Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 55

Thread: Check за изгоряла крушка

  1. #1

    Question Check за изгоряла крушка

    Здравейте колеги,
    Нещо не намерих подобна тема ( като изключим една от 2005-та в форума за 155-ците ).

    Та имам следния проблем:

    При загасени светлини , ми свети чека. Нямам нищо изгоряло - крушки на номера,габарити,стопове и т.н.
    Когато светна габарита - чека изгасва. Това е всеки път без промяна.

    Та въпроса е от какво може да е това?
    От различни крушки и т.н. може ли да е?

    Доколкото знам, този чек не проверява къси / дълги светлини и предполагам, ако реша да сложа ксенон, няма да има проблем, нали?

  2. #2
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Приятел ако ксенона е читав не трябва да свети чека! Вс друго е ниско-качествено. За чека, провери вс, свтваш габарита на запален двг и обикаляш колата и проверчваш, на мен ми светеше чека само като натисна спирачката, грушката за габарит е с две жички при мен, за габарит и за стопа. Провери вс, накарай някой да натиска докато ти следиш отзад как е, виж в купето, габаритите, отстрани на калниците, за маглата отзад, абе всичко. Успех

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #3
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Интересно как така свети при изключени светлини. Нормално светва на контакт и изгасва. Като включиш на габарити свети, ако имаш проблем по някоя от крушките. А за ксенони нямаш никакъв проблем. Фаровете не се проверяват от компютъра. Аз лично съм с ксенони на късите и на фаровете за мъгла. На дългите нямам нужда, а и имах идея да ги правя на дневни светлини. И тва дали е качествен или не, няма отношение към проблема. Чековете мерят консумацията на дадена верига, като тази на фаровете не е между тях. Сигурно трябва страшни смущения да вкарва, че да се обади някоя система.
    Last edited by Panchev; 12-11-2009 at 12:15.

  4. #4

    Default

    @rusiq86 - оценявам желанието за помощ, но ВЪОБЩЕ не четеш какво съм писал...

    @Panchev - Чека до колкто знам обхваща - габарити + спирачки. Така че според мен, единствения вариант да свети при изгасени светлини, е ако има изгоряла крушка на спирачките... а не е в моя случай...

    Какво да проверявам ?

  5. #5
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by cyberhill View Post
    Така че според мен, единствения вариант да свети при изгасени светлини, е ако има изгоряла крушка на спирачките...
    Аз все си мисля, че ако имаш изгоряла крушка на спирачките, чекът ще светне, когато натиснеш педала. До този момент веригата на стоповете не е активна и гадината няма как да знае каква ще й бъде консумацията. Дано да не бъркам! Не се сещам какво би могло да се чеква при изгасени светлини, което пък да е ОК при запалване на габаритите. По принцип уредите по таблото имат лампи, които светят и без габарити, но не вярвам да се чекват. Това би обяснило обаче защо изгасва чека при запалване не фаровете -консумацията на лампите по таблото е нищожна, в сравнение с консумацията на габалитите. Говоря напосоки обаче! Просто разсъждавам.

  6. #6
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Може да е от различни крушки на габаритите. Другия вариант е крушката на стоп/габарит. Третия вариант е да използваш по-умело търсачката,че има 50 теми и да не се държиш надменно с колегите като им викаш! Ако не ме разбираш какво съм написал, прочети правилата на форума ,за да ти стане ясно!

  7. #7
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    пич няма кво да ти изгори ако не светнеш габаритите или фаровете, едно и също е. Ако си с лед крушки някъде е възможно и от това да е. Но щом запалиш светлините и не свети не виждам проблема, чека може да си проверява няколко сек. Вътре в таблото съм имал изгорели крушки и никога не свети чек, че и то при загасени светлини.
    Last edited by rusiq86; 12-11-2009 at 23:26.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  8. #8

    Default

    Колега провери дали ти свети слабо някой от задните габарити при изгасена кола. По-лесно ще го видиш на тъмно защото свети съвсем слабо...

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Да се огледат всички крушки да няма някоя почерняла. При мен така имаш крушка на стопа почерняла, но свети. И свети и чека като натисна спирачка. Уж свети, а чека и той свети. Смених я с нова и няма грижи.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Той колегата не вярвам да се държи надменно, а се ядосва, щото е убеден, че не му четат писаното! А чека му свети при изключени светлини -това е невероятното. Каквито и светлини и крушки да има, сини, бели, изгорели, те не се чекват до момента, в който не запалиш лампите! Освен в началото на контакт, ама чека после си гасне. А щом пък загасва при включване на габарити, значи лампите са му ОК.

  11. #11
    Запален алфист краси's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    110

    Default

    Да не е крушката в жабката или на огледалцето на сенника ....
    Alfa 156 2.4 JTD
    Honda CBR600RR 2008

  12. #12
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Тук сме се събрали да си помагаме кой, с каквото може.На мен това ми беше първото нещо което ми мина през главата като прочетох мнението/критиката, но пак се почна със спама! Дано се открие проблема!

  13. #13
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by краси View Post
    Да не е крушката в жабката или на огледалцето на сенника ....
    Тези неща си имат отделни копчета, от които се включват и не биха могли да бъдат проверявани. Което ме навежда на мисълта да не би някое от тези копчета да не е наред (респ. включено), а съответната лампа да е изгоряла и това да е причината. Естествено, ако този лампи се чекват!

  14. #14

    Default

    Хм... ако проверява лампата над сенника на пътника до шофьора, е възможно... защото със сигурност не работи нещо самото ключе и не знам евентуално може да окъсява нещо...
    Силно се съмнявам да се чекват, но ще го проверя, знае ли човек. В книжката не пише че се проверяват...

    Казаха ми че има проблем, когато крушките са с различни ватове примерно, възможно е както каза и колегата, ако е проблемна самата крушка. Но странното тук е че свети при всичко изгасено. И да карал съм ТИПО едно време и при изгоряла крушка на спирачките, светваше моментно , при затваряне на веригата...

    П.С. Ако съм обидил някой, се извинявам, но все пак съм описал някакви положения в които - работи/неработи.

    П.С.2 - Сега поне ми напомня да си включа фаровете
    Last edited by cyberhill; 12-11-2009 at 13:16.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by cyberhill View Post
    Хм... ако проверява лампата над сенника на пътника до шофьора, е възможно... защото със сигурност не работи нещо самото ключе и не знам евентуално може да окъсява нещо...
    Силно се съмнявам да се чекват, но ще го проверя, знае ли човек. В книжката не пише че се проверяват...

    Казаха ми че има проблем, когато крушките са с различни ватове примерно, възможно е както каза и колегата, ако е проблемна самата крушка. Но странното тук е че свети при всичко изгасено. И да карал съм ТИПО едно време и при изгоряла крушка на спирачките, светваше моментно , при затваряне на веригата...

    П.С. Ако съм обидил някой, се извинявам, но все пак съм описал някакви положения в които - работи/неработи.

    П.С.2 - Сега поне ми напомня да си включа фаровете
    Чека не проверява крушки в интериора. Провери каквото съм ти написал по-горе...

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •