Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45

Thread: Питане за повдигачи.

  1. #31
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Добре де. Тогава оригинални от ММ ли да си взема? по 37 лв. е бройката там.
    Боби смени мойте с Метели-16 бр./по 16 кинта някъде бяха/ ,за почти 3 години никакви проблеми,тихи като сянка
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #32
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Боби смени мойте с Метели-16 бр./по 16 кинта някъде бяха/ ,за почти 3 години никакви проблеми,тихи като сянка
    Това на ТС-а ли?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #33
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Това на ТС-а ли?
    ДаМоя съвет е да пробваш с тях,чувал съм че АЕ-то имат ядове
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #34
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Метели обаче не произвеждат повдигачи до колкото знам. Някой друг им ги прави и само марката си слагат на тях. Поне такова инфо имам.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #35
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default ???!!!

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Явно мометно някои повдигач блкира. Лятото пак така беше се разчукал един ден и спря.

    Тая вечер паля при тръгване от работа и няма и помен от чукане. Ходих до бтк, гасих, палих пак няма и няма. Даже не чувам мотора като работи. Толкова е тих.

    Кво прайвам сега? Нямам планувано нищо по мотора, че да чистя и повдигачи...

    Ще го чакам ако се разчука пак... ще сменя маслото... мислех на пролет да го сменям, че му е рано още, а аз малко карам. Тъкмо до тогава ще ги навъртя 3000 км.
    Приятелю!!! Не си създавай излишни главоболия! Карай си хубавата колица и не забравяй, че и нов мотор да сложиш, то всяка сутрин на студен мотор ще чуваш това "причукване"!Това не е "дефект" , а "ефект" на всички мотори с горни разпределителни валове! Решението е: Влизаш в колата,затваряш вратата, пускаш си любимата музика и тогава палиш!!!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  6. #36
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by JORDI View Post
    Приятелю!!! Не си създавай излишни главоболия! Карай си хубавата колица и не забравяй, че и нов мотор да сложиш, то всяка сутрин на студен мотор ще чуваш това "причукване"!Това не е "дефект" , а "ефект" на всички мотори с горни разпределителни валове! Решението е: Влизаш в колата,затваряш вратата, пускаш си любимата музика и тогава палиш!!!
    Колега, мотора ми не чука никога при палене или когато и да било Даже не се и чува. Чува се само специфичното приятно "фиууукане" при работа

    Веднъж само лятото се беше разчукал този повдигач и сега преди няколко дни пак. И пак млъкна както и първия път. Това е. Просто сондирам мнения, че ако зачести чукането ще се наложи смяна някой ден. Просто искам да знам какво да си купя тогава
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #37
    Запален алфист bobaka's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    pleven
    Age
    39
    Posts
    303

    Default

    брат не се притесняваи моита е боксер и повдигачите чукат яко ама яко наистина сложил съм 10в60 селения реисинг мотора е отварян 2 пъти да се проверят повдигачите и вала данеби да са го изяли и сичко излиза че е 6 повдигачите са твърди и неизпускат но въпреки това като я паля сутрин имам чувството че нямат и 1 грам масло в тях малко газ и са 6 и като загреят почва като фуражомелка да чука.карам я само на 7500 оборота тая кола и сичко е 6 тъи че не се тревожи и караи яко
    алфа 145 1,7 16v Turbo

  8. #38
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    ОЕМ Аз съм слагал повдигачи АЕ на моята кола много добри бяха двигателя заработи много тихо НО се оказа че повдигачите бяха много плътни в главата влизаха леко стегнато. И резултата е много готин вадя повдигачи 6 или 7 от тях се разглобиха като ги вадех. Праве ше ми впечатление че колата беше мудна някак си не вървеше като по рано еми как ще върви на 4 -ти цилиндър гърбицитя бяха намалели с около 7-8мм а на другите бяха тръгнали . Та следва едни валове втора ръка старите повдигачи и всичката газ.
    А лично моя съвет е преди смяната на на маслото следващия път пусни една прибавка за почистване на двигател на кастрол струваше 11-12лв
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #39
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    ОЕМ Аз съм слагал повдигачи АЕ на моята кола много добри бяха двигателя заработи много тихо НО се оказа че повдигачите бяха много плътни в главата влизаха леко стегнато. И резултата е много готин вадя повдигачи 6 или 7 от тях се разглобиха като ги вадех. Праве ше ми впечатление че колата беше мудна някак си не вървеше като по рано еми как ще върви на 4 -ти цилиндър гърбицитя бяха намалели с около 7-8мм а на другите бяха тръгнали . Та следва едни валове втора ръка старите повдигачи и всичката газ.
    А лично моя съвет е преди смяната на на маслото следващия път пусни една прибавка за почистване на двигател на кастрол струваше 11-12лв
    Смених го вече маслото. Със Рейсинга мотора заработи по-тихо от преди. Повдгача който тракаше не е тракал повече и със старото масло. Но просто с Рейсинга какво ми се случи:

    Спирам колата на един паркинг и чакам жената. Гледам я по едно време идва и рекох да паля. Мъча се да паля, неще. И се усещам, че аз не съм я гасил Не чувам мотора изобщо в купето. Нито вибрации, нито шум... в първия момент се уплаших. Викам кво му станана тоя ключ... И се чатвам, че досега никога не е било чак толкова тих.

    Имам само едно леко цъкане. Което се чува само ако сън далеч от колата. Или вътре на отворен прозорец. И като подам леко газ на 1200 оборота и спира. Дори като паднат оборотите пак спира и след малко пак почва да цъка. И не мога да разбера това дали е пак от същия повдигач или някоя ролка. Като отворя капака не мога да го чуя. Смесва с другите звуци на мотора и не мога да разбера от къде цъка. То е много тихичко такова... все едно съм хванал две телчици и ги удрям една в друга. Така леко цъка.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #40
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Може би "цъка" от водната помпа? Тя издава такива специфични шумове.

  11. #41
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by me4o4ko View Post
    Може би "цъка" от водната помпа? Тя издава такива специфични шумове.
    Като сложа стетоскопа на 4-ти цилиндър се чуваше цъкането на повдигача. Тази сутрин пак се разцъка като палих на студено и после утихна. Ще ги сменя тези повдигачи, но чаааак след 30 000 км. когато ще стане време за смяна на ангренажния комплект. Не ми се разглабоя мотора повече. Да си чука. На 7000 оборота не се чува да чука
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #42
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Колега,смени маслото,като налееш масло от друга маркаРепсол или Мобил примерно.Да не е Тотал,че е румънско!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  13. #43
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa View Post
    Колега,смени маслото,като налееш масло от друга маркаРепсол или Мобил примерно.Да не е Тотал,че е румънско!
    Не е проблема в маслото колега. Със Рейсинг съм. В повдигача е проблема
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa View Post
    Колега,смени маслото,като налееш масло от друга маркаРепсол или Мобил примерно.Да не е Тотал,че е румънско!
    Извинявам се за офтопика, колега, кой Total e румънски, този на вносителя му за БГ ли?
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  15. #45

    Default

    Аз пробвах това на 2.5......можеше и да си въобразявам, но сякаш стана по тихо в двг, но това е въобразяемо може би, но не мисля че е проблем да се пробва, щом даже са го боднали като важна тема.....http://www.alfaowner.com/Forum/engin...his-cheap.html
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •