Results 1 to 15 of 35

Thread: Така наречения oil heat exchanger

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Така наречения oil heat exchanger

    ......предполагам знаете коя джаджа е, снимал съм го свален по долу в мнението......
    От доста време ми е трън в очите, и мисля да го отстраня от служба......доколкото ми стига логиката, в едната тръба влиза вода от блока на двигателя, която се загрява по бързо от маслото при стартиране на двгто, преминава през оребренията във въпросната джаджа, и в началото помага за по бързо стопляне на маслото.....или поне така мисля......водата после влиза в долен отвор на термостата, който я вкарва в блока докато все още е затворен........значи при 4000обм задържани при 30 мин работа на двг на прав път, при външна темп 10 градуса, температурата на водата ми е 88-92 градуса, а на маслото не качва над 81.......това при положение че водата по горната логика минава през онова, през което минава и маслото докато обхожда масления филтър......значи излиза че водата отдава топлина на маслото......ся не знам как е по добре, но масълцето е основното плацикащо се нещо в двигателя, екуто не взима инфо и от него за темп на двг, и съответно да дава по богата смес ако е студено, за разлика от водата......кои знае какви негативни ефекти от това маслото да е с 5-10-15 градуса по студено не виждам при загряла вече кола, затова мисля да го махна, тъй като имам какво да сложа на негово място, за да се хваща филтъра както досега.......

    Някакви мнения За и Против операцията?????

    Предполагам че няма да е приятно за двг ако маслото стопля една идея по бавно поради липсата на вода която стопляйки се по бързо да му отдава температура, но аз избягвам да юркам над 3к обм поне 15-20 мин след като запаля колата......но пък водата ще стопля една идея по бързо, което е по добре......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_4019.jpg   IMG_4020.jpg  
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 13-11-2009 at 19:33.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •