Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 84

Thread: Алфа Ромео 145 1.3 боксер - малко разяснение, ако е възможно ...

  1. #31
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 12-02-2019 at 23:21.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  2. #32
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Pleven, Bulgaria
    Age
    32
    Posts
    6

    Default

    Здравейте и от мен. Също като колегата и аз съм алфист от 2 седмици, на всичкото отгоре ми е първа кола и съм млад шофьор. Та имам няколко въпроса за да не пускам нова тема и ако спамя нещо по темата на колега се извинявам. Значи взех я с неработещт шибидах. Продавача каза че само трябвало да му се смени бушона. Тъй като нищо не разбирам ако някой ми каже къде е този бушон ще съм ви много благодарен. Имам и доста други въпроси но това по нататък. А забравих да спомена Алфата е 1.3/4 Боксер '95г.

  3. #33
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Като смъкнеш таблото с бушоните да виси, бушонът се пада най-горния в дясната колонка - 30А.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #34
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Pleven, Bulgaria
    Age
    32
    Posts
    6

    Default

    Мерси

  5. #35
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    Хайде и аз да помацам малко по темата на колегата.Купих си една 145-ца с духнала гарнитура.Смених всичко необходимо ,но след като я запалих и перката(дясната) се вкючи веднага.Имаше нагоряло на клемите на реостата или както там се казваше и предполагам че заради това е била прегрята преди.Дали е датчика на перката или е нещо друго.Имала е и климатик но сега липсва радиатора.

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  6. #36
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 12-02-2019 at 23:23.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #37
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    TS е с една перка

    Моето мнение е че е залепнало някое реле. Или нещо много е омазано по инсталацията.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #38
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 12-02-2019 at 23:23.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #39

    Default

    здравейте колеги,имам алфа 145/1,3 боксер,но тази колица ме разби от разход на гориво .....горе - долу 20 на 100.ходих при един майстор ,сложихме я на комп. и се оказа-дава грешки в ламбда сонда......дайте ми съвет

  10. #40
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ами върви и на друг майстор и ако той ти каже че е от нея-сменяй.
    точка

  11. #41
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Откачи ламбдата и ако намалее разхода е от нея.На мене ми се струва, че виновника е МАП сензора.Провери Маркучето от него до колектора.Свали го и го продухай, както и виж да не се е сцепил!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #42
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Откачи ламбдата и ако намалее разхода е от нея.На мене ми се струва, че виновника е МАП сензора.Провери Маркучето от него до колектора.Свали го и го продухай, както и виж да не се е сцепил!
    На мапа на 1,3 145 няма маркуче,директно е захванат за смукателният колектор,и ако е от него електрониката веднага го хваща.

    Към колегата с боксера иди при читав майстор да ти я погледне и да ти види свещите,кабели и прочие.

    И да от забила ламбда може да гори адски много независимо как я караш или пък обратното супер малко ,но пък не върви зависи как е зациклила.

  13. #43
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    На мапа на 1,3 145 няма маркуче,директно е захванат за смукателният колектор,и ако е от него електрониката веднага го хваща.

    Към колегата с боксера иди при читав майстор да ти я погледне и да ти види свещите,кабели и прочие.

    И да от забила ламбда може да гори адски много независимо как я караш или пък обратното супер малко ,но пък не върви зависи как е зациклила.
    Абе на тия дето ги гледах си беше баш като на моята, ама верно бяха 1,6 боксери, та може и аз да бъркам, ама тоя разход ми мирише на МАП.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #44
    Младши алфист Nikola_ss's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    15

    Default ПРОБЛЕМ

    Здравейте, виждам че форума е стар но ще си позволя да пиша тук и се надявам някои да ми отговори на въпросчетата! И аз имам 145 1.3 BOXER, и също се оплаквам от висок разход на гориво около 14/100 градско.Смених ламбда сонда смених свещи и кабели и няма разлика и сега за първи път чувам за този МАП сензор.Въпросите ми са какво представлява тои и къде точно се намира на тази кола, скъп ли е как влияе на разхода? моята Алфа когато е студена предимно сутрин като я запаля и ако не и дам газ изгасва и е така докато не вдигне поне 10C, прекъсва доста въпреки че е с нови свещи кабели и сонда и е минала диагностика (уш нама грешки в компа), мирише много на суров бензин и патка от гърнетата които също са нови. Какво още трябва да сменя че да се оправи? Възможно ли е да е от този МАП сензор? БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!
    Last edited by Nikola_ss; 20-10-2010 at 23:31.

  15. #45
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Привет. И аз малко да попитам нещо в темата на колегата . Има ли разлика в радиаторите на 1.7 16в и 1.3 боксер ( за 145 ) Че моята е 1.7 ама радиатора ми тече , а от старата ми 145ка имам читав радиатор. Благодаря .

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •