Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Не харчи, а гълта като ламя!

  1. #1
    Запален алфист adrian07's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Pernik
    Posts
    149

    Exclamation Не харчи, а гълта като ламя!

    Здравейте колеги! Значи проблема се появи оня ден,как си карам и колата угасна правих кво правих викам са да съм забравил нафта да сипем ходих сипах нафта за 10 литра и запали...карам си аз а аз карам много икономично по магистралата и колата изведнъж угасна изведнъж.... и аз шок,гледам километрите нема и 90... при положение че колата я карах на дълго повечето с около 90,сипах нафта повече и я докарах преди малко ...при положения че колата е с ново масло нови филтри нови свещи нов термостат и апсолутно сичко по нея и двигателя е испипан какво може да даде този голям разход....дебитомера не ми е нов но неколко пъти е гледан скоро и сичко е ок ....няма течове от никъде ...колата от веднъж и гасне....още не съм я преглеждал основно,но ако някой е имал този проблем или има престава защо е станало ще ми бъде много полезен утре като я заправя....благодаря предварително.
    Last edited by adrian07; 24-11-2009 at 00:14.
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 105hp

  2. #2
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by adrian07 View Post
    Здравейте колеги! Значи проблема се появи оня ден,как си карам и колата угасна правих кво правих викам са да съм забравил нафта да сипем ходих сипах нафта за 10 литра и запали...карам си аз а аз карам много икономично по магистралата и колата изведнъж угасна изведнъж.... и аз шок,гледам километрите нема и 90... при положение че колата я карах на дълго повечето с около 90,сипах нафта повече и я докарах преди малко ...при положения че колата е с ново масло нови филтри нови свещи нов термостат и апсолутно сичко по нея и двигателя е испипан какво може да даде този голям разход....дебитомера не ми е нов но неколко пъти е гледан скоро и сичко е ок ....няма течове от никъде ...колата от веднъж и гасне....още не съм я преглеждал основно,но ако някой е имал този проблем или има престава защо е станало ще ми бъде много полезен утре като я заправя....благодаря предварително.
    Малко е гадаене ма има вариянт да тече и да не го виждаш просто. Другия вариянт е сондата в резервоара да се бъзика и като ти падне нивото на нафтата да гасне защото помпата не засмуква или има спукан маркуч. Останалото с харченето може да е дебитомер, а може и спукан мъркуч на турбината .... просто си гадая
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #3

    Default

    Хах интересно, все пак да не забравяме че е и студено и е нормално да харчи повече на мен ми се вдигна с 3 литра разхода когато станаха студовете които бяха за кратко И все пак тези литри за колко километра са изгорени...
    Last edited by Jivko7777; 24-11-2009 at 00:52. Reason: .
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #4
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Напълни до горе резервоара...Измини 100км. и долей пак до горе...Направи го 2-3 пъти (градско, извънградско)...И после прецени дали наистина ти е висок разхода или наистина нещо се бъзика помпата А и оглеждай за течове.... Та така.. пробвай...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  5. #5
    Запален алфист adrian07's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Pernik
    Posts
    149

    Default

    Огледах я доста добре... и нямаше следи от течове а,че харчи,харчи със сигурност бая повече 20 литра 170 км някъде при положение че с 20 литра зимата минавах около 280км смесено ...както каза бобо най вероятно да има някакъв маркуч спукан и да дърпа въздух и да тече ама аз се заврях под колата и двигателя нямаше никаде дали е възможно да се е прецакала помпата ? и къде точно се намира тя ? и все пак бая нафта ми я няма ако течеше щях да видя...
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 105hp

  6. #6
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by adrian07 View Post
    Огледах я доста добре... и нямаше следи от течове а,че харчи,харчи със сигурност бая повече 20 литра 170 км някъде при положение че с 20 литра зимата минавах около 280км смесено ...както каза бобо най вероятно да има някакъв маркуч спукан и да дърпа въздух и да тече ама аз се заврях под колата и двигателя нямаше никаде дали е възможно да се е прецакала помпата ? и къде точно се намира тя ? и все пак бая нафта ми я няма ако течеше щях да видя...
    На конкретно твоя модел съм виждал как тече нафта от високото налягане и се стича върху аспуха само когато даваш газ - ефекта е висок разход и страннен пушек при даване на газ Ако колата не мирише на нафта в никакви ситуации тогава елиминирай теча като възможност
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #7

    Default

    Има и вариант да е от хубавата нафта... не си споменал от къде си зареждал...

  8. #8
    Запален алфист adrian07's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Pernik
    Posts
    149

    Default

    течове апсолютно никакви няма е са цялата я прегледах....тукущо свалих помпата и ще я разглобя да видя цетката от долу дали няма боклуци...или дали отвора отдолу не се е запушил нещо....иначе нафта сипвам от омв и еко шел зависи ...но пак въпроса остава при положение че няма течове и дори помпата да е леко запушена къде ми е избягала нафтата възможно ли е от дебитомера да качи двоино разхода на колата? При положение че не усещам промяна при вървежа..
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 105hp

  9. #9
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    И бобо ти каза...Може просто като намалее количеството нафта и помпата да се бъгва и да не иска да работи...Това съм го чувал за АР 155 бензин....За това налей до горе и провери колко харчи и готово...От там вече търси...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  10. #10
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    A ти защо си сигурен, че ти свършва нафтата, а не гасне поради друга причина Една от най-редките причини за угасването на едно жтд е липсата на нафта Какво ти показва за ниво в резервоара на таблото?
    Примерно, при проблеми с датчика на хол колата може да угасне, да не иска да запали и след известно време да запали все едно нищо не е било (време колкото да се разходиш до бензиностанцията за нафта и да си помсилиш, че е била свършила )
    Абсурд е да ти се е вдигнал двойно разходът без да усетиш и някакви други симптоми.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  11. #11

    Default

    Аз имах проблем с датчика на хол,колата не искаш да запали като е загряла,но като изитине си палеше.
    При мен придърпваше на ниски обороти ( под 3000).
    Но не е гаснела в движение !
    И според мен, може да не е от този датчик.
    Незнам как е при дезела...
    Не следвай път - върви, където няма път и остави следа
    Рено Лагуна 1.8 1996 95hp
    Алфа Ромео 156 1.8 144hp(или нещо от тоя сорт беше)

  12. #12
    Запален алфист adrian07's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Pernik
    Posts
    149

    Default

    Колеги проблема се оправи сам нз как стана това ама за сега няма проблем ..... да но не се повтори ....но пак си блъскам главата къде ми зачезна нафтата ......
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 105hp

  13. #13
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by adrian07 View Post
    Колеги проблема се оправи сам нз как стана това ама за сега няма проблем ..... да но не се повтори ....но пак си блъскам главата къде ми зачезна нафтата ......
    Да не е изчезнала в някой джамбазин беловодски?
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  14. #14
    Запален алфист adrian07's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Pernik
    Posts
    149

    Default

    Quote Originally Posted by lubo_red View Post
    Да не е изчезнала в някой джамбазин беловодски?
    а не е кой че смее да пипне па и колата е в гараж.... не беше убаво да ми гасне двапъти па и втория път с около 120км и на неколко км от бензиностанцията .... са прочистих всичко,горивния филтар ще сменя и на диагностика ще отакарам и готово ..дано няма проблеми за в бъдеще
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 105hp

  15. #15
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Бегай при Бобо-той ще я оправи
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •