Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Проблем с нагревателя на задното стъкло.

  1. #1
    Запален алфист Иво Кръстев's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София-Люлин
    Age
    32
    Posts
    112

    Default Проблем с нагревателя на задното стъкло.

    Колеги,имам нужда от малко помощ и съвети.

    Реотана на задното стъкло спря да ми работи.
    Преди около месец започна да прави проблеми и да не включва винаги,когато натисна копчето.
    Свалих го и зачистих лекичко пистите на лостчето и пластинката,която дава контакт (в самия бутон) и след това работеше перфектно. В началото на тази седмица,обаче една сутрин отново не включи с първото натискане,ами както беше преди... на 3-4-то,след което вече цяла седмица не работи изобщо.
    Релето,което незнам къде е се чува,че цъка,индикацията на таблото показва,че се включва...но след като премерих днес се оказа,че на клемите отзад няма никакво напрежение.
    От мен толкова... ще съм благодарен ако дадете малко съвети къде да търся проблем и евентуално разрешение.

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Първо бушона,колега,а после огледай релето.Тока за нагревателя е значителен.Огледай и клемите и гнездото на релето!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3
    Запален алфист 455115's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    341

    Default

    Quote Originally Posted by Иво Кръстев View Post
    Колеги,имам нужда от малко помощ и съвети.

    Реотана на задното стъкло спря да ми работи.
    Преди около месец започна да прави проблеми и да не включва винаги,когато натисна копчето.
    Свалих го и зачистих лекичко пистите на лостчето и пластинката,която дава контакт (в самия бутон) и след това работеше перфектно. В началото на тази седмица,обаче една сутрин отново не включи с първото натискане,ами както беше преди... на 3-4-то,след което вече цяла седмица не работи изобщо.
    Релето,което незнам къде е се чува,че цъка,индикацията на таблото показва,че се включва...но след като премерих днес се оказа,че на клемите отзад няма никакво напрежение.
    От мен толкова... ще съм благодарен ако дадете малко съвети къде да търся проблем и евентуално разрешение.
    Колега провери бушона!Обикновено поради голямата консумация на реотаните гори бушона или се разтапя самото легло.
    _____________________
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD - EX

  4. #4
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    А доста често проблемът е в самото реле. При мен се оправи с отваряне и ревизиране, което не знам в какво се изразява, защото ми го оправиха алармаджиите.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  5. #5
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    А доста често проблемът е в самото реле. При мен се оправи с отваряне и ревизиране, което не знам в какво се изразява, защото ми го оправиха алармаджиите.
    при мен се оказа студена спойка.Реленцето си цъка но явно не е давало сигнал към ВТОРО реле за което разбрах след като ревизирах първото съвета ми колега е провери си бушона ако е ОК,директно смени релето и пробвай пак Релето ще те излъжа кое е,но лесно ще го намериш като с едната ръка цъкаш копчето а с другата пипаш релетата така ще усетиш кое реленце цъка Успех
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  6. #6
    Запален алфист Иво Кръстев's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София-Люлин
    Age
    32
    Posts
    112

    Default

    Благодаря,ви колеги!

    soldier_vl , аз не виждам нищо може би трябва да има линк,но или си го пропуснал или има грешка в моя телевизор.

    Попринцип първата ми мисъл още преди месец,когато не даваше хубав контакт самото копче ,беше дали не е изгорял бушон. Тогава погледнах и беше здрав. След като разглобих и зачистих работеше чудесно... за 3 седмици.
    Ще погледна пак бушона (мисля,че го направих онзи ден,но...) и ако е здрав ще погледна и релето,което обаче трябва да ми кажете къде се намира . Иначе както казах релето се чува,че цъка , индикира на таблото лампичката... а отзад ток никакъв.

  7. #7
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by Иво Кръстев View Post
    Ще погледна пак бушона (мисля,че го направих онзи ден,но...) и ако е здрав ще погледна и релето,което обаче трябва да ми кажете къде се намира . Иначе както казах релето се чува,че цъка , индикира на таблото лампичката... а отзад ток никакъв.
    колега,при мен беше АБСОЛЮТНО същата ситуация релето ти казах как ще разбереш кое е сваляш го и отиваш в най-близката автоморга

    провери ли дали има напрежение при самия нагревател....да не би той да е прекъснат някъде
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  8. #8
    Запален алфист Иво Кръстев's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София-Люлин
    Age
    32
    Posts
    112

    Default

    Quote Originally Posted by reptli View Post
    колега,при мен беше АБСОЛЮТНО същата ситуация релето ти казах как ще разбереш кое е сваляш го и отиваш в най-близката автоморга

    провери ли дали има напрежение при самия нагревател....да не би той да е прекъснат някъде
    Да,колега това ми беше първата работа и съм писал,че няма . Обаче проблема май не е в самия реотан ами някъде "по пътя" .
    Сега слязох да разгледам и мисля,че намерих релето или поне едното... бушона е здрав със сигурност сега пак го погледнах. И сега... как да разбера дали проблема е в релето или (ако има такъв вариант) някъде да се е прекъснал кабела по пътя,което мноого ме съмнява.

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Най-лесното и най-просташкото е да го извадиш и да окъсиш клема 30 и 87 на гнездото на релето.Замери и дали има напрежение на клема 30.Ако няма рови по таблото на бушоните.Ако има, давай напред.Тоест подай на клема 87 ток и виж дали ще дойде на нагревателя.Ако не идва,проверявай кабела от гнездото до задния джам!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Иво Кръстев View Post
    Благодаря,ви колеги!

    soldier_vl , аз не виждам нищо може би трябва да има линк,но или си го пропуснал или има грешка в моя телевизор.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F3%F8%EE%ED%E8
    Дам сори това е линка

  11. #11
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by Иво Кръстев View Post
    Да,колега това ми беше първата работа и съм писал,че няма . Обаче проблема май не е в самия реотан ами някъде "по пътя" .
    Сега слязох да разгледам и мисля,че намерих релето или поне едното... бушона е здрав със сигурност сега пак го погледнах. И сега... как да разбера дали проблема е в релето или (ако има такъв вариант) някъде да се е прекъснал кабела по пътя,което мноого ме съмнява.
    релето ще го разбереш дали е то като го махнеш в моя случай стана така:свалих релето,свалих му капачето върнах го на място,цъкнах копчето и взе та ми отчете,че стига ток до реотана понапънах реленцето и чух как някъде над тъблото с релета цъка нещо(предполагам пак реле някъкво) и пак се изгуби тока...а в същотот време релето си е прилепнало.Размърдах го и пак чух нещо да цъка,измерих и пак имаше ток...
    при мен проблема с реленцето беше видим и го оправих... за това те съветвам да отидеш с релето в някоя морга и да го смениш
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  12. #12
    Запален алфист Иво Кръстев's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София-Люлин
    Age
    32
    Posts
    112

    Default

    Колеги,много ви благодаря за помощта!
    Проблема се откри,решен е и вече отново си имам реотани на задното стъкло.

    Оказа се,както някой предположи,че на релето има студена спойка.Вече е презапоено и бачка без грешка.

    Още веднъж благодаря! Отзовахте се веднага и много точно. Аз релето го бях отписал като възможен проблем,понеже цъка и има индикация... но уви

  13. #13
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    При мен има и второ реле. Като свържа 30 и 87 се чува щракане на второто реле, кабелчето, с което съм свързал гнездата на 30 и 87 загрява, а на реотана на стъклото не идва ток. В долното реле (на основното бушонно табло) има платка, а горното е по-обикновено. Утре ще търся здраво долно реле (една от спойките имаше като нагар) и ще пробвам пак.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Copy of SPM_A0304.jpg  
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  14. #14
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ако кабелчето загрява ,а не идва ток до стъклото,много вероятно е да е окъсил кабела!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #15
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    второто реле е за размразяване на огледалата.
    точка

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •