не съжалявам и скоро ще поръчам и задни.
    Пружините запазих, защото в разни магазини ми искаха по 2x200лв за предни и по 2x100 за задни с един месец доставка. Така комплекта стъпва два пъти по скъпо от Eibach за които също много се чудя.

    Малко впечатления:
    Возията не се вдърви, а напротив - стана доста приятна. Амортисьорите реагират много бързо при всяка неравност. Не съм вярвал, че карането по павета може да ми достави удоволствие.
    При минаване през бабуна с висока скорост вече не удря в крайно положение, както правеше със стандартните амортисьори.
    Стори ми се малко странно но след смяната предницата се повдигна лекичко (около сантиметър).

    Благодаря на хората които ми пратиха лични с предложение за Кони. Въпреки, че те имат регулиране на твърдостта, взех Bilstein.

    Ето една снимчица. Много са мънички сравнен с макферсонските
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_3218.JPG  
    156SW 1.9JTD 16V

  4. #4
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by CTOMAHATA View Post
    Да скъпички са, но след дълго мислене и чакане се обзаведох с предни. Въобще не съжалявам и скоро ще поръчам и задни.
    Пружините запазих, защото в разни магазини ми искаха по 2x200лв за предни и по 2x100 за задни с един месец доставка. Така комплекта стъпва два пъти по скъпо от Eibach за които също много се чудя.

    Малко впечатления:
    Возията не се вдърви, а напротив - стана доста приятна. Амортисьорите реагират много бързо при всяка неравност. Не съм вярвал, че карането по павета може да ми достави удоволствие.
    При минаване през бабуна с висока скорост вече не удря в крайно положение, както правеше със стандартните амортисьори.
    Стори ми се малко странно но след смяната предницата се повдигна лекичко (около сантиметър).

    Благодаря на хората които ми пратиха лични с предложение за Кони. Въпреки, че те имат регулиране на твърдостта, взех Bilstein.

    Ето една снимчица. Много са мънички сравнен с макферсонските
    Май една стаб щанга на АЙБАХ се виждам тама, а
    С нея значително ще си подобриш поведението
    ЧЕСТИТО!

  5. #5

    Default

    Много пари тия стаб щанги бе деба.....по принцип по дебелата щанга не прецаква ли по бързо тъпите биалекти.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    Болен алфист 1912's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ПЛОВДИВ
    Posts
    1,039

    Default

    колега аз съм с такъв подобен сетъп на мойто тъпо
    билщайн Б8 и айбах червени пружини
    доста е доволно
    alfa 164 t.s ex
    tipo 2,0 16v turbo ex
    opel astra amnesia ex
    megane 2 ex
    alfa 159 jtd ех
    audi A6/S TQ 330+
    audi a4 b5 1,8 TQ 500++
    alfa romeo 147 1,9jtdm 16v cadamuro design

  7. #7
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by CTOMAHATA View Post
    .....
    Колега, от любопитство ще те помоля да снимаш вътрешната част на тампоните, които идват в комплекта на спортната стаб.щанга на айбах Интересно ми е как изглеждат нарезите, които задържат смазката...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •