Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 76

Thread: Проблем с ксенон

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Айде сега и аз направо да те питам значи взех ксенон от теб никакви проблеми почти две години едната крушка взе да прави по същия начин както описва колегата размених двата баласта няма разлика крушката пак пресветваше яко. Взех си нова крушка и две три седмици беше наред сега новата крушка пак претреперва от време на време не толкова очетливо но парви номера ( примерно карам в града спирам на светофар и гледам как отразената светлина в бронята на предния автомобил се променя претреперва но като тръгна по пътя не се забелязва докато старата беше направо като блитц) но това не е всеки път а понякога. Сега да ти правя ли рекламация на крушката защото проблема не е постоянен а периодичен. Защото уж съм със хубав ксенон корейски
    баласта разваля крушката колега.когато има лек блиц е възможно да е крушка+баласт.затова и отдавна се отказахме от дебелия баласт на Луксима
    доколкото си спомням гар. е изтекла на твоя ксенон.
    ксенона ни е Китайски като всичко на пазара!

    та чакам и друг да се оплаче от мен да видя дали не съм уважил гар. на някой
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  2. #17
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    За няма 2 години съм сменил 3 крушки по 30лв, така че не виждам за какво се тръшкате. Ксенона е игъл ай То е ясно, че са боклуци преди да ги сменя бяха почнали да светят като фасове, след което направо умряха.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #18
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    А уж били с повече живот от обикновените.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #19
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Мн зависи какъв е ксенона мисля аз. Иначе някой по моя въпрос с различните крушки за габарити със снимките има ли?

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #20
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Защо слагаш различни?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #21
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Еми като взех с колата бяха h6w на филипс, който са като тези от снимката, но жълти. Изгоря единият и за да не свети в различни отенаци, закупих два т4в който светят в жълто, не свети чека и те така. Та въпростът ми е освен можеби силата 4в и 6в има ли друга разлика?

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #22
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Е, че те са съвсем различни крушки. Купи си H6W Philips Blue Vision. Светят почти бяло
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #23
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by santo_traficante View Post
    баласта разваля крушката колега.когато има лек блиц е възможно да е крушка+баласт.затова и отдавна се отказахме от дебелия баласт на Луксима
    доколкото си спомням гар. е изтекла на твоя ксенон.
    ксенона ни е Китайски като всичко на пазара!

    та чакам и друг да се оплаче от мен да видя дали не съм уважил гар. на някой
    Чакай сега не разбирам майтап ли си правиш с мен значи продаваш ми ксенон който уж е качествен цената му е не е много ниска твърдиш че ксенона е качествен и после казваш че понеже са китайски и са боклуци може и вече да е свършил баласта и аз сега трябва да се чудя дали да взема да купя от теб баласт за да видя дали новите тънки баласти няма да излязат боклуци след една година(защото като си купувах ксенона този беше много добър и различен от останалите китайски боклуци) или да си взема друг цял комплект само че не толкова качествен но който може да изкара много по дълго от луксимата.
    Аз нямам претенции кум гаранции или друго просто смятам че не е коректно от твоя страна м като ударя чертата до тук 250лв ксенон + 50 лв крушка прявят 300лв това са си 3 комплекта от другите китайски ксенони.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #24
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Чакай сега не разбирам майтап ли си правиш с мен значи продаваш ми ксенон който уж е качествен цената му е не е много ниска твърдиш че ксенона е качествен и после казваш че понеже са китайски и са боклуци може и вече да е свършил баласта и аз сега трябва да се чудя дали да взема да купя от теб баласт за да видя дали новите тънки баласти няма да излязат боклуци след една година(защото като си купувах ксенона този беше много добър и различен от останалите китайски боклуци) или да си взема друг цял комплект само че не толкова качествен но който може да изкара много по дълго от луксимата.
    Аз нямам претенции кум гаранции или друго просто смятам че не е коректно от твоя страна м като ударя чертата до тук 250лв ксенон + 50 лв крушка прявят 300лв това са си 3 комплекта от другите китайски ксенони.
    Така, така градски, всичко трябва да се казва 1 към 1.
    Те и моите бяха много хубави, корейски, та цъфнаха и вързаха

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #25
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Баластите на луксимата са същите като тези дето продават в ebay. Само лепенката е подменена.

    Луксима са си същите китайски боклуци, само че тук някой тарикат си им е сложил име. Отпечатал е хубави лепенки. Хубав сайт и реклама... и ето вижте това са истинските ксенони.

    За това купи си китайски от ebay. Те си идват с гаранция 1 година. И ако стане нещо ги връщаш без никакъв проблем.

    На всичкото от горе въпросната луксима тук струва 3 пъти над цената на която се продава в ebay. За 40 евро ги има същите тънки баласти с крушки. А тук над 200 лв. и в момента.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #26
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    За слим баластите немога да се съглася колега, малко по-скъпи са. Проблема е в доставката до Бг, искат доста само заради тая държава мамка им. Иначе аз си мислех че луксимата са италиански. Нз аз съм мн доволен от моя ксенон, той е от САЩ поръчан, и немам грижа, и си ми уважават гаранцията една година, казвам това това, и те пращат без да питат. Сам си го сложих ксенончето и регулирах. Мн мн доволен. Но изрично ми бе казано за тънките баласти" да се слагат само на по-нови коли с добра инсталация" на о-стари ще правят мизерии. не ми оточниха мойта от новите ли е или от старите. но аз съм с дебелите и грешка нямат, а й за цената която ги взех ако треа след година да ги подменя боли ме фикуса, взех ги за в пъти под цените в бг

    Gulfstream G650 with Italian design...

  12. #27
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Искаш ли ксенон със слим баласти за 40 евро? доставката е фриии
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #28

    Default

    40 EUR Вече е скъпо, в щатите бяха ефтини миналата година, сега са без пари ,има комплекти по 10$ - http://motors.shop.ebay.com/Car-Truc...=p4506.c0.m282

  14. #29
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Нищо лично колеги ама май не четете нещо както требва. Няма никаде за 40 евро слим с доставката, проверих най-обстойно. Нито в немският, английският, американският сайтове. А това колега Доко което си дал си ебало майката. 10$ ксенон с 60 долара доставка до бг. и сам си направи сметките. Гаранцията която се дава пише че е една година, но при поръчка ако запитате казват най-много два месеца. Та ака ми намерите такиви ксенони за който говорите моля дайте линк да ги видя изомихте ме направо. ама чвно съм нещо смотанн и не ги намирам а си мислех че интернет поръчките знам всичко!! Това с доставката и ниската цена е такъв стар трик, гледаш стоката безбежно ниска, а доставката 5-6 пъти колкото самата доставка, като питаш казват "бг е ташак, то застраховка ала бала". и гледайте да не ви продават само крушки с ефект ксенон
    Ходил съм няколко пъти в америка, и доставката по air mail от там до хонг конг на стока 2кг бе 7$, за бг 10$. Един ксенон тежи под 1 кг с кутия и вс!!
    Last edited by rusiq86; 27-11-2009 at 15:20.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  15. #30

    Default

    Аз доставката не я гледам принципно, ползвам други канали. Миналата година взех за 34$ ксенон комлект от щатите ,за 6 месеца му гръмна само единия баласт, малко преди това си купих от тук за 120лв и точно на 11 месец им гръмнаха и двата баласта. Всичките са едни и същи китайски пръчки, ако купувате от тук гледайте да имат гаранция и се молете да гръмнат гаранционно, защото така или иначе ще гръмнат .

    п.с. Между другото да споделя инфо от приятел който се занимава с дискотечно и диодно осветление , така наречените ксенонови крушки всъщност не са пълни с газ ксенон ,а метал-халоген. В началото подложих на съмнение това, но много бързо ме убеди като ми пусна Блиц лампа с ксенонова крушка. Скороста която пали газ ксенон е много голяма за разлика от китайските "ксенони" които палят по половин минута, за това няма да видите оригинален ксенон монтиран от производителя да си мени цветовете 20 секунди при палене.
    Last edited by Доко; 27-11-2009 at 15:33.

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •