Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Проблемче с боята..

  1. #1
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default Проблемче с боята..

    Тук в Търново, като си боядисам някой детайл и боята все идва един нюанс по-светло .. хайде на броните не си личи, но като ми боядисаха вратата и на слънце си личи.. много кофти .. майстора ми ходи да му правят боите на чичката на пишмана (Мобихел).. Защо така се получава уж по програма я прави ала бала ама не става, а боята е тъмнозелена перла. Други с подобни оплаквания и съветчета ?
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  2. #2
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Дори една и съща боя да е, чувал съм че ако се нанесе с различно налягане с което се пръска - може да изглежда по различен начин.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  3. #3
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    пикапа кат ми го удариха смених врата и майстора пребоядиса цялата лява стана и стана като нов точно заради тия нюанси . Може и да е точно същата но тая новата боя не е била подложена дъжда снега и слънцето като вредни фактори докато другата част от колата едва ли е била държана в херметичен контейнтейнер за това има нюанси и се боядисва цялата стана и го няма тоя проблем . Сега незнам какви пари са ти взели само за вратата и разлика спрямо цялата лява страна за боядисването на ма мен за Дачия пикап ми взеха 650 лв + 130 за нова врата от Румъния

  4. #4

    Default

    normalno e da e malko po svetla i sveja,probvai da ti polirat sasednite elementi da gi osvejat malko i niama da ima frapantna razlika ,a s vremeto bi triabvalo da se oednakviat

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    На мен ми ги правят на машина. Вземат за мостра цвят от съседния детайл и правят по него. И за да няма разлика лакират със по скъп, но напълно прозрачен лак. ПОвечето лакове като ги нанесеш жълтеят. Трябва хубав лак отгоре. И всяки цвят боя се нанася по различен начин, под различен ъгъл.

    И не, че нещо, но няма да се оеднаквят. Така ще си остане. Винаги това новото ще изглежда по-ново. Аз за това мисля, на лято да я правя цялата. Понеже преди мен са я боядисвали от зад и така на задната ми дясна врата си лични.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Така се получава, защото се работи по номера на боята. По този начин винаги новата боя ще се отличава, защото другата я е пекло слънцето толкова години и вече си е променила нюанса. Виждал съм идеални изпълнения, където изобщо не може да се направи разлика, но доколкото знам, поправките са правени с вскъпи сврвизи, които работят със най-скъпите марки боя на нашия пазар и които разполагат със специална техника, за определяне на текущия цвят на колата и приготвяне именно на такъв цвят боя. А качествено пребоядисване (с качествена боя и качествен сервиз) на кола струва 3К+
    Last edited by AlfaMan; 09-11-2009 at 09:27.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз на скоро си боядисвах праговете и спойлера. Взеха за проба боя от багажника. Станаха едно към едно. Не си лични, че са боядисвани. Като праговете се правиха с преливка. Демек не се боядисаха целите, а само където бяха ударени. Не си лични нищо.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8

    Default

    Оня ден сварих да си залепя и другия праг, беше боядисан по синеещо черно отколкото колата, малко черен космос, малко лачец отгоре, и е бомба, не мога да давам луди пари за качествено боядисване, и някой или някъде да го обеля или одера - минах на принципа че е по важно всичко под капака да е слънце, отколкото външно......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Оня ден сварих да си залепя и другия праг, беше боядисан по синеещо черно отколкото колата, малко черен космос, малко лачец отгоре, и е бомба, не мога да давам луди пари за качествено боядисване, и някой или някъде да го обеля или одера - минах на принципа че е по важно всичко под капака да е слънце, отколкото външно......
    На най-правилния принцип си минал да ти кажа
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Качествените майстори работят с доста оптически измами при частични боядисвания. При някои се получава добре, при други - не чак толкова.
    По мои наблюдения, масово хорицата са "кьорави" и не забелязват доста от дефектите по боята си.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  11. #11
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    Ами според мен баш не си я е уцелил тоя дето прави боята щото пастирах след това и си личи на слънце и то не малко.. знам как е при нова-стара боя ама ме съмнява като е била нова да е била по светла щото сега врата си е по светличка.. явно проблемата е в мастора на боите, но и аз съм на вариянта как е под капака, така че здраве да е.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by WarsteineR View Post
    Ами според мен баш не си я е уцелил тоя дето прави боята щото пастирах след това и си личи на слънце и то не малко.. знам как е при нова-стара боя ама ме съмнява като е била нова да е била по светла щото сега врата си е по светличка.. явно проблемата е в мастора на боите, но и аз съм на вариянта как е под капака, така че здраве да е.
    Мойта задна дясна е правена с превлика и си лични по тъмно. Все едно сянка от дърво пада върху колата. Но кво ти пука. Карай си колата. Мойта като цялата е пребоядисвана кво да кажа? Ти ако отидеш в италия да видиш как карат и паркират изобщо няма да ти прави впечатление.

    От Италия небоядисвана кола сигурно няма да видиш никога.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by WarsteineR View Post
    Ами според мен баш не си я е уцелил тоя дето прави боята щото пастирах след това и си личи на слънце и то не малко.. знам как е при нова-стара боя ама ме съмнява като е била нова да е била по светла щото сега врата си е по светличка.. явно проблемата е в мастора на боите, но и аз съм на вариянта как е под капака, така че здраве да е.
    Ако ме питаш мене всичко идва от основата (шприца) когато ми я правина миналата година са ползвали сив,а сега аз ще ползвам черен и ще ви кажа със сигурност.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  14. #14
    Болен алфист vegatta's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    1,811

    Default

    Quote Originally Posted by WarsteineR View Post
    Тук в Търново, като си боядисам някой детайл и боята все идва един нюанс по-светло .. хайде на броните не си личи, но като ми боядисаха вратата и на слънце си личи.. много кофти .. майстора ми ходи да му правят боите на чичката на пишмана (Мобихел).. Защо така се получава уж по програма я прави ала бала ама не става, а боята е тъмнозелена перла. Други с подобни оплаквания и съветчета ?
    закарай си колата да я пастират качествено и нещата ще се оправят ( ако е същата боята де...)
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD...Alfa Romeo 155 2.0 8V TS Turbo... Alfa Romeo 75 2.0 TS...Powered By ...

  15. #15
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Да не си помислите, че не се ударих днеска във вратата на гаража на излизане. Остъргах си предната броня. За кой ли път. На лято и двете брони или цялата кола на направо ще минава през бояджииницата. Още като я взех броните бяха поожулени и нарочно не ги правя докато не ги доостържа хубавичката и аз.

    Не се косете чак толкова. Важно е технически да е добре колата и вътре да доставя удоволствие.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •