Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 84

Thread: Алфа Ромео 145 1.3 боксер - малко разяснение, ако е възможно ...

  1. #16
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by doomy View Post
    Благодаря колегиииии номера с шкурката свърши страхотна работа използвах водна шкурка най-ситната мисля,че е 200 заглади се идеално чакам части да дойдат в понеделник (лагерите) и ще я събирам да видим какво ще стане и ще пиша много ви благодаря още веднаж,че ми помогнахте страхотни сте
    Колега силно ти препоръчвам някой с микрометър да ти замери шийките и да проверите елипсата на вала за да няма после скоропостижен рев Тая работа с шкурката се прави когато вала и лагерите са само леко наранени
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Колега силно ти препоръчвам някой с микрометър да ти замери шийките и да проверите елипсата на вала за да няма после скоропостижен рев Тая работа с шкурката се прави когато вала и лагерите са само леко наранени

    ахаа ясно амммм днеска ми пристигнаха лагерите не са скъпи 29 лева някакви немски са, амм иначе ще пробвам утре как ще е , защото днес вече е касно пък и пробката на картера ми е счупена(мисля,че го бях споменал) таа ще ходя да ми правят нова...за вала... по самия вал нямаше мн поражения... и крайна сметка се реши да се пробва така....и ако стане същото ще сваля вала и ще го дам за шлайфане и полиране или направо ще търся друг вал.
    аа може ли да ми кажете какво масло е хубаво да се сложи на алфата ?? защото на едното место ми казаха СЕЛЕНИЯ голд ,а на едно друго место ИГЪЛ ли нещо такова ,което било специално за италянски коли?

  3. #18
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Е то теми има много,ама кой да чете!За твоята Селения Голд или Аджипт 10-50.Всичко друго са безмислени компромиси!Разбира се и по-добрите от голда Селении!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #19
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    Аз карам със Селяния 20К и съм доволен. не ми прави впечатление да ми го гори и се държи доста добре мотора. предишният собственик също я е карал с такова масло и затова и аз продължих с него
    а вече кое е по-доброто межди Селения Голд и Селения 20К не мога да кажа. колегите ще кажат
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  5. #20

    Default

    мхмм ясноо аз информативно питам, защото на 2 места ми казаха 2 различни неща едното беше селения голд (при нас литъра е 14 лева), а другото беше Игът или нещо от тоя сорт
    така сега на моята тема за вала .... днеско сложих новите лагери,който пристигнаха вчера вечерта, сложихме всичко и О УЖАС !!! пак има тракане ... не е много, но го има (бях длъжен да опитам с шкурката поради ред причини, който мисля да ви спестя) тааа казаха ми да покарам малко без да я юркам за да легнат новите лагери, ма не ми се вярва да има някакъв ефект...ЩЕ ТРЯБВА ШЛАЙФАНЕ ... тук имам един много важен въпрос към Вас колеги....: Как най-лесно да сваля вала? (алфа 145 1.3 боксер 1995 година) казаха ми, че трябвало да се свалят фарове. мигачи, брони, радиатор за климатика, радиатора за антифриза, да се свалят също и съединител и полуоски всичко, това ли е начина или има и по-лесен, защото най-не ми се иска да пипам радиатора на климатика дайте ми малко акъл моля ви

    П.п забелязах, че оборотите ми играят малко и понякога падат и колата изгасва и после пали трудно (дали това е от коляновия вал??) и още нещо днес на няколко пъти ми се случи като навия пален ляв волан и колата изгасва .. сваля оборотите и гасне ??? ?!!! ???
    Last edited by doomy; 29-12-2009 at 19:17.

  6. #21
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Сигурен ли си,че сте сложили правилните лагери,защото вала може да е бил шлайфан,а вие да сте сложили нормални.Свали картера и провери това.Тракането може да е и от повдигачите на клапаните,разпределителните валове,както и да звънти от счупени сегменти,което си е почти сигурно!
    С една дума ,най-добре свали мотора,вземи си сет гарнитури,сегменти и си ремонтирай мотора.Сваля се сравнително лесно.Сваляш радиаторите,като тоя за климатика само провисва.Сваляш фаровете и предната греда и мотора излиза лесно,без да пипаш скоростната кутия и полуоските!Ремонтираш си и главите,като повдигачите задължително ги разглобяваш и почистваш!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Сигурен ли си,че сте сложили правилните лагери,защото вала може да е бил шлайфан
    дам сигурен съм вала не е шлайфан до сега .... амм нещо което забелязах и ми направи впечатление, е че явно боксерите го имат това нещо изгледах сума клипове на алфи боксер и се чува едно леко почукване същото като при мене ма може и да си въобразявам или алфите да са като моята аммм а някой може ли да ми каже за оборотите нещо защо играят? (като го направи това е в градницата 900-1100-1200-500 и гасне... и като навия пален ляв волан понякога пак гасне???

  8. #23
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    това чукане може да е от гарнитура на изпускателния колектор. оборотите играят и колата гасне вероятно заради моторчето за празен ход. иначе най добре да се отвори двигателя, мордохай е казал как се сваля.
    точка

  9. #24
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by doomy View Post
    дам сигурен съм вала не е шлайфан до сега .... амм нещо което забелязах и ми направи впечатление, е че явно боксерите го имат това нещо изгледах сума клипове на алфи боксер и се чува едно леко почукване същото като при мене ма може и да си въобразявам или алфите да са като моята аммм а някой може ли да ми каже за оборотите нещо защо играят? (като го направи това е в градницата 900-1100-1200-500 и гасне... и като навия пален ляв волан понякога пак гасне???
    Няма такова нещо. Изряден боксер на място почти не се чува как работи. Цъка като часовник, което е звукът от дюзите. Не трябва и да се клати.

    Всякакво клатене, или странични шумове говорят за нередност.

    За клатенето на оборотите - огледай всички вакуми - да не си разкачил нещо, или да се е спукал някой маркуч. Следваща стъпка е почистване на моторчето за празен ход.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  10. #25
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Всичко е много лесно ма от експерименти както виждате мотора е стегнал яко щом и гасне вече работата е ясна шкурката при разтропани лагери води до нов вал дано да излезе на някой ремонт, на всичкото отгоре никой не мери вала никой не мери налягане на маслото абе въобще весела работа
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #26

    Default

    здравейте отново колеги да подновя малко темата та...
    пременивайки през какви ли не перипети най-накрая се стигна до шлайфане на вала ( излезе на 1-ви ремонт) сабрах колата запалих я всичко точно обаче тука идва проблема и ВЪПРОСА или по-точно ВЪПРОСИТЕ ми
    1. Значи сабрах колата запалих я и няма лопане няма тропане нищо,но качвам се в колата и какво да видя. Стрелката за температурата. Значи като дам на контакт стрелката скача на 120 градуса(а колата е студена) след като запаля колата стрелката слиза на веднага на 50-60 градуса и не марда нито нагоре нито надолу, а колата загрява даже се включваха и изключваха перките на радиатора (защото колата работи кам 1 час на место) и нямаше проблем, но стрелката показваше това. Имате ли идея от какво може да е ?????
    2. Значи на бензин колата няма никакъв проблем, но като превключа на гас и като загрее колата след като я изфорсирам не задаржа ниски обороти и направо гасне (това само на гас го прави на бензин няма проблем) от какво може да е това??? (газовата е лавато забравих да поясня)
    надявам се на отговори защото в понеделник ми предстои пътуване и колата ми трябва имам роднина майстор,но както се оказа ОТ РОДНИНА ПОМОЩ НЕ ЧАКАЙ, вече 2 месеца го чакам да се накани имате ли идей колеги ??? коля помагайте.....
    (п.с колата е алфа 145 1.3 боксер 1995 година бензин-гас)
    Last edited by doomy; 20-03-2010 at 19:11.

  12. #27
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    По точка първа:май си объркал кабелите на датчиците!!
    По точка втора:Първо си провери вакуумите!Ако са наред минаваме към регулиране ха газовата.Бронзовата врътка я навиваш до край и я отвиваш с половин-един оборот!Палиш мотора и започваш с пластмасовата,дето е на изпарителя да навиваш или да отвиваш,до като намериш стабилни обороти.Минаваш колата на бензин и като се стабилизират оборотите на празен ход, вадиш щепселното съединение на моторчето за празен ход.Идеята е то да не се ебава.Пак минаваш на газ и търсиш най-добрите обороти и започваш да навиваш пластмасовата врътка,до като оборотите станат като тия на бензин.После слагаш някой в колата да ти задържи мотора на 2500-3000 оборота и след като ги задържи, да не мърда повече педала.С врътката на маркуча за газта регулираш така,че когато навиваш има един момент,при който оборотите започват да падат.Точно там е истината.Ако отвиеш повече тоя клапан,ще върви малко повече,но нашите кочини имат свойството да гърмят яко с обогатене смес и то без да са виновни кабели и свещи!
    Пак повтаряш реглажа за празния ход,защото той вече ще е мръднал и си готов.Закачаш само щепсела на моторчето за празен ход и си свиркаш!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #28

    Default

    благодаря много за отговора амм по точка 2 ми стана ясно разбрах(ам само да кажа ,че когато е студена и на гас и на бензин даржи 900 оборота стабилно,но когато загрее стабилни обороти даржи само на бензин а на гас като я изворсирам и изгасва реглажа ще го спаси това така ли? ако е така утре ще се помача ако не я карам директно на газаджия да я прави ,че е мн кофти така), но около точка 1 имам неяснота, значи от самия радиатор има 1 кабел за перката (нали е с 2 перки) от др страна има др кабел пак за парката мисля и 2 за термостата ли какво е (долу в дясно на радиатора като застана с лице кам колата) кабелите там са всащност букси като 2-та са с по два амм пинове ли как се казват др не могат да се обаркат пробвах размених ги и пак същото на самия радиатор в средата (горе) има 2 жици ,който са с обувки и тях въртях суках,акомулатора разкачах Не,Не и не....Къде бъркам???
    Last edited by doomy; 20-03-2010 at 20:54.

  14. #29
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Бъркаш датчика. Изобщо не е на радиатора, а на блока на мотора. По спомени беше от лявата страна гледано отпред.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  15. #30
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Бъркаш, защото по радиатора са кабеляците за датчика за перката, а за температурата е на мотора, около термостата в дясно от динамото!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •