Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 57 of 57

Thread: Направи си сам емблема и още нещо...

  1. #46
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    [QUOTE=krasy k;598616]Сега остава да изредите РЕДА НА ДЕЙСТВИЯТА ЗА СВАЛЯНЕ НА ФАРОВЕТЕ БЕЗ ДЕМОНТАЖ НА БРОНЯТА.

    Иначе за фара- гайката която се намира до калника и не можете да отвиете заради бронята се стига като се бръкне през дупката на халогена( т.е. сваля се само халогена)[/QUOTE

    fiore не се "стискай" ,а давай подробностите.......
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  2. #47

    Default

    Мода е твърде радостен че му пасна новото еку, и ся го мързи.....
    Иначе може да се свали и без да се маха бронята, но съществува риск да счупите долното ухо на фара, там дето се хваща с гайка като бръкнете през халогена.....
    Аз не виждам какъв е проблема да килнете бронята от едната страна, в най лошия случай на 3 места е фаната, аз даже съм си пробил малки дупчици в подкалника за да прекарвам отверка и да не ми се налага да го махам като отвивам най задното винтче....ако трябва само единия фар да ръчкате може да свалите само нужния край на бронята, не е необходимо цялата да махате.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #48

    Default

    аз мойте фарове два пъти съм ги свалял без да махам бронята.само винтовете отгоре дето са ги сваляами така.даже и пластмасата около халогена не съм свалял.не виждам смисъл да се маха халогена,като можеш само да демонтираш въпросната пластмаска и да имаш достатъчно място да бръкнеш,както и да е.малко трудно излизат фаровете така,трябва доста да се внимава да се не надраска бронята или счупи нещо по фара,но мързата е така.и най-вече ината.според мен по-професионално си е да си свалиш каквото е нужно и да работиш на спокойствие.за жалост,аз такова време нямам.успех на колегите
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #49

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    само винтовете отгоре дето са ги сваляами така.даже и пластмасата около халогена не съм свалял.
    Ще дам тон на хора от гласове дето ще изразят голямо съмнение във всичко това.......долния болт как го лекуваш?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #50
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Да но трябва да махам подкартерна кора, после броня, мне не ми се занимава. Иначе за халогените как да ги откача отпред може ли?

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #51

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Иначе за халогените как да ги откача отпред може ли?
    6 винтчета общо - 2 на маската и 4 на халогена, става отпред........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #52

    Default

    супер е станала поздравления

  8. #53

    Default

    понеже темата е за емблеми и ремонторането им...ето кво се получи снощи в 00.00 часа....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails емблема.jpg  
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #54
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Браво колега аз имах същата идея но исках да махна и това което си оставил ти и да сложа мрежа да стане подобно като на тази снимка
    Last edited by nicola 59; 04-09-2011 at 14:37.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  10. #55

    Default

    даа...сега, тази която ми остава оригиналната ще я мисля да стане нещо още по-различно.....надявам се и по хубава...
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #56
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    понеже темата е за емблеми и ремонторането им...ето кво се получи снощи в 00.00 часа....
    Хайде опиши цялата процедура...
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  12. #57

    Default

    ами тия хромираните лайсни са от решетките между фаровете,общо 3 броя.следва иазрязване на всички вертикални части с ножовка.общо взето са нужни-лист от ножовка,шкурка и лепило(аз ползвам така наречения течен метал-който си е епоксидна смола)...всичко останало е пилене,пришкурване,напасване...и залепяне....................сега се сещам,че за най-горната лайсна(понеже я правих отдавна),използвах флексче с диск със шкурка-за да направя извивките около емблемата...и така...........цигарата след свършване е задължителна....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •