Results 1 to 15 of 15

Thread: Странен проблем с чистачките!

  1. #1
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default Странен проблем с чистачките!

    КОлеги има ли някой проблем с чистачките - като ги пусна и почват да прекъсват към 2-3 минути и после се оправят , едно такова придърпване , ако някой го има ще ме разбере за какво става дума , та някой знае ли от какво е това?
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    КОлеги има ли някой проблем с чистачките - като ги пусна и почват да прекъсват към 2-3 минути и после се оправят , едно такова придърпване , ако някой го има ще ме разбере за какво става дума , та някой знае ли от какво е това?
    Какво е това прекъсване,моите например потракват по стъклото когато е по сухо стъклото и адски много ме дразнят,отдавам го до по-твърда гума.
    Мисля да ги напръскам с спрей за гумени съединиения да видим дали ще има резултат.
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    КОлеги има ли някой проблем с чистачките - като ги пусна и почват да прекъсват към 2-3 минути и после се оправят , едно такова придърпване , ако някой го има ще ме разбере за какво става дума , та някой знае ли от какво е това?
    Това е Алфова стара болежка, Велин в клубния ги лекува успешно.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  4. #4

  5. #5
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Моите бяха по същия начин.
    Оправят се по следния начин:

    В основата на рамената на чистачките има едни кръгли тапички (махат се с отверка)под тях развиваш гайките и сжаляш целите чистачки.

    Корите под чистачките се държат на щипки и 3 винта(еврейска звезда), развиваш ги и дърпаш смело корите, като внимаваш да не отскубнеш маркучите на пръскалките.

    Под корите ще видиш задвижващия механизъм на рамената(държи се мисля на 4 болта), като го демонтираш го разкачаш от клемите по които се захранва.
    Като го свалиш го разгледай (махаш няколко пластмасови капачета)
    Аз избърсах греста, има две пластинки, които правят контакт позакривих ги малко, хубаво напръсках с ВД-40 сглобих го и вече цял месец си бачкат.

    Гледай да не объркаш рамената на чистачките (ляво/дясно)

    Има тема със снимки на разглобеното моторче, но не я намерих нещо.
    Успех!
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  6. #6
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Мерси момчета !
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  7. #7
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Това е Алфова стара болежка, Велин в клубния ги лекува успешно.
    Друг път навремето се ущеше на мойта и така и не се научи

    ---------- Post added at 21:59 ---------- Previous post was at 21:59 ----------

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Мерси момчета !
    Освен описаното от колегата е добре да изчистиш и релето
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Друг път навремето се ущеше на мойта и така и не се научи

    ---------- Post added at 21:59 ---------- Previous post was at 21:59 ----------



    Освен описаното от колегата е добре да изчистиш и релето
    155цата ми я направи за 15минути и 2години след това не съм проблеми.

    На другите съветници в темата ще кажа, че понякога се чупи една работа и затова прекъсват чистачките, така че момъка да иде на майстор вместо да се мърля с грес и да не може да си я направи.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  9. #9
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    155цата ми я направи за 15минути и 2години след това не съм проблеми.

    На другите съветници в темата ще кажа, че понякога се чупи една работа и затова прекъсват чистачките, така че момъка да иде на майстор вместо да се мърля с грес и да не може да си я направи.
    А пък моя 15 минутен ремонт при него трая до следващия дъжд
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    А пък моя 15 минутен ремонт при него трая до следващия дъжд
    Бил си карък нещо
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  11. #11
    Старши Алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    68

    Default

    Току що направих цапането факт и държа да кажа на колегата пуснал темата, че при мене си заслужаваше
    Alfa Romeo 146 1.6i 16v t.s. 2000г.

  12. #12
    Вечно в филма
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София - Център
    Age
    35
    Posts
    51

    Default

    колеги аз едно не разбрах трябва да се изчистят пластинките от греста и да се закривят на коя страна ? и като махна капачето тези шайби не трябва ли да имат грес ? щото ми казаха да им сложа гресчица

  13. #13
    Чеф0 Stevie's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    34
    Posts
    2

    Default

    Колеги и аз имам проблем със задната чистачка- прави мах наляво и след това като иска да се върне не може! в момента в който дръпне надясно и блокира и почва да бръмчи и вибрира! полюбопитствах аз, разглобих си капака на багажника, разгледах какво-що-как и видях как палчето което се върти и задвижва едно зъбно колело което задвижва пък чистачката, просто яде зъбното колело и затова не се връща в изходна позиция. Въпроса ми е следния- има ли зъбни колела и от къде мога да си взема, на каква цена са? Изобщо има ли живот в тая чистачка? Мерси предварително!

  14. #14
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by nikoga View Post
    колеги аз едно не разбрах трябва да се изчистят пластинките от греста и да се закривят на коя страна ? и като махна капачето тези шайби не трябва ли да имат грес ? щото ми казаха да им сложа гресчица
    Няма нужда да ги чистиш. В самата контактна повърхност, грес няма. Закривяваш ги съвсем леко надолу и встрани. Надолу, за да се подобри контактът. Настрани - за да се смени участъкът върху който е търкало досега и да се елиминира евентуално прекъсване при протъркана писта. Сложи малко грес, от тази която си е вътре. По-точно я поразмажи малко, има предостатъчно.

    ---------- Post added at 22:29 ---------- Previous post was at 22:25 ----------

    Quote Originally Posted by Stevie View Post
    Колеги и аз имам проблем със задната чистачка- прави мах наляво и след това като иска да се върне не може! в момента в който дръпне надясно и блокира и почва да бръмчи и вибрира! полюбопитствах аз, разглобих си капака на багажника, разгледах какво-що-как и видях как палчето което се върти и задвижва едно зъбно колело което задвижва пък чистачката, просто яде зъбното колело и затова не се връща в изходна позиция. Въпроса ми е следния- има ли зъбни колела и от къде мога да си взема, на каква цена са? Изобщо има ли живот в тая чистачка? Мерси предварително!
    Освен ако нямаш познат часовникар, си за нова машинка Съвет - търси си изгоряла, ще я вземеш по-евтино. На теб дефакто ти трябва само зъбното колело. Ако се стигне до този вариант, почисти добре оста от ръжда, ако има, и я намажи с грес.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  15. #15
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by Stevie View Post
    Колеги и аз имам проблем със задната чистачка- прави мах наляво и след това като иска да се върне не може! в момента в който дръпне надясно и блокира и почва да бръмчи и вибрира! полюбопитствах аз, разглобих си капака на багажника, разгледах какво-що-как и видях как палчето което се върти и задвижва едно зъбно колело което задвижва пък чистачката, просто яде зъбното колело и затова не се връща в изходна позиция. Въпроса ми е следния- има ли зъбни колела и от къде мога да си взема, на каква цена са? Изобщо има ли живот в тая чистачка? Мерси предварително!
    Има и стругари които ги птавят тези зъбни колелца.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •