Results 1 to 11 of 11

Thread: стъклена свещ

  1. #1
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default стъклена свещ

    Искам да попитам,някой има ли наблюдения над въпросната руска техника,с която можеш да проследиш горенето на сместа в цилиндъра.
    Става въпрос за някаква руска свещ която е куха и в горния край има орледалце,посредством огледалцето се вижда цвета на пламъка в цилиндъра Т.е може да се определи кога и в кой момент с каква смес ти работи двигателя.Според цвета на пламъка се определя сместа дали е бедна,богата или точна.
    След кратко проучване разбрах,че това е руска разработка на свещ за регулиране на горивната смес в двигателя на Лада.
    Интересува ме тази въпросна свещ може ли да ми от полза при положение,че моя двигател е със свещи с друго топлинно число,и до каква степен може да се вярва на точноста й.

    благодаря за отзивите предварително
    поздрави

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  2. #2
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Едно време, когато имах Спринт(преди 6-7 год.), с такава свещ и с вакумни манометри успях да си настроя карбураторите. След като някой преди мен беше въртял навсякъде където е възможно. Тогава не съм се замислял за топл. число и т.н. , но свърши работа. Постигнах приличен разход и вървеж.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  3. #3
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by pe6kata212 View Post
    Искам да попитам,...
    Колега, малко в страни от твоя въпрос, но - пробвал ли си центровка с живачен стенд за карбуратори?

  4. #4
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Колега, малко в страни от твоя въпрос, но - пробвал ли си центровка с живачен стенд за карбуратори?
    Ами аз съм виждал много зле работещи коли след такъв стенд. Впоследствие аз с двете си ръчички и двете си ушички успявам да накарам мотора да работи в пъти по-добре
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  5. #5
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Аз и стенда съм виждал, и най-добрия майстор във Варна познавам, и доволни клиенти ръце да целуват, съм виждал...
    Стендове много, майстори - малко ...

  6. #6
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Аз и стенда съм виждал, и най-добрия майстор във Варна познавам, и доволни клиенти ръце да целуват, съм виждал...
    Стендове много, майстори - малко ...
    Ами е го нови искър ей я варна Пешка пали самолета към варна бърже
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #7
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Аз и стенда съм виждал, и най-добрия майстор във Варна познавам, и доволни клиенти ръце да целуват, съм виждал...
    Стендове много, майстори - малко ...
    Ми благодаря за ценната информация,но все пак въпроса ми беше конкретен,а колкото за стендовете ,да виждал съм,но в момента в София няма оператор който да знае как да борави с тази техника.Въпроса ми беше дали тази прословута свещичка,би ми била от полза или въобще да не се захващам да въртя карбураторите,ако ще ми дава неверна информация под формата на светлина.Самата свещ върви с цветова гама и подробно обяснение спрямо това какъв цвят е пламъка при определена горивовъздушна смес,но всичко това е само за съответния двигател на Лада.
    Дали ще има голямо разминаване с моя двигател от към данни.

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  8. #8
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by pe6kata212 View Post
    Ми благодаря за ценната информация,но все пак въпроса ми беше конкретен,а колкото за стендовете ,да виждал съм,но в момента в София няма оператор който да знае как да борави с тази техника.Въпроса ми беше дали тази прословута свещичка,би ми била от полза или въобще да не се захващам да въртя карбураторите,ако ще ми дава неверна информация под формата на светлина.Самата свещ върви с цветова гама и подробно обяснение спрямо това какъв цвят е пламъка при определена горивовъздушна смес,но всичко това е само за съответния двигател на Лада.
    Дали ще има голямо разминаване с моя двигател от към данни.
    Абре мамин, преди всички тия неща с центровката имаш да направиш бая други и да смениш някои детайли с нови, като започнем примерно с гумените фланци между главата и карбураторите.
    Ма нали си инат и не слушаш какво ти пее радиото.....

    ---------- Post added at 21:51 ---------- Previous post was at 21:49 ----------

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Аз и стенда съм виждал, и най-добрия майстор във Варна познавам, и доволни клиенти ръце да целуват, съм виждал...
    Стендове много, майстори - малко ...
    Е такива много съм ги слушал, но никога не съм виждал с двети си очи резултата......
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  9. #9
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    [QUOTE=Bobi_33;596312]Абре мамин, преди всички тия неща с центровката имаш да направиш бая други и да смениш някои детайли с нови, като започнем примерно с гумените фланци между главата и карбураторите.
    Ма нали си инат и не слушаш какво ти пее радиото.....[COLOR="Silver"]


    Боби аз съм сменил всичко,фланци,гарнитури,направил съм основен ремонт на карбураторите,сложих нови игли,нови поплавъци,нови ускорителни помпи,нови жигльори,направен е синхрон на дроселите с луфтомер до микрон,направен е синхрон и на ускорителните помпи.Остана само тия дни да кача скоростите и да я запаля,и ще ми се ще да знам че и смесите са ми идеални,за това толкова разпитвам.

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  10. #10
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Свещта я имам и представлява свещ с къса резба и малко странни електроди.Отгоре има кристален прозорец и след навиването се надява една "лула" с огледалце.То помага от трудни позиции да се наблюдава пламъка.При различните мотори работи различно и няма връзка между цвета на пламъка,какъвто трябва да бъде и какво ти показва.Тоест лъже яко и изобщо не може да се сравни с газоанализатора и е една играчка.Дори и на Лада не дава добър резултрат.Освен това не се препоръчва да работи във високи обороти.
    С една дума-в боклука!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #11
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Свещта я имам и представлява свещ с къса резба и малко странни електроди.Отгоре има кристален прозорец и след навиването се надява една "лула" с огледалце.То помага от трудни позиции да се наблюдава пламъка.При различните мотори работи различно и няма връзка между цвета на пламъка,какъвто трябва да бъде и какво ти показва.Тоест лъже яко и изобщо не може да се сравни с газоанализатора и е една играчка.Дори и на Лада не дава добър резултрат.Освен това не се препоръчва да работи във високи обороти.
    С една дума-в боклука!
    благодаря ти ,най на края нещо съществено по въпроса

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •