Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Това на снимката катализатора ли е?

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default Това на снимката катализатора ли е?

    извинявам се много но изчетох сички теми за катализатори и отидах да снимам под колата. това ли е катализатора или не съм разбрал правилно. освен това не видях тема в която някой с дизелова алфа си е махнал катализатора и е дал мнение има ли разлика.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC01206.jpg  

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    извинявам се много но изчетох сички теми за катализатори и отидах да снимам под колата. това ли е катализатора или не съм разбрал правилно. освен това не видях тема в която някой с дизелова алфа си е махнал катализатора и е дал мнение има ли разлика.
    Мда това е катализатора а аз знам поне няколко човека без катализатор на дизела ама как да е. Колата може да се отпуши но съсвем леко и може леко да стане по шумна
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    ам тя и без тва не си е много тиха

  4. #4
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    Да това е катализатора. Аз като го махнах усетих разликата. Аз сложих тръба на негово място и не ми направи впечатление да е по-шумна

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    Quote Originally Posted by fnt View Post
    Да това е катализатора. Аз като го махнах усетих разликата. Аз сложих тръба на негово място и не ми направи впечатление да е по-шумна
    бая разлика ли има. промени ли се нещо друго? например пушенето. а и на колко км ти е колата

  6. #6
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    Това беше на предишната ми Алфа. Може би малко припушваше, но само като я настъпвах. беше на около 150х км. Но разлика имаше определено в ниските. А дали ще е с тръба или със заместител на катализатора няма разлика при JTD-то.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails o633531979831375000.jpg  
    Last edited by fnt; 10-11-2009 at 21:12.

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    може ли просто да се изтърбуши катализатора и да се монтира празнато му гърненце?

  8. #8
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    Защо искаш да правиш тази процедура? Направо го махай. Това е моя съвет.

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    ми незнам при кой да ида да ми сложи тръба

  10. #10
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    Навсякъде където правят гърнета

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    всъщност зора ми е да няма катализатор но да си стои гърненцето за да изглежда че имам. се пак сме в европейския съюз

  12. #12
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    всъщност зора ми е да няма катализатор но да си стои гърненцето за да изглежда че имам. се пак сме в европейския съюз
    Никой никъде няма да ти гледа под колата или ще ти дава да попълваш клетвена декларация за катализатора
    Ще ти боднат газанализатора и толкова

  13. #13
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    На чипосаните, се маха катализатора. Разлика има във вървежа и както се изразява моя майстор - като го махнеш, под капака идват още няколко кончета. Няма разлика в шума със и без, или поне не съм усетил на няколкото алфи, които карах. Все пак при дизела не е като при бензинките. Единствено ми се срува, че припушват повече, но това може да се дължи и на това, че тези, които бяха без катализатор бяха и чипосани. Ако смяташ да го махаш - действай смело. Ще останеш доволен. Поне аз смятам така да направя, като успея да си избера моя дизел
    Last edited by AlfaMan; 10-11-2009 at 22:57.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  14. #14
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    всъщност зора ми е да няма катализатор но да си стои гърненцето за да изглежда че имам. се пак сме в европейския съюз
    Аз бях колега така и зънтеше повече,но всепак съм бензин,както каза фнт махай го това и ти можеш да си го направиш.Аз го направих със стъба само на мястото на катализатора като му отрязах фланците и сложих парче ф60 около 60см ако несе лъжа обикновенна тънкостенна тръба и нямам проблеми.

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    На чипосаните, се маха катализатора. Разлика има във вървежа и както се изразява моя майстор - като го махнеш, под капака идват още няколко кончета. Няма разлика в шума със и без, или поне не съм усетил на няколкото алфи, които карах. Все пак при дизела не е като при бензинките. Единствено ми се срува, че припушват повече, но това може да се дължи и на това, че тези, които бяха без катализатор бяха и чипосани. Ако смяташ да го махаш - действай смело. Ще останеш доволен. Поне аз смятам така да направя, като успея да си избера моя дизел
    В шума колега при мен имаше огромна ралика цялото боботене исчезна на задното гърне и звука се промени.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  15. #15
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Това не е само катализатор,шева който е по средата разделя катализатора от първото гърне,отпред е к-ра,а от зад гърнето.Махни го и си сложи резонантно гърне,няма промяна в звука само повървява повече,аз моето го махнах веднага щом си купих колата,гърнето ми излезе 60лв. с монтажа,а к-ра продадох за 80 лв.но на дизелите не ги купуват.Махай го и ти няма да згрешиш.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •