Results 1 to 15 of 15

Thread: JTD Тресе и пуши защо???

  1. #1

    Default JTD Тресе и пуши защо???

    Колеги днес стана нещо което никога до сега от 40000-те км навъртяни с алфата не се е случвало!Сутринта запалих всичко ок!Пристигам в София и спирам стояла е около 1 час и беше по-изстинала.Паля колата и започна ужасно да тресе мотора да пуши сивкаво и да мени оборотите но ги мени съвсем леко и се усеща че мотора работи много неравномерно!Свърших си още 2-3 неща из София и при всяко палене беше така а като покарам известно време и се оправя.Тези дни съм на работа и няма да имам време да я закарам на диагностика до края на седмицата но след това веднага отива на чичо доктор.Та някои да каже има ли идея от какво е?Нищо не свети по таблото и все я карам с нафта предимно от Еко или на черно от мои познат а нафтата му е много хубава!Очаквам мнения!
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  2. #2
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    На мой колега с либра 2,4 се случи така,и се оказа дебитомер.При положение че беше нов,на няма и седмица.
    Най- точното е при чичо доктор.
    Успех.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  3. #3
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Може и дюзичка да е нещо. На доктор му е майката.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Xtrime7 View Post
    На мой колега с либра 2,4 се случи така,и се оказа дебитомер.При положение че беше нов,на няма и седмица.
    Най- точното е при чичо доктор.
    Успех.
    И аз имам някакво съмнение за дебитомера.А ако се окаже (не даи си боже) дюзичка колко хиляда лева ще ми се върже ремонта знае ли някои?
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  5. #5
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado_PK View Post
    И аз имам някакво съмнение за дебитомера.А ако се окаже (не даи си боже) дюзичка колко хиляда лева ще ми се върже ремонта знае ли някои?
    За рециклация,някъде около 500лв.А ако трябва нова по спомен 700/800 лв.бр. А втора радост 100-тина лева.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  6. #6

    Default

    Ураааааа!Щаигата ми вече работи нормално!Днес отивам да си сипя нафта и си харесах една добавка на liqui molly.Реших така да опитам нищо не губя освен 20-ина лева.Сипах си добавката нафта и след 25км (и много пушилки ) всичко се нормализира.Извода е забравете Лукоил като бензиностанции!!!Все пак ще я откарам на диагностика да се види и там за какво иде реч!Ако модераторите преценят да трият темата.
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  7. #7
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Или забравете да карате jtd с нафта на черно
    Аз пък сипвам почти само от лукойл и нямам такива проблеми.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Или забравете да карате jtd с нафта на черно
    Аз пък сипвам почти само от лукойл и нямам такива проблеми.
    Не знам колега аз стигнах до тоя извод!Веднага пояснявам-40000км като 60% от нафтата е въпросната на черно и не съм имал никаква забележка останалите 40% от Еко и от там съм страшно доволен онзи ден ми се наложи да сипя на лукоил защото лампата ми светеше доста дълго и съм сипал 10лв което е горе долу 5 литра на почти празен резервоар и проблемите почнаха от тогава.За мен извода е в горния ми пост.Нямам за цел да давам акъл на хората къде да си зареждат колите просто споделям
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Казанлък
    Posts
    42

    Default

    Преди време бях писал по една тема за горивата, една доста ценна според мен информация, отностно нафтата по бензиностанциите.

    Имам много близки приятели, които държат леярна за цветни метали, и колкото и старнно да звучи там можеш най добре да прецениш каква е нафтата - тъй като горенето е в камера която после вадиш и почистваш - и така виждаш след коя нафта какви нагари и мръсотии има. Та от дългогодишния си опит леярите са най доволни от нафтата на Шел - тя е с най малко нагари, боклуци и с най голямо КПД.
    Това е само мнение на хора, които виждат реално последствията от горенто на нафтата!
    Дано Ви е полезно!
    Аз лично заради тази информация вече 2-ра година наливам нафта за Алфата си само от там и никога не съм имал проблеми.
    Alfa Romeo 146 1,9JTD /2000/

  10. #10
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado_PK View Post
    Не знам колега аз стигнах до тоя извод!Веднага пояснявам-40000км като 60% от нафтата е въпросната на черно и не съм имал никаква забележка останалите 40% от Еко и от там съм страшно доволен онзи ден ми се наложи да сипя на лукоил защото лампата ми светеше доста дълго и съм сипал 10лв което е горе долу 5 литра на почти празен резервоар и проблемите почнаха от тогава. За мен извода е в горния ми пост.Нямам за цел да давам акъл на хората къде да си зареждат колите просто споделям
    Подкрепям колега, аз също не съм рекламен агент на лукойл Очевидно е че проблемът е бил от боклуци в нафтата. Изглежда си нацелил и боклучива бензиностанция. Проблемът с бензиностанциите е разискван многократно надълго и нашироко, така че няма да почваме наново.

    Моето мнение по въпроса е: всеки да налива от бензиностанция, която е проверил и от която е доволен. Подчертавам бензиностанция, не търговска верига.

    А кой знае пък, може да е засмукало някакви лайна от дъното на резервоара ти, щом е бил почти празен
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Подкрепям колега, аз също не съм рекламен агент на лукойл Очевидно е че проблемът е бил от боклуци в нафтата. Изглежда си нацелил и боклучива бензиностанция. Проблемът с бензиностанциите е разискван многократно надълго и нашироко, така че няма да почваме наново.

    Моето мнение по въпроса е: всеки да налива от бензиностанция, която е проверил и от която е доволен. Подчертавам бензиностанция, не търговска верига.

    А кой знае пък, може да е засмукало някакви лайна от дъното на резервоара ти, щом е бил почти празен
    Възможно е и да е това с резервоара както казваш!Е сега се досетих ,че и с Пунтото имах подобен проблем!Започна да глъхне и едвам да набира то не бяха маистори,диагностики на поне 3 места и не не се оправи.След това викам я да смениме горивния филтър!Оказа се,че сигурно от както е кола (1997г) не е сменяван!Маистора като го свали и вика ела да видиш нещо наклони го и от него се показа нещо кафяво между желе и грес!Свалихме и резервоара и имаше доста от въпросното нещо и вътре.От тогава колицата си е самолет.Та ще се проверява и на тази ми се струва!
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  12. #12

    Default

    Колеги пазете се от биoдизела аз налях само 20 литра и страшно съжалявам.Нали обичаме цените на тубаойл сутрин пали на колкото цилиндъра си реши а и пуши по вече от голф1.След като ми светна лампата налях истинска нафта и присадка и всички се оправи.
    Last edited by JoroTD; 29-11-2009 at 20:45.

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by JoroTD View Post
    Колеги пазете се от биoдизела аз налях само 20 литра и страшно съжалявам.Нали обичаме цените на тубаойл сутрин пали на колкото цилиндъра си реши а и пуши по вече от голф1.След като ми светна лампата налях истинска нафта и присадка и всички се оправи.
    Колега с биодизела се действа малко по-особено. Почва се с малки количества, нещо като 2/3 нормален дизел и 1/3 био и постепенно увеличаваш частта на биодизела, тъй като последния прочиства всичко по системата и се получава запушване. Е имало и коли, които въобще не ставали за биодизел, но тая информация я четох отдавна и вече не си спомням точно . Иначе откъде намери биодизел? Аз бих пробвал
    166, 2.4 JTD'00

  14. #14
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Аз карам с тази добавка , и съм наистина доволен . на няколко пати пробвам с и без нея и разлика има
    http://images.google.bg/imgres?imgur...JaDymwPE2P3qBQ
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  15. #15

    Default

    Дадоха ми го бонус и беше микс 50/50 с хубава нафта но ми се струва че не се смесват добре .Може и наистина да е хубаво гориво защото във фабрика за биодизел имат колонка и от нея зареждат и служебните класни возила и карат само с това,но там проблема с евентуален ремонт не съществува!Някой са доволни и от корабно гориво но всички знаем какви евентуално финансови рискове поемаме.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •