Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45

Thread: Питане за повдигачи.

  1. #1
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default Питане за повдигачи.

    Отдавна мотора ми цъка съвсем лекично като часовник от към 4-ти цилиндър. Но почти не се чуваше.

    От снощи при студено палене се разцъка яко и след 2, 3км като покарам утихва.

    Тази сутрин пак така.

    Ясно е. Повдигач.

    Въпроса е сега какво прайвам?

    Нагласил съм се по принцип да наливам 10W60. Даже съм го купил. Незнам само с това дали ще се размина или да сменям повдигачите.

    Доколкто ми е известно същите няма да намеря, затова ще трябва да сменя всички.

    Въпроса е какви повдигачи да търся и въобще след смяна дали ще утихне? Четох тук във форума преди за смяната им от някои колеги, но сега не мога да намеря темите.

    Някой казват, че с новите чукало пак и повече...

    И незнам какво да правя.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #2

    Default

    На колко хил. ти е сегашното масло и какво е.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    На колко хил. ти е сегашното масло и какво е.
    На 7000 км. е Селения 20к
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4
    Старши алфист Walker's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София - Младост
    Age
    38
    Posts
    529

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    На 7000 км. е Селения 20к
    Възможно е с новото масло да отихне.
    --Alfa Romeo 147 1.9JTD -- Keep walking! --

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ако са се олуфтили леглата им... няма да се орпави нито с масло, нито с нови повдигачи ми се струва.

    Иначе самите повдигачи на скоро ги гледах нямат и драскотинка от горе. Винаги е имало масло в мотора и на повече от 8000 км не съм го карал. Не не го и харчи. Калкото го налея толкова го и точа.

    Тая сутрин викам да дръпна щеката докато работи мотора, че никога не бях проверявал какво се случва така. Не духа и грам от там. По което съдя, че на долу сме добре.

    Ще сменя маслото другата неделя, въпреки, че му е рано и ще видя какво ще стане. Ако пак чука, ще свалям главата, някой ден.

    Незнам ако се опитам да ги чистя тези повдигачи? Ама то нямам нагар в мотора. Главата поне отгоре е чиста и свети. Незнам от какво биха се запекли....
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ако са се олуфтили леглата им... няма да се орпави нито с масло, нито с нови повдигачи ми се струва.

    Иначе самите повдигачи на скоро ги гледах нямат и драскотинка от горе. Винаги е имало масло в мотора и на повече от 8000 км не съм го карал. Не не го и харчи. Калкото го налея толкова го и точа.

    Тая сутрин викам да дръпна щеката докато работи мотора, че никога не бях проверявал какво се случва така. Не духа и грам от там. По което съдя, че на долу сме добре.

    Ще сменя маслото другата неделя, въпреки, че му е рано и ще видя какво ще стане. Ако пак чука, ще свалям главата, някой ден.

    Незнам ако се опитам да ги чистя тези повдигачи? Ама то нямам нагар в мотора. Главата поне отгоре е чиста и свети. Незнам от какво биха се запекли....

    Смени си маслото първо и виж дали ще се оправи, ако не си смени повдигачите на 4ти цилиндър щом от там го чуваш и ако продължи да чука ги подкарвай наред и така.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Смени си маслото първо и виж дали ще се оправи, ако не си смени повдигачите на 4ти цилиндър щом от там го чуваш и ако продължи да чука ги подкарвай наред и така.
    Аааа, да. Да отварям 50 пъти мотора. Ако ще сменям направо ги подкарвам всичките.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Аааа, да. Да отварям 50 пъти мотора. Ако ще сменям направо ги подкарвам всичките.
    Еми аз реших че 16x30лв. ще ти се види нанагорно, пък и сам правиш колата можеш да се прежалиш да смъкнеш валовете един два пъти.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Еми аз реших че 16x30лв. ще ти се види нанагорно, пък и сам правиш колата можеш да се прежалиш да смъкнеш валовете един два пъти.
    На АЕ - 18.80 лв. за бройка. Ще ги взема от евро 07.

    Незнам добре ли е АЕ?
    Last edited by oem; 30-11-2009 at 12:29.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default 156

    Измери си налягането на маслото

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by RUSEV-BGR View Post
    Измери си налягането на маслото
    И след това отваряй главата, че като те знаем ква си секта... ше сваляш глава за без нищо...
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Предполаам, че налягането е добре. Няма с какво да го измеря.

    Но никога не ми е светвала лампата за маслото.

    Предполагам, че не е проблема в налягането. Просто някои повдигач се е блокирал.

    И друг път е потраквал, но примерно веднъж на 4, 5 месеца. Така, че бях подготвен.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Колега отваряне на мотора не е равно на сваляне на капак на глава, поне за мен. Това че ще свалиш валовете 1 път повече не е болка за умиране. Колкото до повдигачите - свали ги, разглоби ги и почисти ги с бензин хубаво, защото на теб главата ти може да няма нагар под капака, но клапаните се нагряват бая повече, а от там и повдигачите. Разбира се първо пробвай дали ще се оправи само със смяната на маслото.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Друго имах предвид за отварянето.

    Иначе не съм разглобявал повдигачи никога. Незнам дали ако почна да ги разглабям ще им ракажа играта.

    А другото е, че вече за незнам кой път развивам болтовете на лагерите. Аз нарочно не иг и стягам много, понеже знам, че пак аз ще ги развивам... И ме мързи, честно казано. Все пак имам една неделя свободна и искам все пак да я карам тая кола. Не само под нея да лежа дет се вика

    Не, че ми се дават 300 и косур лева за повдигачи. А и от оригиналните по-хубави няма все пак. Та незнам. Може да се пробвам да ги почистя... ще видя като сменя маслото какво ще стане. Сигурно нищо, но все пак да видя. Ако утихне поне да го отложа до на пролет.

    Въпроса ми беше каква марка повдигачи да взема. АЕ е 18.80 лв., а от МиланоМоторс ми казаха 37 лв. за оригинален.
    Някой слагал ли е АЕ?
    Last edited by oem; 30-11-2009 at 15:42.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Друго имах предвид за отварянето.

    Иначе не съм разглобявал повдигачи никога. Незнам дали ако почна да ги разглабям ще им ракажа играта.

    А другото е, че вече за незнам кой път развивам болтовете на лагерите. Аз нарочно не иг и стягам много, понеже знам, че пак аз ще ги развивам... И ме мързи, честно казано. Все пак имам една неделя свободна и искам все пак да я карам тая кола. Не само под нея да лежа дет се вика

    Не, че ми се дават 300 и косур лева за повдигачи. А и от оригиналните по-хубави няма все пак. Та незнам. Може да се пробвам да ги почистя... ще видя като сменя маслото какво ще стане. Сигурно нищо, но все пак да видя. Ако утихне поне да го отложа до на пролет.

    Въпроса ми беше каква марка повдигачи да взема. АЕ е 18.80 лв., а от МиланоМоторс ми казаха 37 лв. за оригинален.
    Някой слагал ли е АЕ?
    Аз съм слагал сегменти и лагери на AE проблем никакъв. На повдигачи звука е като звънтене, на дюза е едно цъкане, гледай да не смениш нещо което е здраво все пак. А старите може да си ги разглобиш като ги почукваш на плот и да си ги почистиш, дори ако има някои позапекъл ще си покаже кой е.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •