Page 5 of 12 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 178

Thread: 0-100

  1. #61
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    Как така много време ? Не иска да влезне 2ра ли ? Мен ме е яд , че немога да ударя 100 на 2ра ;( по километраж излиза 103 някъде и бие изключвател но по гпс изглежда е около 99 и трябва да вкарам 3та което еб*** майката на цялото ускорение.

    Явно си с др. ск. кутия...Защото доколкото се сещам 2.0 16 си прави 110-115км. по километраж на прекъсвач....А в колко оборота влизаш?

    Иначе може ГПС да не е верен, ама щом казваш че по километраж правиш 103...хммм незнам..може проблем да са ти и джантите с гумите...

    Иначе другото което исках да ти кажа е да не се притесняваш от 3та предавка...По каталожни данни колата при ускорение от 0-100км. си се иползва 3та предавка Така че при добри реакции нищо не губиш...

    Все пак колеги да кажат защо са ти толкова къси скоростите или само аз съм в заблуда...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  2. #62
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    Ами колега на мен 2-ра ми удря сто и малко, но по километраж. С 205/55/16 съм.. а иначе според мен трябва да дадеш под 10 сек (за 2.0ТС говоря), аз като засичам по клипчето ги правя за около 9 сек, ама тва не е надеждно според мен.. Иначе и аз съм си сток даже и катализаторче имам, та явно проблема ти е в дебиЛомера
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  3. #63
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    В дебиЛомера и сондата при всички случаи , след тях ще се провери катализатора, но мисля , че той си е добре ми нека кажат колегите колко удрят по километраж на 2ра аз казах малко след 100 бия изключвател около 103 гумите са 215/45/17. Съмняваме да ми е сменяна скоростната кутия, колата съм я взимал от Германия и няма начин немеца да е сменял кутия. Нека наистина някой по- компетентен да каже как стоят нещата с въпросната 2ра при не чипнатите коли.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  4. #64
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    След 4500 оборота 2-ра ми влиза по-трудно от на колегата Warstainer. Като му гледам клипа аз по смъртно не мога да превключа толкова бързо. Че и трета и тя.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #65
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    синхронизаторчета
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  6. #66
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Вие пускате ли газта по време на превключване като правите замерка 0-100км/ч ?
    Гледах едно клипче ония пич дръжи газта до ламарината и не го пуска, само рита педала на съединителя Не знам до колко това печели някакво време
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #67
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Вие пускате ли газта по време на превключване като правите замерка 0-100км/ч ?
    Гледах едно клипче ония пич дръжи газта до ламарината и не го пуска, само рита педала на съединителя Не знам до колко това печели някакво време
    Оооо печели,печели пробвай и ще разбереш,особенно в пряка дръпка-когато положението е "врата до врата"!
    тогава се вижда най-много разликата
    146 Turbo

  8. #68
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    Оооо печели,печели пробвай и ще разбереш,особенно в пряка дръпка-когато положението е "врата до врата"!
    тогава се вижда най-много разликата
    Е това е интерсно да се оправи времето ще го пробвам, но докато вкарваш 2ра бая изключвателя ще направиш? Само ми е чудно как ще влезни 2ра при условие , че като не пускаш педала на газта , ще дигниш 7к оборота , а дефакто 2ра с тези километри е към 5 и нещо ?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  9. #69
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    На мен третата ми прихърква понякога, ама като натисна съединителя хубаво и бързо и точно я вкарам, няма проблеми.. чалъма трябва да и хванеш . А тва с непускането на газта има леко предимство, но то е за тези който попринцип не му разбират много.. защото който може да се дърпа, натиска педала на газта една идея преди да пусне съединителя и си влиза на оптимални обороти
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  10. #70

    Default

    Е да но това държене на газта, докато превключвате е доста сериозен удар за съединителя..
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  11. #71
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by WarsteineR View Post
    ....... А тва с непускането на газта има леко предимство, но то е за тези който попринцип не му разбират много.. защото който може да се дърпа, натиска педала на газта една идея преди да пусне съединителя и си влиза на оптимални обороти
    За това смяната на "пълна газ" идва от спорта,където явно състезателите не му разбират много........
    146 Turbo

  12. #72
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    Не споря, просто съдя по себе си отначало и аз така се гоних .. в състезанията доколкото знам са с керамични съединители, може би там има някаква разлика. Но не съм сигурен, може би колегата абарт е прав
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  13. #73
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Тоест да не го пробваме на нашите кошници?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  14. #74
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    на божура бях свалил 3 стотни , като не връшах гастта и турбината беше нонстоп във буст
    Last edited by WhitePower; 18-01-2010 at 16:26.
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  15. #75
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Тоест да не го пробваме на нашите кошници?
    Естествено че тия "ритници" на "всичката газ" скъсяват живота на съединителя,но ако искаш да изцедиш максимума в конкретната ситуация 2,3....5 такива смени няма да го съборят
    е стига да не е бил пътник преди това.......
    146 Turbo

Page 5 of 12 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •