Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Тече масло от семерингът на вала....

  1. #1
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default Тече масло от семерингът на вала....

    Колеги заслужава ли си да я карам в сервиза и да свалят съединител и всичко останало заради теч-а които имам

  2. #2

    Default

    Зависи колко тече, ако капе по малко може да изкараш известно време така и да смениш семеринга, когато сменяш съединителя. Ако тече много може да ти омаже съединителя и ще се принудиш да го смениш.
    В общи линии ти си решаваш в зависимост от парите, но личният ми опит показва, че е по-добре да се оправят такива течове навреме.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  3. #3
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default .

    да но да сменям съединителя само защото трябва да се разглобява....незнам кви цени ще ми кажат

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    неможе ли само да се оправи теча без да се бара съединитела ако с работи?

  5. #5
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Сигурен ли си,че е от задния симеринг теча.Да не е между картера и блока.Ако е от симеринга,ще почне да ти приплъзва съединителя и така или иначе,ще трябва да го отвориш.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #6
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default .

    някой правил ли е тази гимнастика ако може да ме ориентирате с цени...

  7. #7
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Ами те семеренгите или тапите (при бензинките) са евтина работа - няколко лв., ама труда е много, защото трябва да се свали скоростната кутия, ама за да я свалипш, трябва да се свали моста, откачи хидравликата и т.н. Тоест процедурата е същата, като смяна на съединител, или казано в цифри някъде към 150-170лв.
    Все пак кажи каква ти е колата (дизел или бензин) и колко и откъде ти тече, защото например при JTD-а е нещо съвсем нормално това отдолу да ти е омаслен картера и при тях само може да се намали, но не и напълно да изчезне. Освен това мокри и от щеката и от плочката за масления филтър. Виж пре бензинките трябва да е сухо. Огледай го добре отдолу мотора. Където има теч (и трябва да се притесняваш) метала е чист - защото маслото достатъчно много тече, че го измива. А там където е само омаслено (изпуска по малко) и не трябва да те притеснява е черно - масло покрито с пахоляк
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  8. #8
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default :)

    значи колата е 1.6 120hp наскоро я взех сменях биелни лагери и приятеля дето ми ги сменя каза че от там ще капе и наистина сега като спра може и да не капне цял ден но може и да направи малка локвичка....

  9. #9
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Все пак кажи каква ти е колата (дизел или бензин) и колко и откъде ти тече, защото например при JTD-а е нещо съвсем нормално това отдолу да ти е омаслен картера и при тях само може да се намали, но не и напълно да изчезне.
    Сори колега,но с това не съм съгласен.Имам и доказателство в гаража.

    Като сте я разхвърляли един път и сте видели проблема,що не си поиграхте още и да го оправите?
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #10
    Alfa tifosi yori's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Хасково,София-Дружба 1
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Все пак кажи каква ти е колата (дизел или бензин) и колко и откъде ти тече, защото например при JTD-а е нещо съвсем нормално това отдолу да ти е омаслен картера и при тях само може да се намали, но не и напълно да изчезне.
    Е колега,аз не съм съгласен с това и ако може да обясниш логиката каква е да се прави мотор,който отнякъде ще пуска или ще тече масло?Щом тече,капе или тай значи има нещо за смяна,ако не е така ме извинете.
    Alfa Romeo 147 JTD '01


  11. #11
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    ОК колега, просто споделям какво съм видял, а подробностите с обяснението защо е така не са мои и ми ги даде моя майстор (който между другото поддържа колите на доста хора в този форум), в думите на който нямам причина да се съмнявам. Както и да е, не обвързвам никой с моето мнение и се радвам, че има колеги с абсолютно безпроблемни в това отношение коли. Дай боже повече да са така.

    Колега vladeto_, не видях от къде си, ама ако си от София погледни в техническия раздел сервизите и отиди, защото това не е нормално да има локвичка под колата ти. Едно е омаслен мотор, съвсем друго е течащ.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  12. #12
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    погледни в техническия раздел сервизите и отиди, защото това не е нормално да има локвичка под колата ти. Едно е омаслен мотор, съвсем друго е течащ.
    Подкрепям на 100%.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by vladeto_ View Post
    Колеги заслужава ли си да я карам в сервиза и да свалят съединител и всичко останало заради теч-а които имам
    Абсолютно си заслужава......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #14
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Да караш така е само удължаване на агонията и излишни пари за масло. Освен всичко непрекъснато трябва д аследиш да не останеш без масло. Все едно парите ще ги дадеш. По добре спести гореописаните. Аз лично имах подобен случай преди месец и го реших така.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  15. #15
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default ...

    подобен проблем това значи ли че и съединителя си сменял при тази процедура.....

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •