Results 1 to 10 of 10

Thread: масло скорости

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    софия
    Posts
    211

    Default масло скорости

    колеги колко пари е маслото за скоростите 75W-90 tutela

  2. #2

    Default

    Около 30 лв (за 2-та литра, които са ти необходими)
    Last edited by Pepo; 08-11-2009 at 22:03.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  3. #3
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Аз TUTELA ZC 75 SYNTH го взех за 20 кинта литъра
    146 1.6TS CF1 '98


  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    то толкова си струва,ама е прекалено скъпо за това което е и за такава скоростна кутия. то само кастрола го бие по цена да го таковам в маслото. аз карам с едно от даскалов с всичките му сертификати пълна синтетика 75в90 GL5 за 11лв литъра . иначе двигателното е селения 20к ар, то е ясно
    точка

  5. #5
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    колега, ще ти напиша нещо, а ти сам прецени дали тутелата е маслото. производителя казва маслото да е 75в90 гл5. въпросната tutela zc 75 synth в началото на производството си е 75в90. тази която се продава в момента е 75в80!!!!!!!!!
    за agip 75в90 пълна синтетика съм питал колегата- 30лв е литъра. 30-35лв е кастрола с тия характеристики. мобил-а е 20-тина лв, Q8 също имат отговарящо на изискванията синтетично масло което е и по-евтиничко. за къв чеп да се слага прехвалена на приказки, застояла по складовете тутела която на всичкото отгоре не отговаря на изискванията на производителя и струва колкото хубавите масла.
    точка

  6. #6
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    колега, ще ти напиша нещо, а ти сам прецени дали тутелата е маслото. производителя казва маслото да е 75в90 гл5. въпросната tutela zc 75 synth в началото на производството си е 75в90. тази която се продава в момента е 75в80!!!!!!!!!
    за agip 75в90 пълна синтетика съм питал колегата- 30лв е литъра. 30-35лв е кастрола с тия характеристики. мобил-а е 20-тина лв, Q8 също имат отговарящо на изискванията синтетично масло което е и по-евтиничко. за къв чеп да се слага прехвалена на приказки, застояла по складовете тутела която на всичкото отгоре не отговаря на изискванията на производителя и струва колкото хубавите масла.
    Нещо си се убъркал тутела я има в няколко вариянта И до ден днешен се произвежда тва дето твърдиш че е сменено.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #7
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Agipa може да се намери с отстъпка и цената му идва на 25лв...

    Иначе италианките са всепризнати със здравината на скоростните кутии и на кормилните рейки, така че внимавайте
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Земи си тури сапунена вода у скоросната кутия по тая логика,йофтина е ,не е застояла по складовете,нито пък се произвежда баш за твойта кола.
    ако тая сапунена вода е 75в90 пълна синтетика ще си я сложа без да му мисля ти като си тарикат, наливай от тоя редбул моята кола събира 2,4литра масло и по книга го дават 80в90. това автоматично означава че трябва да купя 3литра. сложих каквото препоръчват.... сутрин няма мърдане тоя скоростен лост сиитаковаломамата. теглих му една и реших да дам още 30лв за масло вместо 60 щото било тутела. няма да и ставам роб на тая кола. ако исках да се гъзаря или агип или кастрол. ама прехвалена тутела с неясен вискозитет да си взема по препоръка на някви пичове които не знаят къде е пробката на скоростната и с какво масло са те всъщност....
    много неща у тоя форум са прехвалени незаслужено,да знаете.
    точка

  9. #9
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ако тая сапунена вода е 75в90 пълна синтетика ще си я сложа без да му мисля ти като си тарикат, наливай от тоя редбул моята кола събира 2,4литра масло и по книга го дават 80в90. това автоматично означава че трябва да купя 3литра. сложих каквото препоръчват.... сутрин няма мърдане тоя скоростен лост сиитаковаломамата. теглих му една и реших да дам още 30лв за масло вместо 60 щото било тутела. няма да и ставам роб на тая кола. ако исках да се гъзаря или агип или кастрол. ама прехвалена тутела с неясен вискозитет да си взема по препоръка на някви пичове които не знаят къде е пробката на скоростната и с какво масло са те всъщност....
    много неща у тоя форум са прехвалени незаслужено,да знаете.
    Ти каква кола караш?Все пак да попитам.Струва ми се че нещо си прекалил със приказките снощи преди лягане опиваш се нещо да ни убедиш че тутелата е баси кенефа,само не мога да разбера аз защо карам със тая тутела и скоростите ми влизат перфектно,маи няма да е от фалшивите,е б....и какъв късмет съм изкарал като съм я купувал.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  10. #10
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Разликата между твоята и негоата скоростна кутия е както между тая на Беларус и ЛамборджиниМоята е същия кенеф,като неговата и съм пробвал с какво ли не.С 80W90 е пълна трагедия.Сменянял съм го с най-различни марки 75W90 и винаги резултата е бил същия.Тоест пак си хъркат на втора,но поне не задържат.Доволен съм от всичките.Сега съм с един скандално скъп Аджипт 75W90,пълна синтетика,но това не ми помага никак,нито ми пречи.Съвременните скоростни кутии са общо взето от едни и същи материали и с подобни конструктивни решения.Изискванията за маслата са също еднакви.Като вземем в предвид,че и основата за тия масла се прави на едно и също място или поне по една и съща технология,става ясно,че по-добре е да внимаваме маслото да е истинско и да отговаря на сертификатите,отколото да робуваме на определена марка.

    Насрахме и тая тема и ако някой не каже нещо смислено,ще я сложа под ключ!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •