Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Проблем с вентилатора

  1. #1
    Старши Алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    68

    Default Проблем с вентилатора

    Здравейте колеги,
    Проблемът ми е такъв - вентилаторът ми неработи и колата прегрява. Проблемът се появи след като ми сложиха аларма. Предполагам са откачили нещо или не са го свързали правилно, ама тъй като съм нов съм неграмотен по въпроса. Помощ. Евентуално ако е прекалено сложно и препоръка за сервиз в София, където колата ще е готова до Понеделник(!) преди обяд.
    Alfa Romeo 146 1.6i 16v t.s. 2000г.

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    е провери си бушоните и релетата и ако не намериш от какво е , върни я на алармаджиите.
    точка

  3. #3
    Старши Алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    68

    Default

    Проверих бушоните и релетата, както колегата Колев предложи и не е от това. На алармаджиите немога да я върна, защото незнам кой са. Като я купувах, авто къщата я даде и сега не казват, кои са "майсторите". Подозирам, че са от авто къщата. Та затова питах евентуално вие да ми препоръчате сервиз, където колата ми да стане бързо. Вече на други извън форума навлеци не вярвам много, много.
    Last edited by bios_rage; 06-12-2009 at 10:04.
    Alfa Romeo 146 1.6i 16v t.s. 2000г.

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    колега, в тоя файл на страница 33-та гледаш и проверяваш
    -бушон г254
    -буксата на самия вентилатор
    -реле л35 и бушона отдолу ф4 /това дава захранване и на задната чистачка така че виж дали работи/

    http://www.alfa145.com/upload/Alfa14...onditioner.PDF

    на страница 53 е схема къде се намират нещата.но виж първо бушон г254 който е в кутийката до акумулатора. малко "майстори" ще се навият да я гледат щото някой друг е ровил така че по-добре първо се пробвай сам.
    точка

  5. #5
    Старши Алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    68

    Default

    Мерси колега, нахлузвам някви гащи и се мятам под капака, ще пиша после какъв е резултата
    Alfa Romeo 146 1.6i 16v t.s. 2000г.

  6. #6
    Старши Алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    68

    Default

    Еми колега следващата идея ?
    Alfa Romeo 146 1.6i 16v t.s. 2000г.

  7. #7
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    намираш реле л100 . махаш го и с едно кабелче съединяваш пин30 и пин87. вентилатора трябва да завърти веднага. ако завърти, сменяй релето. ако не стане с него ,може да караш временно с кабела но трябва да го сваляш че да не останеш без акумулатор.така ще локализираме къде е проблема.
    ако не стане с кабелчето, значи алармаджиите са взели постоянно захранване някъде около бушона г254.там са омазали нещо и не стига захранване до вентилатора.
    задната чистачка работи ли.

    пп
    на тая картинка
    http://www.picvalley.net/u/1187/1800495052.JPG
    фигура 40 , реле "Д" е реле л100
    Last edited by kolev; 06-12-2009 at 14:37.
    точка

  8. #8
    Старши Алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    68

    Default

    Така колега, при мен не е така на "С" и "Д" има бушони, а на "А" и "Б" няма. Сега ще пробвам с кабелче какво ще стане. Задната чистачка работи.
    П.С. Релето е много клеясало, като пробвам пак ще пиша.
    Last edited by bios_rage; 06-12-2009 at 17:35.
    Alfa Romeo 146 1.6i 16v t.s. 2000г.

  9. #9
    Старши Алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    68

    Default

    Нищо не стана освен че си изгубих 1-то червено реле падна някъде и немога да го намеря вече 2 часа. Утре сутринта пътувам, а трябва да си намеря друго поне да се возя, нищо че ще прегрява.....
    Alfa Romeo 146 1.6i 16v t.s. 2000г.

  10. #10
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 12-02-2019 at 22:47.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  11. #11
    Старши Алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    68

    Default

    Еми ако трябва да съм реалист само в задръствания прегрява. Вентилаторът като му пусна 1 жица от двигателя върти. За щекер не съм погледнал ама ще стане към 9:30. Иначе на семинарията при химическият в 1 задръстване 130 градуса плътно и антифриза ми излетя, като циганин от банка, през капачката.
    Alfa Romeo 146 1.6i 16v t.s. 2000г.

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by bios_rage View Post
    Еми ако трябва да съм реалист само в задръствания прегрява. Вентилаторът като му пусна 1 жица от двигателя върти. За щекер не съм погледнал ама ще стане към 9:30. Иначе на семинарията при химическият в 1 задръстване 130 градуса плътно и антифриза ми излетя, като циганин от банка, през капачката.
    Честито сега колев да ти обесни как се сменя гарнитура на главата Освен това и сегментите се отвръщат при такова прегряване
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #13
    CrAzY fAn :) kompir's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    В.Търново
    Posts
    202

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Честито сега колев да ти обесни как се сменя гарнитура на главата Освен това и сегментите се отвръщат при такова прегряване
    Пък след тези процедури с главата и сегментите, гумичките на клапаните ще са ти най малкия проблем
    Alfa Romeo146 1.6i BOXER 96г.

  14. #14
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    Аз на твое място бих се върнал в автокъщата Само може да се гадае какво са оплескали гадовете...ще отнеме много време и много усилия да се разбере, а и сигурно алармата е от ония китайските от "тунинг център Илиенци" дето скапват електрониката на автомобила, плюс това сигурно неграмотниците са захранили алармата баш откъдето не трябва(например вентилатора на охлаждането). Имайки предвид че Алфа е чуствителна откъм токовете по-добре внимавай с експериментите. в краен случей разкарай алармата. Колегите да кажат дали е възможно втората степен на вентилатора да не ти работи аз не зная при TS моторите дали има 2 степени както е при боксер...
    Last edited by ves_v8; 07-12-2009 at 20:52.
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  15. #15
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ами има 2 степени и тс-а. обаче на колегата вероятно резистора на първата му е изгорял, а по всичко личи че алармаджиите са прецакали и 2-рата степен. обаче е направил сериозна грешка че е стигнал до 130 градуса и едва ли сега вентилатора ще му е първа грижа.
    точка

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •