Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Леко потракване

  1. #1
    Запален алфист bodolei's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Кубрат
    Posts
    109

    Default Леко потракване

    Колеги Алфата ми е 2.4 JTD и от скоро,като я запаля когато е студена трака малко повече от обикновенното и като се по стопли се оправя.Трака като че ли е някои клапан,иначе не бута масло,вървенето и тягата си е същата,но това тракане ме притеснява.Който знае нещо да пише.

  2. #2
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    По принцип клишето за зимата е че при по ниски температури колата издава повече несвойствени шумове.До някъде тракането което си описал зависи и от маслото.Важното според мен е на топло всичко да е наред.Наблюденията за моята обаче са че нямам кой знае каква разлика в шумовете на студено и на топло.Даже на студено ми работи май че по добре щото като загрее на 90 градуса като се раздрънчи оная верига на маслената помпа става оле мале.Така и не намерих кора за под двигателя.

  3. #3
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Това пък е абсолютно нормално всички JTD са така и докато загреят са доста по шумни
    Tormentvm In Dvm Demens

  4. #4
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by bodolei View Post
    Колеги Алфата ми е 2.4 JTD и от скоро,като я запаля когато е студена трака малко повече от обикновенното и като се по стопли се оправя.Трака като че ли е някои клапан,иначе не бута масло,вървенето и тягата си е същата,но това тракане ме притеснява.Който знае нещо да пише.
    Ето тук има 64 поста по въпроса с тракането:

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=35958

    Може да е от веригата на маслената помпа например.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  5. #5
    Запален алфист bodolei's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Кубрат
    Posts
    109

    Default

    Значи на ниски обороти като се в покои колата,не го прави това тракане,но като тръгна и 1500-2000 оборота и се чува това притракване и след около 3-5мин се оправя и всико е ок.Струва ми се че колегата balev64 е прав за тракането като е студена.Притеснявам се защото това ми е парвата дизелова кола която карам и парвата зима и затова

  6. #6
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by bodolei View Post
    Значи на ниски обороти като се в покои колата,не го прави това тракане,но като тръгна и 1500-2000 оборота и се чува това притракване и след около 3-5мин се оправя и всико е ок.Струва ми се че колегата balev64 е прав за тракането като е студена.Притеснявам се защото това ми е парвата дизелова кола която карам и парвата зима и затова
    Колега не се вглеждай толкова в тези епизодични шумове това е Алфа все пак изчакай малко преди да диагностицираш проблема - току виж той изчезнал.
    Tormentvm In Dvm Demens

  7. #7
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Бе това да не са някакви детонации от калпава нафта.Може да се чува нещо като аванс при бензиновите коли и това са точно тези детонации които също се появяват от лошо гориво или от голямо предварение( аванс) на центровката ама не знам в действителност какъв точно е шума,това в момента е само едно гадаене.

  8. #8

    Exclamation

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    По принцип клишето за зимата е че при по ниски температури колата издава повече несвойствени шумове.До някъде тракането което си описал зависи и от маслото.Важното според мен е на топло всичко да е наред.Наблюденията за моята обаче са че нямам кой знае каква разлика в шумовете на студено и на топло.Даже на студено ми работи май че по добре щото като загрее на 90 градуса като се раздрънчи оная верига на маслената помпа става оле мале.Така и не намерих кора за под двигателя.
    Точно така е, в началото дори ЖТД-то е тихо и като загрее и вече става шумно заради веригата на маслената помпа...
    Преди около седмица си занесох кората при един майстор на лодки да я оправи че беше скъсана на няколко места и беше хваната с миши-опашки...
    И 3 дена карах без кора...хора как карате така незнам все едно карам трактор, ужас е направо...
    След слагането на кората обаче стана много тиха, дори мога да кажа че ако си на повече от 5 метра от колата и не се чува че е запалена, наистина има голяма разлика само от една кора!
    156 2.4JTD 136+ PS

  9. #9
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Ми освен да дадещ един чертеж и тези дето нямаме да вземем да си направим сами кори за под двигателя.Аз вече обмислям и този вариянт.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    Ми освен да дадещ един чертеж и тези дето нямаме да вземем да си направим сами кори за под двигателя.Аз вече обмислям и този вариянт.
    Ми нямам чертеж...Просто моята кора си беше отдолу но хваната с миши опашки защото ушите каде се захващат се бяха скъсали...и той просто изгради тези уши+някои други части от кората които липсваха и стана като нова за 25 лв.
    156 2.4JTD 136+ PS

  11. #11
    Запален алфист bodolei's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Кубрат
    Posts
    109

    Default

    Колеги от два дена във нашия град е топло и този проблем с потракването не ми го е правило.Хайде върви разбери какво и е на тази кола,аз немога да си го обесня

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Ама закво ще ги шумоизолирате купете си по един шлемофон или по една яка музика и готово
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #13
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Нали не сме егоисти и мислим и за другите...

  14. #14
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    Нали не сме егоисти и мислим и за другите...
    Ееее те тогава тия с ТДИ-тата трябва да ги обявят за терористи
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #15
    Младши алфист muro007's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Бобов дол
    Posts
    24

    Default hi

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    Бе това да не са някакви детонации от калпава нафта.Може да се чува нещо като аванс при бензиновите коли и това са точно тези детонации които също се появяват от лошо гориво или от голямо предварение( аванс) на центровката ама не знам в действителност какъв точно е шума,това в момента е само едно гадаене.

    Добре колеги значи разбрах че 2.4 jtd му трака веригата след като загрее а моята алфа е 1.9 jtd 105 и като загрее към 75,90 градуса в диапазон от 1500 до 2200 оборота почва адски гадно да трака нещо от сорта на так так так так в ритъм с оборотите на двигателя само в движение на място не се чува колкото и да давам газ го няма тракането???Иначе всичко съм сменил ремъци ролки масло selenia WR филтри абсолютно всичко ходих при двама маистора и единия вдигна рамене а другия каза че тропала от аванса и че нямала центровка а колата буквално си е самолед варви много пали си и при минус 18 с две изгорели свещи но пуши доста черен пушек и гори много???

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •