Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: Малко помощ за връзване на плеър

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Kamen666 View Post
    А коя точно лампичка на усилвателя премигва ?
    Тази зелената която е за Power ли ?
    Ако е тя,причините може да са много.....
    Принципно,може да е тънък плюсов кабел,преди имах един АМП на който през цялото време му премигваше лампичката в режим на работа,тоест модела му беше такъв.
    Но знам че не е хубаво управлението да е вързано на постоянен плюс....ако не те мързи най-добре си го вържи на твоята към син-белия кабел.
    Да точно тази зелената, то тоя усилвател друга няма.
    Не, че ме мързи, но на моята кола мисля да си го оставя така. Така предпочитам, а и години наред го ползвам точно по този начин и проблеми не съм имал.

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Усилвателя си е бая мощен наистина. Какво сечение на захранващите проводници използвахте? Както каза Камен - вероятно е проблема да идва заради тънки захранващи кабели. В случая мисля, че поне 10 кв.мм. са необходими. Не съм сигурен, дали не е необходимо и по-голямо сечение дори.
    Кабелите са някакъв комплект, като точно този за управлението наистина е много тънък.
    Те и другите са под 10 кв., но според мен точно за тази конфигурация нама нужда от толкова дебели кабели.
    По принцип бих се съгласил с вас, че е от тънък кабел или, че модела на усилвателя е такъв, но със същите кабели когато управлението се върже към друг плюс (примерно жълтия за паметта) лампичката не премигва.
    По-вероятно ми изглежда да е от слабия акомулатор.
    Обяснявам си го така: при жълтия кабел тока идва директно от колата, а синьо-белия от ЦД-то и тока там е малко по-слаб.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  2. #17
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    Quote Originally Posted by hsr View Post
    Да точно тази зелената, то тоя усилвател друга няма.
    Не, че ме мързи, но на моята кола мисля да си го оставя така. Така предпочитам, а и години наред го ползвам точно по този начин и проблеми не съм имал.



    Кабелите са някакъв комплект, като точно този за управлението наистина е много тънък.
    Те и другите са под 10 кв., но според мен точно за тази конфигурация нама нужда от толкова дебели кабели.
    По принцип бих се съгласил с вас, че е от тънък кабел или, че модела на усилвателя е такъв, но със същите кабели когато управлението се върже към друг плюс (примерно жълтия за паметта) лампичката не премигва.
    По-вероятно ми изглежда да е от слабия акомулатор.
    Обяснявам си го така: при жълтия кабел тока идва директно от колата, а синьо-белия от ЦД-то и тока там е малко по-слаб.
    По-принцип синьо-белия подава само сигнал и не е нужно да е дебел,винаги при всички комплекти remote е тънък кабел.
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

  3. #18
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    Здравейте,един въпрос и от мен:

    Всички CD-та ли си губят настройките като се маха акумулатора или има решение.Моето е такова:http://www.lge.com/bg/televizor-audi...-LAC5900RN.jsp
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  4. #19
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Quote Originally Posted by plamen76 View Post
    Здравейте,един въпрос и от мен:

    Всички CD-та ли си губят настройките като се маха акумулатора или има решение.Моето е такова:http://www.lge.com/bg/televizor-audi...-LAC5900RN.jsp
    Всички плеъри, които съм виждал губят настройки на звук, тон и дисплей при изключване на захранването.
    Радиостанциите запазват по-дълго, но това зависи от модела.
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  5. #20
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    Quote Originally Posted by hsr View Post
    Да точно тази зелената, то тоя усилвател друга няма.
    Не, че ме мързи, но на моята кола мисля да си го оставя така. Така предпочитам, а и години наред го ползвам точно по този начин и проблеми не съм имал.



    Кабелите са някакъв комплект, като точно този за управлението наистина е много тънък.
    Те и другите са под 10 кв., но според мен точно за тази конфигурация нама нужда от толкова дебели кабели.
    По принцип бих се съгласил с вас, че е от тънък кабел или, че модела на усилвателя е такъв, но със същите кабели когато управлението се върже към друг плюс (примерно жълтия за паметта) лампичката не премигва.
    По-вероятно ми изглежда да е от слабия акомулатор.
    Обяснявам си го така: при жълтия кабел тока идва директно от колата, а синьо-белия от ЦД-то и тока там е малко по-слаб.
    смятам че ще можете да се ориентирате - по ампеража на усилвателя - и дължината - колко трябва да е сечението на проводника
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails сечение на кабели.jpg  
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  6. #21
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    9

    Default

    за проблема с губенето-има вариант за поставяне на батерия от 12в с един диод вързана към масата(черния кабел) и сигналния(жълтия).

  7. #22
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default

    Колега има няколко задължители положжения който трябва да спазиш при тая ситуация
    1.Захранващия кабел задължително на клемата на акумулатора през 50А предпазител
    2.Масата на стъпалото да е възможно най къса(макс.90см.)хващаш я някъде по купето с кабелна обувка като преди това задължително почистваш мястото до метал и я стягаш с як болт
    3.Като гледам мощноста на стъпалото даже и 10 кв.мм кабел са малко
    4.Як акумулатор
    Внимавайте с касата да не я опържите че усилвателчето си е мощничко
    Дано съм ви бил полезен...
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •