Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Загуба мощност след ремонт

  1. #1

    Default Загуба мощност след ремонт

    Колеги дайте съвет къде бих могъл да отида на преглед, диагностика и т.н. Трябва ми разбирач.

    Ситуацията е следната: Преди няколко месеца се връщах от Варна и колата ми спря посредата на магистралата абсолютно без предизвестие и признаци за проблем. Та оказа се, че се е скъсал дистрибуционния ремък и съответно счупени клапани. Колата беше в реномиран сервиз, където беше отремонтирана, сложени нови клапани и т.н. като за след такъв проблем.

    До тук добре, но колата след този случай падна наполовина в мощността си. И това не е по чувство. Преди случая беше 140 коня на колела на диното в Хеед, след ремонта я мерихме и се оказа 80. От там правиха разни неща и аз не знам какво и като че ли се пооправи, но в никакъв случаи не е осичката, която беше преди.

    Особено ми прави впечатление, че преди някъде след 4000 до 7000 оборота се усещаше много сериозен прилив на мощност. Сега над 4500 оборота е мъка, усеща се как колата се мъчи, пък за кик в мощността изобщо не може да се говори.

    Та дайте жокер - има ли някой, който да ги разбира тези неща ?

    Става въпрос за GTV 2002-a, 2.0L

    Мерси предварително !

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    според мен неправилно зацепен ангренажен ремък или някоя случка с вариатора по време на ремонта.
    точка

  3. #3

    Default

    Въпроса е дали в "реномирания сервиз" са я зацепили с пети или са играли на риск печели риск губи.
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  4. #4
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    абе може и нещо по датчиците да е - ако свети чек на панела!

    Иска си да я види някои който прави такива коли редовно и той ще й намери болката.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  5. #5

    Default

    ми то тая работа с клапаните не е шега - напасване, ала-бала...зацепването на ремъка по неправилен начин има точно описаните от теб ефекти, но все пак в хеед ми се струва, че пичовете трябва да са наясно и да са го проверили това нещо... иначе най-компетентното (и правилно) мнение което можеш да получиш според мен, е да я закараш в някой от тук посочените сервизи за диагностициране на проблема

  6. #6

    Default

    Не споменах къде е правена колата умишлено, точно защото смятам, че са направили всичко възможно, не е коректно да пишеш къде и какво от мое име. Просто смятам, че действително трябва някой, както казвате, който ги прави тези коли редовно, да погледне и да й види болката. Защото определено има още такава, съвсем не е това, което трябва да бъде колата.

    Моля препоръчайте ми някой сервиз или майстор, който може да извърши такава диагностика.

    Лампата на двигателчето свети, но тя светеше и преди, защото е със сменена генерация, а компютърът не е препрограмиран за различните резултатите от ламбдите.

  7. #7
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Колега, явно не си запознат много със автомобилите и техните периферни датчици. Също така явно някой ти обяснява нещата по неправилен начин.
    Тъй наречената "ламбда сонда" следи отработилите газове, тя не се влияе от това с каква генерация си.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Колега, явно не си запознат много със автомобилите и техните периферни датчици. Също така явно някой ти обяснява нещата по неправилен начин.
    Тъй наречената "ламбда сонда" следи отработилите газове, тя не се влияе от това с каква генерация си.
    Чак много не съм запознат, но толкова съм Поради сменената генерация няма катализатори и позицията(ите) на ламбда сондата(ите) е различна. Когато тя отчите некоректни стойности (тоест такива излизащи от норамлния режим на работа на двигателя при пълна комплектовка - с катализатори и т.н.) светва лампата с двигателчето.

    Имам още две коли с абсолютно същия "симптом", поради абсолютно същите причини. Не това ме притеснява. Притесняваме защо преди след 4500 оборота преди имаше ритник отзад колата, а сега след 4500 оборота е жетока клизма. Вдига ги до 7000, но е мъка, не го прави с желание. Преди като че ли само това чакаше - газ да й дадеш, че да скочи в горните и да се роди.

  9. #9
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Aз не съм сигурен, че тоя мотор е с 2 ламбди, че катализаторите да го бъркат?Да не говорим, че от ламбда сонда да ти светне чек-а е сложна работа...

    Най-вероятно не е зацепена правилно.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  10. #10
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Aз не съм сигурен, че тоя мотор е с 2 ламбди
    Че да не са и 3
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    С 3 сонди е колата най-вероятно и му светва чека от диагностичната сонда след катализатора. За това е нужно софтуера да се коригира.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    За мен колата не е зацепена правилно. Въпросът е, че трябва да отидеш там където го правят освен с пети и с индикатор за горна мъртва точка. В повечето сервизи или рисуват с маркер по колелата, или ако ползват пети, то бъркат с отверка през свеща вместо с индикатор.
    Идеята ми беше на кратко, че най вероятно колата ти не е зацепена, но не бива да я караш за проверка на случайно място. Успех!
    Alfa Romeo 75 24V

  13. #13
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колев го каза, а останалото е чешане на езици!
    Сервиза е и е за !!!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #14
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Колев го каза, а останалото е чешане на езици!
    Сервиза е и е за !!!
    Не мога да се сетя що плюете по хората при положение че дори не ви е ясно каква точно е колата и дали просто не и е блокирала спирачката - веднага требва да се оплюе някой! Айде успех и дано я оправите

  15. #15
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    е то ако беше задържаща спирачка , гражданска защита до сега да са отцепили дино стенда и да се борят с облака от феродо
    точка

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •