Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Помощ - тръби за изпускателна система?!

  1. #1

    Default Помощ - тръби за изпускателна система?!

    Не съм сигурен, дали темата е за тук и ако решат модераторите може да я преместят.....

    Имам нужда от неръждаеми тръби за изпускателната система на мотоциклета ми, но нямам машина за изкривяване/разширяване/свиване и т.н. на тръбите, за това ми е нужен магазин от който да ги купя готови и само да режа/заварявам докато си направя изпускателна система?!
    Например кривки и колена на 45/90/180 градуса, скоби, това чудо дето държи тръбата към двигателя и дето не го знам как се нарича..... и т.н.
    Трябва да направя нещо много подобно на тази илюстрация, но с единичен колектор....



    Имам и един такъв въпрос - нужно ли е и защо дължината на двете изпускателни тръби да е еднаква?
    Тоест, не може ли задния цилиндър да се включва към тръбата от предния цилиндър директно под седалката, където прави първия завой, а задължително трябва да прави такива извивки под двигателя
    Почти съм сигурен какво ще ми отговорите, но все пак да питам

    Мерсаж, предварително!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  2. #2
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Не съм сигурен, дали темата е за тук и ако решат модераторите може да я преместят.....

    Имам нужда от неръждаеми тръби за изпускателната система на мотоциклета ми, но нямам машина за изкривяване/разширяване/свиване и т.н. на тръбите, за това ми е нужен магазин от който да ги купя готови и само да режа/заварявам докато си направя изпускателна система?!
    Например кривки и колена на 45/90/180 градуса, скоби, това чудо дето държи тръбата към двигателя и дето не го знам как се нарича..... и т.н.
    Трябва да направя нещо много подобно на тази илюстрация, но с единичен колектор....



    Имам и един такъв въпрос - нужно ли е и защо дължината на двете изпускателни тръби да е еднаква?
    Тоест, не може ли задния цилиндър да се включва към тръбата от предния цилиндър директно под седалката, където прави първия завой, а задължително трябва да прави такива извивки под двигателя
    Почти съм сигурен какво ще ми отговорите, но все пак да питам

    Мерсаж, предварително!
    Веднага ти обеснявам тва дет си се хванал да правиш е цяла наука и сагата ще е сериозна, Колена можеш да купиш от интерметал. Фланците се чертаят и се режат на водоструйна машина. И неможеш да си правиш свободни съчинения със тръбите щото ше убиеш мотора, има си правила за конструиране на изпускателна система, ако нещо не разбра имаш ми телефона
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #3
    Младши алфист Alpina's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Имам и един такъв въпрос - нужно ли е и защо дължината на двете изпускателни тръби да е еднаква?
    Да, трябва да е абсолютно еднаква.
    Ще потърся до какви проблеми водеше ако са с различна, но мисля че бяха силни вибрации от неравномерната работа на цилиндрите и от там проблеми с мотора...

    Понякога, когато е наложително да са с различна дължина се прилага един номер, при който на по-дългата се ползват тръби с по-малък вътрешен диаметър, за да се израявнят стойностите, но там са някакви супер сложни сметки и няма да ти върши работа на теб.
    Last edited by Alpina; 05-11-2009 at 16:06.
    Lancia Kappa 2.4JTD
    Lancia Dedra SW Integrale (очаква охлЮфче да я полази)

  4. #4
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Alpina View Post
    Да, трябва да е абсолютно еднаква.
    Ще потърся до какви проблеми водеше ако са с различна, но мисля че бяха силни вибрации от неравномерната работа на цилиндрите и от там проблеми с мотора...

    Понякога, когато е наложително да са с различна дължина се прилага един номер, при който на по-дългата се ползват тръби с по-малък вътрешен диаметър, за да се израявнят стойностите, но там са някакви супер сложни сметки и няма да ти върши работа на теб.
    Ако се знае ход, диаметър, отваряне на клапани и градусите на фазите не е чак толкова трудно да се сметне Ама аз си мисля че целта не е тунинг а закърпване на положението
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #5

    Default

    Проблема е, че не ми се дават минимум 300лв. за генерация и още минимум 100лв. за доставка от Англия или Америка.... като съм сигурен, че мога и сам да направя същото....
    Нито ще измислям нещо ново, нито ще променям въздушен поток, нито нищо.... гледам по оригиналната генерация и правя новата, с нови тръби и в посоката която ми трябва, т.е. под опашката, а не отстрани.
    Както и нито един реномиран производител (Akrapovic, Yoshimura, TwoBrothers и т.н...) не променя системата, така и аз няма да я променям - само ще си направя нова.
    А мотора и в момента е с достатъчно променена изпускателна система, но разлика (проблеми) не съм усетил в нито едно отношение

    П.П.
    Какво означава "закърпване на положението"?
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  6. #6
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Проблема е, че не ми се дават минимум 300лв. за генерация и още минимум 100лв. за доставка от Англия или Америка.... като съм сигурен, че мога и сам да направя същото....
    Нито ще измислям нещо ново, нито ще променям въздушен поток, нито нищо.... гледам по оригиналната генерация и правя новата, с нови тръби и в посоката която ми трябва, т.е. под опашката, а не отстрани.
    Както и нито един реномиран производител (Akrapovic, Yoshimura, TwoBrothers и т.н...) не променя системата, така и аз няма да я променям - само ще си направя нова.
    А мотора и в момента е с достатъчно променена изпускателна система, но разлика (проблеми) не съм усетил в нито едно отношение

    П.П.
    Какво означава "закърпване на положението"?
    Ами честно казано така ми прозвуча А с какво ще заваряваш ?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #7

    Default

    С телоподаващо.... ако това имаш предвид.


    Чакай да намеря оригиналната оплетка на тръбите и това което аз искам да направя....
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  8. #8
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    С телоподаващо.... ако това имаш предвид.


    Чакай да намеря оригиналната оплетка на тръбите и това което аз искам да направя....
    Само дано не почнат да се цепят заварките Иначе ако аз бях определено бих дал 300-400лв на секундата за готова
    Само фланците ще ти струват около 100лв
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #9

    Default

    Кики ако цените които споменаваш са наистина тези направо купувай.

    1. Особено ако е от производителите които споменаваш, ще е изчислен за точно твоя мотор.
    2. Материала за това което си показал, ще ти е близо половината на тези цени.
    3.Ако не го заваряваш ти цените на цветните заварки са около 10-12 лева на сантиметър. Разбира се за количество и приятели може и да са по-ниски. Но предполагам схващаш мисълта ми.
    4.Като сложиш чертане и рязане на фланци, нерви време и разни други непредвидени разходи, и може да ти бъде много по евтино да си го купиш.

    Иначе удоволствието да направиш нещо сам, е неизмеримо.

  10. #10
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    Кики ако цените които споменаваш са наистина тези направо купувай.

    1. Особено ако е от производителите които споменаваш, ще е изчислен за точно твоя мотор.
    2. Материала за това което си показал, ще ти е близо половината на тези цени.
    3.Ако не го заваряваш ти цените на цветните заварки са около 10-12 лева на сантиметър. Разбира се за количество и приятели може и да са по-ниски. Но предполагам схващаш мисълта ми.
    4.Като сложиш чертане и рязане на фланци, нерви време и разни други непредвидени разходи, и може да ти бъде много по евтино да си го купиш.

    Иначе удоволствието да направиш нещо сам, е неизмеримо.
    Кви цветни заварки бе телоподаващото и газ
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #11

    Default

    Аз казах минималните цени за това, което искам - трябва да чакам неволята, да дебна търгове и няма никаква сигурност дали (и какво изобщо) ще успея да купя
    Има употребявани генерации точно за моя мотор по $250 и още $100 доставка = близо 500лв. При това ако не плащам нищо на митница (в случай, че е от САЩ).
    Няма как да ме убедите, че 2м. неръждаеми тръби, 4 колена и заварките помежду им ще струват 250-300лв.
    Сегашната ми генерация цялата струва общо 130лв. и това е с печалбата на човека, който я направи
    Ако не трябваше да слагам кил под двигателя не бих я махнал никога, защото звука от нея е разкъртващ и трябва само да я моделирам финално и да я боядисам, за да придобие завършен вид, но просто ми пречи в тази си форма и разпложение.

    Ето я оригиналната оплетка на тръбите.
    Ето го "оплитането" на тръбите при мен сега. Има една своеобразна "чашка" преди резонаторното гърне, в която се включва тръбата от задния цилиндър.
    А ЕТО какво искам да направя....
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  12. #12

    Default

    ЕТО я сегашната генерация свалена.
    ЕТО и още една идея над която мога да работя.... Тук даже не ми трябват колена.
    И вместо да ме разубеждавате, можете просто да ми помогнете

    ---------- Post added at 19:43 ---------- Previous post was at 19:31 ----------

    Те ви и едни калкулатори....

    http://www.dansmc.com/mc_software.htm
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  13. #13
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Адашче ако питаш мене давай смело,като гледам кривките на оригиналната неса изобщо сложни,за разширяването нети трябва машина виждал съм как го правят и на ръка,само ти трябва помощник,як чук и подходящ разширител.Другото което искаш да ти кажа тоест което и на мен ми казаха,в с.Яна тук до София дето си е бил заводът на ASPO и ми казаха там че за моята кола за около 150 лв ще ми направят права тръба от от турбината до крайното гърне.За твойто нещо незнам но не е много по-сложно,но не гарантирам за информацията и аз трябва да ходя да проверя,защото няма сила която да ме накара да дам 600лв за една права тръба с 1 фланец и 4-5 кривки,както ти си почнал така и аз несъм вързан в ръцете и по-добре да си го направя сам
    Ако имам някакво инфо ще ти кажа.
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    перник
    Age
    56
    Posts
    101

    Default

    отдавна не съм правил генерации и затова информацията ми е остаряла а и телефоните съм ги загубил а сигорно нес вече актоални.Имаше един Ясен в М-комплект в Дружба носил съм при него мотор и смазана генерация и я въстоновяваше като нова излизаше 250 лв. с материалите.Има още един човек в Малинова долина но му забравих името но ако разпиташ там щете упътят,той също е добър.По принцип няма нищо сложно но ти трябва тръбосвиваща машина,а софия има много само трябва да поразпиташ.
    Last edited by sciiv; 05-11-2009 at 23:43.
    вече без Алфа,но да видим до кога!

  15. #15

    Default

    Изпуснах една "Yoshimura" преди време за $280 с доставка.
    Сега намерих друга "Yoshimura" за $270 с доставката до България....
    Гърнето е подбито точно под емблемата и за да стане перфектно трябва да го скъсявам.... което, логично, е много по-лесно и съм го правил вече
    Last edited by Kuku; 06-11-2009 at 09:20.
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •