Results 1 to 6 of 6

Thread: Малко помощ за един начинаещ

  1. #1

    Smile Малко помощ за един начинаещ

    Здр колеги.Присъединих се към вашия любим клуб, и понеже все още съм в процес на опознаване на марката ще ми е нужна малко информация.До сега съм карал само бмв , но реших малко да разнообразя моя живот и да опитам нещо различно ката алфа 145 1.9 жтд 2001г.Колота ме грабна с това, че е по различна ,по разчупена и с голям чар.Двигатела има малка турво дупка, но след това се изтрелва доста добре ,работи меко и тихо.Салона е много запазен и доста раздвижен и модерен.Хареса ми това че си има всички книшки ,сервизна също, три ключа и е на малко км напрово като нава за сравнително добри пари.От вторник съм си взел отпоска да се занимавам с нея, да сменя гуми, масла ,ралки ремъци и така на татък.Ще съм много благодарен ,за малко информация за колата изобщо, и какво триябва да направя като начало.Поздрави Сашо

  2. #2
    ThuG 4 LiFe Raiko0's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    152

    Default

    Честито колега . Определено количката е добра и ще бъдеш доволен от начина по който върви. Аз нямам никакви оплаквания от мойта нищо че не е с твойто купе ама са с еднакви двигатели Пожелавам ти безаварийни километри.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105 k.c. '99 *еХ на кенчета

    Alfa Romeo 159SW 150 ++ '07

  3. #3
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    може да очакваш майсторите да те мятат по върбите и да ти искат съмнително много пари. ако имаш проблеми търси първо из форума от какво може да е и колко струва. иначе двигателя е модерен и много здрав комон реил дизел, само внимавай каква нафта му сипваш и ще е ок. салона вътре е широк и удобен, колата стои добре на пътя. само сипвай хубаво масълце и нафта и си карай.
    точка

  4. #4

    Default

    Здр колеги.Искам да кажа първите впечатления от колицата и разбирасе недостатаците.Като за ночало смених масалцето и филтрите взех масло селения 5в40 вр това било най доброто, ако съм държал на колата.Смених термостата че неможеше да згрее. Имаще проблем с задната честачка седеше като ..... и с малка раздвижване сега е наред.Чистачките прекъсваха, но итам блогадарение на фарума сега работят.Смених крушкете по средната конзола . но имам голям проблем ,че ключалките на вратите , са счупени и май ще оправя проблема с една аларма.Сега остана да оправя фаровете ,че и те емат малко праблемче с реголажа.Имам един ВАЖЕН ВЪПРОС към колегите с жтд.Интересуваме дали и нормално колата да има нищо като кик далн. Карам и ако не давам газ си въбви да кажем нормамно и когата дам газ до ламарината тогава тръгва и почва да набира.

  5. #5

    Default

    Май намерих проблема .При смяната на термостата не съм закачил един моркуч.

  6. #6
    Запален алфист vlado_iv's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    47
    Posts
    475

    Default

    Обаче проблема с реглажа на фаровете и малко сложен най вероятно са изгорели водачите.Има тема за това,ако си от Пловдив или имаш възможност да дойдеш ще ти помогна да ги направим.Около 10лв ще ти струват новите водачи и много бири до като ги направим
    146 1.6V TS. 147 1.9 JTDm

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •