Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Към автотенекеджиите! Въпрос.

  1. #1
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default Към автотенекеджиите! Въпрос.

    Като смянах спирачните маркучи. На дясното колело точно до връзката на маркуча с тръбичката има едно правоъгълниче от по тънка ламарина към ламарината на ботуша, която като бутнах с отверката и хлътна на вътре. Изгноло е. Сигурно и от лявто е така.

    Това правоъгълниче трябва да го изрежа и да го запълня с нещо.

    Мисля с пълнежен кит и фибростъклен плат. Има такива китове с този плат се мажат и се облепя дупката и става твърдо като желязо.

    После мисля от горе да боядисам с боди защита за подове. Една черна силиконова боя която като се втвърди става на гума. Подовете на колите са боядисани с такава.

    Въпросът ми е добра ли е тази идея или да ходя на заварчик да я кърпи с ламарина? Трябва да спра тази ръжда, че ще тръгна нагоре към ботуша.

    Ето снимка долу горе да стане ясно къде се намира изгнилото.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails gnilo.jpg  
    Last edited by oem; 05-11-2009 at 14:32.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Намажи я със сивото боди и не си мъчи главата с глупости.Ще изкара и след нас
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3

    Default

    Само го почисти, ако можеш от 2-те страни от ръждата, после сиво боди и му теглиш майната.
    Arena Coast Customs

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Защо сиво боди? Не намерих сиво. Черно намерих.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Пууу тва днес го гледах пак. То точно зад тръбичката на спирачките. Как ще го обработвам незнам..... Имам чуството, че тая кола ме мрази мен. Все когато стане нещо кофти от всичкото кофти дето моце да е точно най-голямото кофти ми се случава.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6

    Default

    Смени я бре - земи си двойка......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Смени я бре - земи си двойка......
    Да бе. Тъкмо я направих кола и да я сменям. То туй е косура. Изгнило на друго място няма. Поне не и където се вижда и се бута. Това го изкърпвам и тва е.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Колега, това го знам от тенекеджия, че веднъж тръгне ли ръждата, няма спасение (като рака е) ако не се вземат радикални мерки с изкърпване, още в началните фази. Това което искаш да правиш е по-скоро козметична поправка, която е добра, ако смяташ да се оттървеш колата. За съжаление това е положението със старите коли - яко разходи, без да са възвращаеми. Ама както казват колегите кеф цена няма. Те именно поради тази причина хората в белите държави с нормални доходи, като направи колата 4 години я сменят, защото до толкова години, горе-долу тя им служи, ама след това те се превръщат в нейни слуги.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  9. #9
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Изчисти изгнилото и ако можеш по някакъв начин да намажеш от вътрешната страна ламарината с горено масло ще е най-добре. Напълни дупката с нещо да не влиза вода и намажи с боди. Колата ще се разпадне много преди да изгние ламарината така,че да ти създаде проблем.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  10. #10
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Пууу тва днес го гледах пак. То точно зад тръбичката на спирачките. Как ще го обработвам незнам..... Имам чуството, че тая кола ме мрази мен. Все когато стане нещо кофти от всичкото кофти дето моце да е точно най-голямото кофти ми се случава.
    Ми щъ мрази я, та ти я разсипа от ремонти и човъркане само...
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Трябва да е перфектна Иначе не мога спа
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    там сигурно ти е текла спирачна течност и за това се е получило така. зачисти мястото хубаво и има една боя - протекта 3в1 с ръждопреобразувател. намажи с нея ,изкърпи с нещо отгоре , намажи го с боди и си в джаза.
    точка

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    там сигурно ти е текла спирачна течност и за това се е получило така. зачисти мястото хубаво и има една боя - протекта 3в1 с ръждопреобразувател. намажи с нея ,изкърпи с нещо отгоре , намажи го с боди и си в джаза.
    Така ще направя. Аз сега го напръсках хубаво с ръждопреобразувател с графит. Едно такова мирише на нафта. Чак в купето ми мирише Все едно карам дизел.

    До неделя да седи така хубаво да попие в ламарината, после шкурвам обезмаслявам, кит, боди и заспива.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Извинявам се за нецензорната метафора но едно лай*о колкото повече го бъркаш толкова повече мирише.Относно проблема ти,закарай я на тенекиджия да ти сложи една кръпка,изчисти до бляскава ламарина,купи си малко цинков грунд (например Зинга) намажи после обработи с каучуково боди за подови настилки и ти давам гаранция че това ще е последното нещо което ще остане от колата когато дойде време да ходи за скрап.

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  15. #15
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Тука в региона всичките дето ходих имат работа с месеци напред. Никой не искам да се хваща да ми закърпи една дупчица с размер на визитна картичка. Всеки вика да си го правя сам ако мога, ако не да чакам на пролет.

    Ако имах телеподаващо да съм го направил вече, но ще го правя по друг начин.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •