Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 76

Thread: Проблем с ксенон

  1. #31
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Лятото има как да се докара на тънка лайсна, но опитай сега! Иначе си прав, но не си открил топлата вода приятел, там винаги вс е било ефтинко. Купувам си кецове пума за 20$, идвам тук и гледам 170лв. и има мн такива примери. Но ако си поръчам за бг сега тази доставка ще трябва да я платя все пак. Иначе повечето неща по света се правят в china. Но има и мн качествени неща! Китайче на две години претърпяло две катастрофи фронтално и не отказва, ка кти звучи късмет си е. Доколкото съм запознат винаги като запалваш и изгасваш колата треа ксенона да се изключва/включва, да не се оставя винаги включен, заради баластите е.

    Интересно е това: но на пример моят ксенон пали веднага при включване на ключа, цвета не си мени, а след 10 секунди достига за оптимална сила на крушката, но това е нормално, загрява. Обеден ли си в това!? Луминисцетната лапма с газ вътре, като я пуснеш отначало грее по-малко и започва да се усилва светлината до достигане на апогея од 10 секунди. Нима греша!
    Колега оем извинявай, че спамим така темата, но мисля ще е полезно инфо за ксеноните. и като си оправиш проблема сподели.
    Last edited by rusiq86; 27-11-2009 at 15:43.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Лятото има как да се докара на тънка лайсна, но опитай сега! Иначе си прав, но не си открил топлата вода приятел, там винаги вс е било ефтинко. Купувам си кецове пума за 20$, идвам тук и гледам 170лв. и има мн такива примери. Но ако си поръчам за бг сега тази доставка ще трябва да я платя все пак. Иначе повечето неща по света се правят в china. Но има и мн качествени неща! Китайче на две години претърпяло две катастрофи фронтално и не отказва, ка кти звучи късмет си е
    Много добре знам, някъде из форума мернах, че си бил там, Аз също . А до сега не съм поръчвал от ebay с доставка до БГ, както казах ползвам други канали за доставка за това не ме интересува шипинга колко е.

    п.с. Не съм убеден, че са с металхалоген, цитирам мой приятел който подозира. Не се подвеждайте по тази информация. А принципа на светене при Ксенон, Металхалоген и Луминисцент са коренно различни. Доколкото съм запознат метал халогена се пали от искра (волтова дъга) ,като достигне около 3500 градуса започва да свети живака в лампата. При Луминисцента е различно, също и при ксенона. А иначе чакам да ми изгори някоя лампа и ще му я дам да я отворят в лабораторията, ще се разбере какво има вътре .За сега остава загадка какво има в китайските ксенони.
    Last edited by Доко; 27-11-2009 at 16:09.

  3. #33
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Много добре знам, някъде из форума мернах, че си бил там, Аз също . А до сега не съм поръчвал от ebay с доставка до БГ, както казах ползвам други канали за доставка за това не ме интересува шипинга колко е.

    п.с. Не съм убеден, че са с металхалоген, цитирам мой приятел който подозира. Не се подвеждайте по тази информация. А принципа на светене при Ксенон, Металхалоген и Луминисцент са коренно различни. Доколкото съм запознат метал халогена се пали от искра (волтова дъга) ,като достигне около 3500 градуса започва да свети живака в лампата. При Луминисцента е различно, също и при ксенона. А иначе чакам да ми изгори някоя лампа и ще му я дам да я отворят в лабораторията, ще се разбере какво има вътре .За сега остава загадка какво има в китайските ксенони.
    Супер фешън високоволтов ориз
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #34
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Всички тези ксенони идват от Китай. Те ако бяха хубави щяха да струват пари. Пълни боклуци.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #35
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Ми колко да струват две крушки и два баласта? Мисля че просто е мн относителен този въпрос, от бг и Филипс да си вземеш не се знае.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #36
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Все си мисля, че качеството за Щатите или Германия е едно, а за Източна Европа е съвсем, съвсем друго. Нищо, че и в двата случая говорим за Маде ин Чайна
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #37
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Все си мисля, че качеството за Щатите или Германия е едно, а за Източна Европа е съвсем, съвсем друго. Нищо, че и в двата случая говорим за Маде ин Чайна
    Да де ма аз вече продавам ксенони само с 2 години гаранция, по този начин поне клиента знае че за две години каквото и да стане ксенона му ще се изплати Да не говорим че "китайски" е доста обширно понятие което включва и филипс за 1300лв ксенони
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Все си мисля, че качеството за Щатите или Германия е едно, а за Източна Европа е съвсем, съвсем друго. Нищо, че и в двата случая говорим за Маде ин Чайна
    Качеството е едно и също, има 1-во, 2-ро, 3-то и т.н. Проблема не е в китайците ,а в търговците. Нашите търговци внасят най-ефтините и некачественни стоки, за това имаш такова впечатление. Китайците нямат износ за Источна европа. Такива търговци има и в щатите, не се заблуждавайте. Миналата година септември си купих от тук комлект ксенон, сложих го на късите, месец по-късно ми пратиха от щатите за дългите.На "американския" "качествен" ксенон на шестия месец здаде багажа единия баласт, а на "българския" на 11 месец двата баласта. Най-хубавото от цялата работа бе, че търговеца който ми ги продаде тук в БГ си спази едногодишната гаранция. Те така ,сега чакам да минат десетина месеца и като гръмнат си взимам с по дълга гаранция.

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Да де ма аз вече продавам ксенони само с 2 години гаранция, по този начин поне клиента знае че за две години каквото и да стане ксенона му ще се изплати Да не говорим че "китайски" е доста обширно понятие което включва и филипс за 1300лв ксенони
    Ееее две години бива,мойте ги чакам да ми гръмнат до края на лятото и си взимам от теб
    Last edited by Доко; 27-11-2009 at 21:44.

  9. #39
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Вс по света вече е Made in china, и това да не ви пречи, защото не значи че не са качествени. Но все си мисля че също ксенона и ние го съсипваме. Едно на ръка да не се докосва крушката в стъклената си част, друго да изключваме ксенона преди за загасим двг и обратно, трето че баластите на коли без подкартерна кора се пълнят с мизерии и локви разни от нашите прекрасни улици. Вс това води до по-къс живот.
    А за качество немога да се съглася, защото няма полза да ми продава нещо което се очаква да се съсипе сьлед месец два, тъй като ще поеме гаранцията било то от америка и ще плаща елемент + доставка
    Просто си попаднал на кофти продавач, продаващ кофти ксенони, извод: повече от него никога.
    Аз примерно съм адски доволен от моят ксенон, от към цена, изработка и качество, коректност от негова страна и гаранция най-важно.
    Колега Доко защо не пойска да ти уважат гаранцията от САЩ, трябва да има. И друго никога не се хвърлям на най-ефтинкото, избирам си нещо което се съредновава на цена с останалите и изглежда с по-добро качество. МИР !

    Gulfstream G650 with Italian design...

  10. #40
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Това дали ще си палиш двг на ксенони или не няма никакво значение. Тази теория аз я прокарах тука, като много вероятна, след като ми изгоря 1-вата крушка. След това 1г ги палих и гасях само на запален двг и . ... . изгоряха 2-те крушки.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #41
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Ммм напротив има значение, лично проверено, а и съм се интересувал доста! Дори е логично ако се замислиш за работата на ксенона и баластите.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  12. #42

    Default

    На доста народ взех ибейски ксенон, изришно питам селъра дали е китайски или корейски, и поръчвам винаги втория - досега никакви оплаквания нямам....мисля че има разлика между китайски и корейски.......
    Ей тия си ги взех оня ден за мен......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #43
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Тоя си е баш китайски... ма няма лошо шом работи безпроблемно...
    Корейските(които се съмнявам, че въобще съществуват, или са просто по-качествени китайски) също дефектират, ама предимно лампите и мн. по-рядко баластите.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  14. #44
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Това дефектирало, онова, китайските не стават!?
    Въпросът ми е:
    1) ксенона си има начин на експлатация, и ако не се спазва е нормално да даде някой елемент фира
    2) да не сте направили проучване на 100 ксенона от еди кой си вид, горят еди колко си!?
    Малко е тревиално да се говори така.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  15. #45
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Интересна тема се е завързала ...
    Я се замислете колко нови коли, които нямат и година експлоатация им изгарят ксеноните? Доста, на фона на няколко човека тук, които са сменили крушка или баласт в рамките на 12 месеца, а са дали за целия комплект пъти по-малко, отколкото струва D2R (оригинален), примерно
    Вие какво искате за 80 или 90 лв.? За тия пари няма да ви сменят крушка в някой сервиз, а вие си купувате комплект светлини!
    Колко от вас са карали на фарове само вечерно време и извън законозадължителния период, след монтаж на ксенон? Сигурно никой Всеки се кефи на фаровете си и си кара така. Но това е ХУБАВО! Все пак шофирането с включени светлини е по-безопасно!
    Колко колеги спазват правилото да гасят светлините преди да загасят мотора и обратното? Малко. Някой каза - нямало значение! Ами мисля, че има. Не случайно примигват, когато докато върти стартерът, те работят. Защо заводският ксенон не се запалва, дори да е включен бутона в купето, докато не заработи моторът? Но както и да е, няма да подвигам спор и нова тема, в която много може да се спори! Всеки го прави така, както му е удобно. В крайна сметка аз си плащам лампите и ще правя с тях каквото искам, нали?
    Някой беше казал - Кефът цена няма! Ами така е
    Който не иска да се кефи, да си кара с крушки от 5 лв. и да не се занимава с щуротии

    п.с. За монтажа няма да пиша, защото малко са хората, дори и в сервизи за монтаж на ксенон, които мислят преди да го монтират - как, къде и т.н.! Много пъти съм виждал да монтират и алармени системи без да се използва поялник Жичките се връзват, усукват с палеца и показалеца - спойката е готова

    УСПЕХ на всички!

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •