Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 84

Thread: Алфа Ромео 145 1.3 боксер - малко разяснение, ако е възможно ...

  1. #1

    Default Алфа Ромео 145 1.3 боксер - малко разяснение, ако е възможно ...

    Здравейте колеги,
    от 2 дни съм собственик на Алфа Ромео 145 1.3 боксер Колицата е Страхотна , много ми допада и много и се радвам,но имам някой малки въпросчета
    какво трябва да има на това место (вляво от часовника) и как да го разглобя това нещо за да го погледна ??
    др ми въпрос е свързан със стъклата: значи прозореца на шофиора се сваля добре,но качването му е малко трудно и не става плавно,а също така и стъклото до шофиора не се контролира от бутона на шофиорската врата какъв може да е проблема и как да го оправя??
    имам и последен въпрос може да ви се стори глупав,но все пак ще го задам...значи предполагам,че оцветената в черно част са къси светлини,а в червено дълги светлини,нали така? а какви крушки се слагат на късите,защото като взех колата нямаше никакви крушки,а и с къси светят и габаритите,който са СИНИ на цвят....ще имам ли проблеми с органите на реда???? благодаря ви предварително
    а самата кола е това: забравих да спомена ,че е 1995год. производство
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Изображ.jpg   Изображ1.jpg   Изображ.213.jpg   Изображ.215.jpg   Изображ.214.jpg  

    Last edited by doomy; 14-11-2009 at 01:31.

  2. #2
    започва да се пристрастява gaboo's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    88

    Default

    Честито колега! И при мен в прозорчето до часовника няма нищо. При по-новите модели играе роля на датчик и показва , ако има отворена врата , но при нас тази екстра липсва. Иначе и аз съм със сини габарити и досега не съм имал проблеми с това , но мисля да ги сменям , че нещо не ме кефят. Струват около 1 -2 лв.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer 95'EX
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98'
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 04'

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Честита придобивка

    Квадратчето е за т. нар. чек-панел, който индикира за отворена врата. Имат го колите с по-високо ниво на оборудване. При тях това до него, което при теб само имитира копче, служи за отваряне на багажника.

    За стъклото - трябва да свалиш корите и да почистиш и смажеш механизма за вдигане.

    Бутоните също се ремонтират, имаш лоши контакти в бутона за управление. Съвсем наскоро имаше тема за почистването, потърси я.

    Къси и дълги са с еднакви крушки - Н1.

    На габаритите е добре да си сложиш нормални крушки, или поне БЕЛИ светодиоди, за да нямаш проблеми с КАТ
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Колега, честита придобивка и от мене, много безаварийни км с нея. А по въпросите колегата Тонов даде изчерпателни отговори.
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  5. #5

    Default

    Благодаря на всички ,който се отзоваха много съм Ви благодарен.Ще проверя нещата тея дни и ще пиша за резултата

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Europe
    Posts
    13

    Default

    Ей, колега да ти е честита много е хубава твоята италианка! По въпроса с бутоните....при мен това панелче показва дали има отворена врата /както са го обяснили колегите/.
    Леко и безаварийно каране!


    Last edited by SupernovaDY; 20-11-2009 at 16:35.

  7. #7
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Честито и от мен ,колега!
    Ще караш най-щуравия боксер!
    Малко слабичък в началото,но после се развихря,а и търпи най-много тормоз!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #8

    Default

    Благодаря колеги а да попитам още нещо....някой може ли да ми каже къде се намира буксата за диагностика на колата ? като отворя капака на двигателя има една букса в ляво опитахме се да свържем компютъра ,но каза ,че няма вразка с блока на двигателя,в програмата аутодата дава буксата за диагностика да е ВДЯСНО а там не видях такова нещо...искам да проверя колата.защото харчи прекалено много за няма и 200 километра ми изгоря почти половин резервоар без малко и то само изван градско при скорост 80 до 110-120......вярно,че саединителя е за смяна,но мислите ли,че ще се оправи след смяната му ? някой ми беше казал,че алфата му била натрупала грешки и му харчела по 15-16 на 100 ,но след изчистването на грешките разхода спаднал на 8-9 (не разбрах за градско или изван градско става въпрос)
    и да попитам колегите с такива алфи как стой въпроса с газовите уредби ??? че мисля да слагам една 30 литрова ботилка ????? ще съм ви много благодарен ако ми помогнете.
    Колата е алфа ромео 145 1.3 боксер 1995 година

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ако казваш,че ти е изгоряла под 20 литра за 200 километра,все още не си на нивоАко е повече от 20 литра си първо за един добър оглед на вакуумните маркучета по всмукателния колектор.Провери ги всичките!Най-вече на МАП сензора.После диагностика!
    Боксера понася сравнително лесно обикновенна газова уредба!Не е претенциозен!
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #10

    Default

    да споделя мъката си колеги случи се голяма трагедия за мен вторник около 4-5 часа следобед разхождайки се из града колата почна да "чука" всеедно е трактор от тея най-старите и се почна едно разглабяне...не ти ауспуси,не ти гредички, не ти фарове,не ти кори (тея под калниците), и ето ти първия проблем предишния собственик явно мн ,мн не се е грижел за колата,пропката за източване на маслото СОЛ не може да се отвие ,айде сваляне на картер...и за да се види проблема ,оказа се лагерите на биелата (май така се казват не сам много на ТИ) единия почти строшен имаше даже стружки в картера както и да е от там обаче има стружки залепени по коляновия вал и ще се наложи или полиране или шлайфане....въпроса ми е как най-лесно с най-малко разкачане да сваля коляновия вал...необходимо ли е да свалям и бронята, и маска и радиатори и скорости и прочие ??? и втория въпрос каква е тая броня забога ...някой може ли да ми каже как се развиват двата странични болта в средата на бронята(става въпрос там където прави извивката към калника) никакво место няма има някаква правоагална "шайба" която се върти и няма отвиване нито контра мога да сложа нито нищо има ли някакъв Чалъм??
    Благодаря предварително и моля за възможно по-скорошни мнения,защото работата ми е мн спешна
    Благодаря Ви!!!


    П.п По въпроса със съединителя.....Всичко беше каша лагера заяждаше и пластините мисля на претискателния диск бяха почти "изядени" вече всичко е сменено огледален,претискателен , феродов диск и лагер (пален комплект)
    Last edited by doomy; 24-12-2009 at 00:17.

  11. #11
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ако са само биелните лагери,няма нужда да сваляш мотора.Прави се на място.Парченцата се отстраняват с малка отверка,а после местата се полират с шкурка.Всичко това.при положение,че вала не е износен или надран сериозно.Необходимо е да прегледаш и основните лагери.Ако има поражения и по тях-сваляне на мотора и шлайфане!
    Гадните гайки се опитай да ги захванеш с клещи тип гарга или малък Френски ключ!Чистенето на цедката и маслената магистрала си е задължително.Малки парченца ще има навсякъде по мотора!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #12
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by doomy View Post
    да споделя мъката си колеги случи се голяма трагедия за мен вторник около 4-5 часа следобед разхождайки се из града колата почна да "чука" всеедно е трактор от тея най-старите и се почна едно разглабяне...не ти ауспуси,не ти гредички, не ти фарове,не ти кори (тея под калниците), и ето ти първия проблем предишния собственик явно мн ,мн не се е грижел за колата,пропката за източване на маслото СОЛ не може да се отвие ,айде сваляне на картер...и за да се види проблема ,оказа се лагерите на биелата (май така се казват не сам много на ТИ) единия почти строшен имаше даже стружки в картера както и да е от там обаче има стружки залепени по коляновия вал и ще се наложи или полиране или шлайфане....въпроса ми е как най-лесно с най-малко разкачане да сваля коляновия вал...необходимо ли е да свалям и бронята, и маска и радиатори и скорости и прочие ??? и втория въпрос каква е тая броня забога ...някой може ли да ми каже как се развиват двата странични болта в средата на бронята(става въпрос там където прави извивката към калника) никакво место няма има някаква правоагална "шайба" която се върти и няма отвиване нито контра мога да сложа нито нищо има ли някакъв Чалъм??
    Благодаря предварително и моля за възможно по-скорошни мнения,защото работата ми е мн спешна
    Благодаря Ви!!!


    П.п По въпроса със съединителя.....Всичко беше каша лагера заяждаше и пластините мисля на претискателния диск бяха почти "изядени" вече всичко е сменено огледален,претискателен , феродов диск и лагер (пален комплект)
    А защо ти е да ги сваляш? Ако правилно съм се ориентирал за мястото, там бронята е на шлиц, има канал и просто се издърпва напред след като си развил всички останали болтове.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  13. #13

    Default

    благодаря много за отговорите...за бронята хахах осъзнах го ,но след като вече бях скъсал единия "болт" хахаха нищо здраве да е нека да ми е за урок за вала ще го погледна ако найтисна става така да се направи ще е още по-добре ,а с каква шкурка е хубаво да се направи???? иначе само това е лагерите и парченцата по вала до колкото знам ,така ми казаха поздвари на Всички и ВЕСЕЛА КОЛЕДА и приятно посрещане на Новата 2010 Година !!!

  14. #14
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by doomy View Post
    благодаря много за отговорите...за бронята хахах осъзнах го ,но след като вече бях скъсал единия "болт" хахаха нищо здраве да е нека да ми е за урок за вала ще го погледна ако найтисна става така да се направи ще е още по-добре ,а с каква шкурка е хубаво да се направи???? иначе само това е лагерите и парченцата по вала до колкото знам ,така ми казаха поздвари на Всички и ВЕСЕЛА КОЛЕДА и приятно посрещане на Новата 2010 Година !!!
    С колкото се може по-тънка,колега!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #15

    Default

    Благодаря колегиииии номера с шкурката свърши страхотна работа използвах водна шкурка най-ситната мисля,че е 200 заглади се идеално чакам части да дойдат в понеделник (лагерите) и ще я събирам да видим какво ще стане и ще пиша много ви благодаря още веднаж,че ми помогнахте страхотни сте
    Last edited by doomy; 27-12-2009 at 23:53.

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •