Results 1 to 8 of 8

Thread: Акумулатор или алтернатор?

  1. #1
    Запален алфист venko's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    софия младост 3
    Age
    36
    Posts
    180

    Default Акумулатор или алтернатор?

    Здравейте ,колеги.Имам проблем с тоците от няколко дни.Като дам на контакт и лампичките по таблото светят много слабо,така са и на бордовия компютър.При опит да запаля върти много бавно и лампичките почват да мигат.След няколко опита и подаване на газ пали.Ремъка за алтернатора е нов.Не ми свети лампата за акумулатора или някоя друга.Когато карам колата няма проблеми.Като спра някъде и колата още не е истнинала пали без проблеми.Какъв може да е проблема?
    alfa romeo 155 1.8 twin spark

  2. #2

    Default

    Според мен акумулатор-лампата с нарисуван акумулатор свети, когато не зарежда алтернатора
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  3. #3
    Запален алфист venko's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    софия младост 3
    Age
    36
    Posts
    180

    Default

    Забравих да допълня ,че по някой път като запаля, лампата за акумулатора свети докато не подам леко газ и после загасва.А като изгася колата лампата остава да свети за две секунди и гасне.
    alfa romeo 155 1.8 twin spark

  4. #4
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Ами измери си напреженията и ще разбереш! Ако имаш 14.2-14.4V на алтернатора и не се клатят стойностите като подаваш газ, можеш да приемеш, че е той наред. После можеш да направиш една профилактика на клемите на акумулатора. Зареди си и акумулатора със зарядно и виж какво ще стане.
    Last edited by Panchev; 23-11-2009 at 08:50.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by venko View Post
    Забравих да допълня ,че по някой път като запаля, лампата за акумулатора свети докато не подам леко газ и после загасва.А като изгася колата лампата остава да свети за две секунди и гасне.
    Отиваш при първия жичкаджия и ти замерва какво излиза от алтернатора...щом ти свети лампата след запалване и гасне след подаване на газ си мисля,че там ще излезе проблема...
    И не казвам,че алтернатора ще е заминал-може и кабела след него(който зарежда акумулатора дефакто)да има отечка.Имах такъв проблем едно време с Темпрата,процедурата е елементарна,така че действай навреме,защото ще си убиеш акумулатора.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  6. #6
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Бас държа, че за този вариант venko и сам се е сетил, ама е решил да пробва нещо и сам. Предполагам затова е пуснал и темата по въпроса.

  7. #7
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Колега,най напред си зареди акумулатора за да не се наложи да си купуваш нов,при зареждането, ако е електролитен ще разбереш дали има мъртва клетка.Най вероятно проблема е в алтернатора и наистина най простия начин е да замериш напрежението при работещ двигател.Освен това си прегледай връзката на минусувия кабел към купето,ако е много окислен го почисти,както и контактните клеми на акумулатора.Дори да се окаже че проблема не в горпосочените неща, то вреда от тази профилактика няма да имаш.

  8. #8
    Запален алфист venko's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    софия младост 3
    Age
    36
    Posts
    180

    Default

    Днеска ходих и ми замериха алтернатора.В него е бил проблема и ми смениха четките.Сега колата си пали много добре и няма проблеми.Благодаря на всички колеги,които са ми отговорили.
    alfa romeo 155 1.8 twin spark

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •