Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 84 of 84

Thread: Алфа Ромео 145 1.3 боксер - малко разяснение, ако е възможно ...

  1. #76
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    виж първо свещите. разход най-точно се мери като заредиш до горе, караш и после на същата бензиностанция заредиш пак до горе. всичко друго е в сферата на предположенията. иначе разхода зависи и от качеството на газта, която е различна.
    точка

  2. #77

    Default

    Приятели за да не отварям нова тема ще попитам тук.
    Нека всеки който знае и се е занимавал с това да сподели.
    Въпроса ми е следния. Искам да преместя копчетата с врътките за парното и климата малко под пепелника(закупил съм си съответната пластмаса от авто морга, с която да експериментирам), с цел да си освободя место за да си сложа тв-то там. Има ли някакъв проблем с жила или каквото и да е там , или само развивам намирам точното место правя планка за закачане на модула на вратките и това е ????? Ще съм ви много благодарен ако споделите някое и друго мнение,предложение,съвет....
    п.с забравих да кажа колата е боксер 1995година...от подписа.

  3. #78

    Default

    никой ли няма идея как да ги изместея тея врътки

  4. #79
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Явно никой не го е правил. Но имай предвид, че двете големи врътки са свързани с жила, така че не е много ясно дали ще можеш да местиш управлението.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #80

    Default

    Знам, че са с жила днес раглобих и видях. Няма да е проблем да се измести просто няма место да спусна модула там където искам.. и не знам от каде да го прекарам, а ме е страх да не си строша таблото...
    Имам снимка на алфа 145 с такава манипулация само,че е с по-новото табло заобленото. Интересува ме просто от къде да го прекарам другото ще го оправя някак не е проблем....

  6. #81
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    На новото табло само клапите са с жило, там е по-лесно. А и средната конзола е една част отгоре до долу. Изглежда ще трябва да експериментираш
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  7. #82

    Default

    хмммм интересно само клапите ... амм то само да намеря как да промуша тапия модул до пепелника другото е лесно. Май ще трябва да се опитам да разглобя долната част на таблото .. кофти тръпка.. иначе става много красиво и стилно....ще го реализирам аз това нещо толкова съм му се навил. На моето табло има ако не се лъжа 2 или 3 жила само...едното е за това да нагласиш на къде да излиза въздушната струя, другото за топло-студено...и не си спомням за степените на вентилатора дали има жило. А за климатика и циркулацията в купето си е букса.
    Има ли някой който е разглобявал долната част на таблото да ми каже къде има винтове и щипки евентуално, та да не стане беля?

  8. #83
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Не ги помня всичките, но долната част излиза заедно с жабката. Абе бая разглобяване е. Почваш от пластмасите под кормилото, конзолката с врътките, после махаш пепелника и радиото. отдолу има болтове които свързват въпросната конзола с тази между седалките. Махаш декоративното покритие пред пасажера и там имаше някакви болтове, които я държат към купето. После цялото чудо излиза.

    пп:

    нещо такова се получава накрая. Тия снимки ги изрових от архива, като разглобявах навремето моя боксер.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Снимка0126.jpg   Снимка0127.jpg   Снимка0129.jpg  
    Last edited by tonov; 11-09-2011 at 23:17.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  9. #84

    Default

    Уффф уффф....като го видях чак нещо се стреснах..
    Благодаря ти иначе за снимките. Ще гледам да го поразглобя. На мен не ми трябва да го вадя цялото, просто да освободя сантиметър-два за да слезе самия модул надолу и съм копче. Мерси за помоща...другата седмица сигурно ще започна проектчето, че за тая седмица няма да ми остане време,а и трябва да си набявя няколко планки... благодаря още веднъж.
    П.п за момента нямам време да се занимавам, иначе ако разглобя така колата със сигурност ще се опитам да променя вида на таблото...може би лятото като имам време. За сега само тв-то искам да си сложа там. Поздрави !!!
    Last edited by doomy; 11-09-2011 at 23:50.

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •