Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: Ключалки и централно заключване през зимата?

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Проблема със замръзването е на 146 та и блокира механизма за отключването във вратата и шашка централното - то не успява да отключи вратите и съответно заключва обратно.
    А на 156 та просто потъва бутона при отваряне - вратата се отваря, но бутона не излиза обратно и трябва да му се помолиш малко.
    На ГТВ-то е същия проблем. Миналата зима замръзваше механизма и изобщо не може да зацепи да се отключи, даже ми блокира централното след като отворих само щофьорската врата, а другата остана заледена.После не искаше да се заключва. .Снега по стъклата се топи и стича през уплътненията явно, а нощем замръзва механизма. Но след като изпразних един флакон в ключалките нямах такъв проблем цяла зима .

  2. #17
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Ще пробвам тогава с флакона ... я го снимай
    Че да разглабям врати не ми се занимава...
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  3. #18
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Проблема при моето GTV беше друг - отключва се безпроблемно, но немога да натисна бутона за отваряне на вратата. Влиза вода в хлабините и като замръзне става камък. Решението - глицерин.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  4. #19

    Default

    Ето снимка на спрейчето, дано ви свърши работа .
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Спрей ключалки.jpg  

  5. #20
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Струва три лева, от практикер, днес си купих и аз!
    Спирам пред един магазин, ще поръчвам дограма за къщата! оставил съм кинти, телефони в колата. И връщам се и оп замръзнала ключалката. Кво да правя, с тяло затоплих ключалката, 10 мин подпирах, но стана, ужас

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #21
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    То не, че съм видял такъв все още... а път до практикер нямам.
    Но едно но - какво правим със замръзналите задни врати... все пак говорим за 146 не за ГТВ
    А една да не се отключи ... пак се заключват всичките...
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  7. #22
    Запален алфист vlado_iv's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    47
    Posts
    475

    Default

    Има и спрей със селикон.....
    146 1.6V TS. 147 1.9 JTDm

  8. #23
    Запален алфист alfa_erazor's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София/Добрич
    Age
    41
    Posts
    128

    Default

    @morfius има го и обратния ефект, централното отключва автоматично, когато някоя от вратите неще да се заключи.
    След като ми се случи това преди 2-3 седмици,по съвет от една тема във форума на 145/146 напръсках с един спрей за смазване, където видях отвор на вратите, без да ги разглобявам.
    Но не знам дали има ефект още, чакам да стане пак по-студено.

    146 1.9 JTD, 99'

  9. #24
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_erazor View Post
    @morfius има го и обратния ефект, централното отключва автоматично, когато някоя от вратите неще да се заключи.
    След като ми се случи това преди 2-3 седмици,по съвет от една тема във форума на 145/146 напръсках с един спрей за смазване, където видях отвор на вратите, без да ги разглобявам.
    Но не знам дали има ефект още, чакам да стане пак по-студено.
    Обратния ефект е по-трудно постижим, все пак докато се кара колата има затопляне, а не я оставяме да си седи отключена и да мръзне.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  10. #25
    Запален алфист alfa_erazor's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София/Добрич
    Age
    41
    Posts
    128

    Default

    Лесно, трудно на мен ми се случи

    Ей с това пръсках

    http://www.jigaloo.com/us/e_products_jigaloo.php
    ама като хване пак якия студ ще се види дали има резултат.

    146 1.9 JTD, 99'

  11. #26
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by vlado_iv View Post
    Има и спрей със селикон.....
    миналата година взех един спрей за оплътнителите и нямах никакви проблеми-нито със замръзване,нито с централно....сутринта ми направи лек номер с централното съмнявам се,че от пръскането на уплатнителите не съм имал проблеми с централнотоно но все пак със същия спрей напръсках и "водачите" на прозорците които ми се отваряха трудно и се оправиха
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  12. #27
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    Това спрейче, дето Доко го показа, го има и по бензиностанции така ли? Или само в Практикер?
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  13. #28
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Не знам, ама аз повече кола с копчета на дръжките няма да си купя. Еб@ти и недомислените тъпи дръжки .

    Вчера вечерта 30-ина минути блъсках предните врати на 75-цата - нямат затваряне(е затвориха се накрая, ма много блъскане и псувни имаше).
    Днес, сутринта, след 30 мин чистене на Тъпото и влизане през задна дясна (копчетата на предните на кокъл и не се натискат), повторение на драмата със 75-цата от снощи - предна дясна няма затваряне. Бравата не може да направи 2-рото изщтракване . 20 мин още хранене на Жабарини и родата му и я затворих.
    Вечерта на тръгване от бачкане - пак отварях през задна дясна, ама тоя път копчето и потъна вътре(на 75-цата си потъвата така, дори да не е студено ). Само 10-ина мин загубих тоя път, за да си затворя вратата.

    П.С. На служебния бус драмата с отварянето на страничната (в случая) врата не ме подмина. Не успях да я счупя, докато я отворя, но за сметка на това отнесох "лавина" сняг от надстройката над вратата .

    Ако ще Ламбо да е - има ли копче за натискане на външната дръжка - не го ща .
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  14. #29
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Хаха мн е просто пич, просто вземи си един спрей или един размразител за ключалки и си готов. Веднъж пръскаш обилно, после немяш ядове мн дълго време. Иначе като нямш нищо под ръка има спирт, топла вода, ракия или водка ако искаш...нема заради една брава колата да сменяш

    Gulfstream G650 with Italian design...

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Хаха мн е просто пич, просто вземи си един спрей или един размразител за ключалки и си готов. Веднъж пръскаш обилно, после немяш ядове мн дълго време. Иначе като нямш нищо под ръка има спирт, топла вода, ракия или водка ако искаш...нема заради една брава колата да сменяш
    Аз и снимка даже съм приложил на спрея, ма няма кой да чете, само не се сещам от къде го купих миналата година, но все някъде по бензиностанциите или големите вериги магазини го има.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •